Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

fibaro sterowanie klimatyzatorem GREE


bsmart

Question

Witam,
mam pytanie czy jest możliwość abym mógł sterować klimatyzatorami GREE poprzez fibaro? Dodam, że mają wbudowane wifi i mogę sterować nimi przez dedykowaną aplikacje.

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

jesli udostepnia API np po http to tak, takze jesli przyjmuje komendy po TCP lub UDP na innym porcie da sie to obsluzyc lokalnie. Jesli dziala przez chmurę to musi byc udostepnione API i bezpieczne logowanie. Mozesz zawsze zobaczyc snifferem jesli nie szyfruje komunikacji.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 4 minuty temu, drboss napisał:

    jesli udostepnia API np po http to tak, takze jesli przyjmuje komendy po TCP lub UDP na innym porcie da sie to obsluzyc lokalnie. Jesli dziala przez chmurę to musi byc udostepnione API i bezpieczne logowanie. Mozesz zawsze zobaczyc snifferem jesli nie szyfruje komunikacji.

     

    Dzięki za odpowiedź, ale proszę rozwiń trochę co w takiej sytuacji mam zrobić tj co to jest sniffer bo nie znam terminu oraz jak to wszystko sprawdzić.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    sniffer to narzędzie do analizy ruchu sieciowego "podglądania" tego co lata. Ale jak wiedzę nie znasz go więc raczej analizować protokołów też nie będziesz potrafił. Takim narzędziem można podejrzeć co jakie urządzenie do jakiego wysyła itp.

    proponuję skorzystać z googla i przeszukać pod kątem np. "gree air conditioner api" , "gree air conditioner http command" etc. Choć jak widzę na ich polskiej stronie to muduł WiFi działa przez ich chmurę i nie publikują dokumentacji API do budowy własnych narzędzi. Napisz do nich czy w ogóle coś takiego udostępniają do integracji z innymi systemi  czy stosują zasadę zamkniętego ekosystemu .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 2 minuty temu, drboss napisał:

    sniffer to narzędzie do analizy ruchu sieciowego "podglądania" tego co lata. Ale jak wiedzę nie znasz go więc raczej analizować protokołów też nie będziesz potrafił. Takim narzędziem można podejrzeć co jakie urządzenie do jakiego wysyła itp.

    proponuję skorzystać z googla i przeszukać pod kątem np. "gree air conditioner api" , "gree air conditioner http command" etc. Choć jak widzę na ich polskiej stronie to muduł WiFi działa przez ich chmurę i nie publikują dokumentacji API do budowy własnych narzędzi. Napisz do nich czy w ogóle coś takiego udostępniają do integracji z innymi systemi  czy stosują zasadę zamkniętego ekosystemu .

    Dzięki, jutro do nich zadzwonię i zobaczę co powiedzą

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    I jak poszukiwanie API? Ja się chwilowo poddałem, bo metoda autentykacji jest conieco skomplikowana i LUA nie ogarnia tematu, jednakże reszta powinna być prosta.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    niestety nikt nic nie wie.

    Instalatorzy sugerują rozwiązania po IR co jest moim zdaniem absurdalne.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A patrzyliscie na githuba?

    Please login or register to see this link.

     

    Zaadoptujcie to sobie jako vd czy jak to tam zwać w hc3.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Możliwości to konwerter Z-wave do IR jak np. Remotec ZXT-600

    ewentualnie tak jak koledzy mówią - jakby było publiczne API to można stworzyć Quick Appa dla HC3/L albo VD dla HC2. Z tym, że tutaj już trzeba trochę "pokodzić". Łatwiejszych możliwości brak. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja mam modele Gree GWH18AGD-K6DNA1D/I oraz GWH09AGA-K6DNA1A/I . To co mi działa po połączeniu to informacja zwrotna o tym, że Klima jest "connected" oraz została włączona lub wyłączona i w jakim trybie działa (grzanie, chłodzenie itd.) - niezależnie czy zrobię zmianę z apki na telefonie czy pilotem. Kompletnie nie działa mi sterowanie z poziomu Fibaro. Czy ktoś coś wie co źle robię. Może coś trzeba jeszcze do-konfigurować. Mam skonfigurowane AC_IP , C_KEY , AC_MAC, AC_NAME , AC_BRAND i z ręki wpisany MAC do pola AC_CID bo było pusto. Centrala to HC3 5.151.47 z silnikiem Z-Wave 3.0

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...