Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Gerdalock & Scena w LUA


fingusio

Question

Witam

 

Jak w scenie LUA napisać zamykanie / otwieranie zamka? ID mojego zamka 84

W sumie to sam odnalazlem ;)

 


fibaro:call(84, "secure")

fibaro:call(84, "unsecure")

Tylko szkoda ze nie można scen użyć w Alexa :(

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
On 7/4/2018 at 3:26 PM, fingusio said:

Witam

 

Jak w scenie LUA napisać zamykanie / otwieranie zamka? ID mojego zamka 84

W sumie to sam odnalazlem ;)

 


fibaro:call(84, "secure")

fibaro:call(84, "unsecure")

Tylko szkoda ze nie można scen użyć w Alexa :(

A czy Alexa obsługuje VD?

 

NOTKA ADMINA:

Please login or register to see this link.

Quote

Źle – Cytowanie całego artykułu lub wpisu z forum.

Dobrze – Cytowanie konkretnego zdania lub wycinku, do którego chcemy się odwołać.

Edited by T.Konopka
https://forum.fibaro.com/topic/29931-dobre-i-złe-praktyki-na-forum/
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Zle napisalem, Alexa obsluguje sceny ale nie sceny gdzie zamek jest :(

     

    Nie obsluguje VD także :(

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A jak ona rozpoznaje że w scenie jest zamek? Wydaje się że jak już obsługuje sceny to powinna wszystkie 

    Co masz w scenie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • gdy dodasz zamek do sceny w ogóle Aleksa nie wykrywa tej sceny...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej @fingusio,

    może nie odkryłem Ameryki i większość zna już to rozwiązanie, ale udało mi się wynaleźć mały "workaround" odnośnie do sterowania scenami z udziałem alexy, satela itp,. Scen których Alexa wcześniej nie wykrywała :P. Nie testowałem tego jeszcze na dłuższą metę, ale na moje potrzeby na razie działa :). Sprawdzę przy okazji to rozwiązanie dla dynalocka. Jednakże boję się je opisać, by moje "obejście"... nie zostało usunięte z kolejną aktualizacją ;) Dużą część mojej "automatyki" rozwiązuję właśnie przy pomocy satela.. To by po prostu ostatecznie zabiło moją Alexę ;)

    Serdecznie Pozdrawiam, K.

     

    Ok, sprawdziłem i sterowanie zamkiem dyna/gerda działa również z Alexy przy moim małym "obejściu". 
    Jednakże należy wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa i odpowiedzialności o której wspomniał T.Konopka. To bardzo ważne, ponieważ drzwi mogą zostać otwarte w nieautoryzowany sposób... (spróbuję to sobie również w wolnym czasie potestować ;))

    Zainteresowanych zapraszam na priv, bo właśnie ze względu na powyższe, nie chcę tego pisać na ogólnym.

    Pozdrawiam, K.

    Edited by nadol
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • ja uważam że takie podejście to robienie z użytkowników Fibaro idiotów Przecież każdy rozumie co i jak. To tak jakby zabraniać sprzedaży alkoholu bo każdy może się upić - chore!. Każdy odpowiada za siebie, bez przesady to tylko zamek nie pistolet

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @T.Konopka

     

    oczywiście rozwiązanie @nadol działa wyśmienicie - zamyka/otwiera zame głosowo...... bardzo, bardzo ubolewam że musimy wykorzystywać niedoróbki Fibaro żeby móc sterować zamkami,  no alecóż - tak się dzieje gdy firma nie chcę słuchać użytkowników

    Edited by fingusio
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @nadol , nie mamy problemu z "obejściami" tworzonymi przez użytkowników. Chodzi tylko o to, że znaczna część użytkowników ma pretensje do nas w razie "nagłych wypadków" związanych z takimi rozwiązaniami.

    Śmiało możesz założyć wątek w kategorii Alexa i tam podzielić się swoim rozwiązaniem ;)

     

    @fingusio , nie wiem jak doszedłeś do wniosku, że to FIBARO robi z użytkowników "...", ale naszym zadaniem jest dostarczenie rozwiązania, dzięki któremu my jesteśmy pewni, że zapewniamy bezpieczeństwo. W przypadku jakichkolwiek problemów cały system jest obwiniany, a nie nieumiejętne jego wykorzystanie przez użytkownka. Chcąc zminimalizować takie ryzyko wdrażamy rozwiązania, których jesteśmy pewni.

    Nie jest to też kwestia niesłuchania użytkowników. Cały czas zbieramy sugestie co do rozwiązań i niektóre po prostu odrzucamy.

     

    On 9/24/2018 at 11:49 PM, fingusio said:

    Przecież każdy rozumie co i jak.

    Tak właśnie nie jest. To, że jesteś użytkownikiem, który wie na czym polega system automatyki budynkowej, jak z niego korzystać i jak nie wystawić swojego domu na ryzyko to nie znaczy, że reszta użytkowników ma taką samą wiedzę. A my musimy mieć to na uwadze. Jeśli uda nam się stworzyć rozwiązanie, które będzie na tyle bezpieczne, że użytkownicy bez wnikliwej wiedzy będą mogli je z powodzeniem wykorzystywać, wtedy zostanie ono dodane :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej @T.Konopka , jak najbardziej zgadzam się z tym podejściem.

    Odnosnie do samego wątku z alexą to wolę tego za bardzo nie upubliczniać, bo developerzy amazona z Gdańska zaraz zrobią update i tyle z moich zabaw z alexą i fibaro ;)

    Serdecznie pozdrawiam :)

    Edited by nadol
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...