Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Automatyczny restart


tefil

Recommended Posts

A moze udało by się zespołowi fibaro zrobić coś w ustawieniach ogólnych jak opcja autorestartu?

 

Takie rozwiązania stosowane są w systemach monitoringu, wszystkie kamery czy tez rejestratory można skonfigurować żeby raz dziennie, raz w tygodniu czy też raz miesiącu uruchomiły się z automatu na nowo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@tefil Proponuje kupić gniazdo elektryczne z programem tygodniowym. Można zaprogramować czas wyłączenia zasilania na określony czas ( dostępne w sprzedaży ).

Ja tak robię w domku oddalonym o 2,5 tys. km. Resetuje w ten sposób router i centralkę z-wave. Jak na razie sprawuje się to dobrze. 

Wyłączam raz na dobę.

 

To mnie zabezpiecza przed "zawieszeniem" oprogramowania obu urządzeń.

Edited by Jacek Stark
Link to comment
Share on other sites

tak samo to rozwiązałem, no i ostateczna deska ratunku... sąsiad mieszkający cały rok w poblizu, przeszkolony i z dostępem do bezpiecznika ;-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, drboss napisał:

sąsiad mieszkający cały rok w poblizu, przeszkolony i z dostępem do bezpiecznika ;-)

...bardzo dobre ;D

Link to comment
Share on other sites

a dokładniej starsza sąsiadka z instrukcją otworzyć skrzynkę, bezpiecznik z czerwonym oznaczeniem do dołu policzyć do 10 i do góry. Sprawdza się lepiej niż profesjonalny watchdog ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

@drboss to samo zrobię u siebie tylko sąsiadkę zastąpię drugą, tanią ( 100 zł ) centralką z-wave, która będzie jedynie wyłączać obwód zasilania centralki Fibaro i routera na pewien z góry określony czas. Jeżeli padnie router z internetem, no cóż pozostanie sąsiadka....:P

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, tefil said:

A moze udało by się zespołowi fibaro zrobić coś w ustawieniach ogólnych jak opcja autorestartu?

 

HCL i HC2 uzywaja gotowe plyty glowne (Texas Instruments, Intel), afaik te plyty nic Maja takiej opcji>/mozliwosci, wiec Fibaro nic tu nie moze "doprogramowac"

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, tinman napisał:

 

HCL i HC2 uzywaja gotowe plyty glowne (Texas Instruments, Intel), afaik te plyty nic Maja takiej opcji>/mozliwosci, wiec Fibaro nic tu nie moze "doprogramowac"

ale opcja HomeCenter.SystemService.reboot()  zazwyczaj wystarczała, co prawda widziałem, że jest uszkodzona przy najnowszej wersji.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, viperlodz said:

ale opcja HomeCenter.SystemService.reboot()  zazwyczaj wystarczała,

 

moze nie zrozumialem pytanie, myslalem zo mowi o opcji w ktorej plyta /albo gniazdko same startuje, niezaleznie od tego co fibaro firmware robi.

 

2 minutes ago, viperlodz said:

co prawda widziałem, że jest uszkodzona przy najnowszej wersji.

 

no jest, ale mozna nadal recznie startowac

 

 

Link to comment
Share on other sites

W sumie nie sprawdzałem jak jest w monitoringu i pewnie jest to na niższym poziomie niż oprogramowanie, ale w 99% przypadów wystarczy ta opcja, ktorą naprawiłeś tymczasowo za Fibaro;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...