Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

sterowanie elektrozaworami do podlewania


bsmart

Question

Proszę o info czy aby sterować zraszaczami 24V lepiej będzie zastosować SWITCHe czy też kontroler RGBW?
PS
mam akurat 4elektrozawory ale zależy mi aby działało to jak najlepiej oraz łatwo można było nimi sterować przez aplikację.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

moduł RGBW nie jest modułem przekaźnikówym! To tak jak być podłączył przekaźnik do ściemniacza. W Twoim przypadku wystarczą dowolone 2 moduły z-wave 2 przekaźnikowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 1 minutę temu, drboss napisał:

    moduł RGBW nie jest modułem przekaźnikówym! To tak jak być podłączył przekaźnik do ściemniacza. W Twoim przypadku wystarczą dowolone 2 moduły z-wave 2 przekaźnikowe.

    Rozumiem ale jaki najlepiej zastosować pod 24V abym nie stosował nic poza nim tj wiem że relay switch z wejściem "in" powinien się sprawdzić ale to stary model i nie wiem gdzie kupić właśnie te

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    i niestety tylko takie moduły w twojej sytuacji zadziałaja jeśli nie chcesz korzystac z jakiegoś sterownika ethernet (wtedy jednak byś musiał napisać sterujące VD i nie bedzie działo z fukcji podlewania FIbaro). Są moduły  innych firn z separowanym wejściem IN, np Philio PAN06, TKB TZ74 i jeszcze kila innych 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 4 minuty temu, drboss napisał:

    i niestety tylko takie moduły w twojej sytuacji zadziałaja jeśli nie chcesz korzystac z jakiegoś sterownika ethernet (wtedy jednak byś musiał napisać sterujące VD i nie bedzie działo z fukcji podlewania FIbaro). Są moduły  innych firn z separowanym wejściem IN, np Philio PAN06, TKB TZ74 i jeszcze kila innych 

    To który wg Ciebie lepiej zastosować żeby wszystko działało relay switch czy Philio PAN06, TKB TZ74 i czy będzie działać z fukcji podlewania FIbaro

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Z funkcją podlewania tylko switche także najlepiej fibaro relay switch 2x1,5kW (te z wejściem IN).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    a jak nie ma Fibaro switch ver 1 to obojętne. Wg mnie w PAN i TZ jest dokładnie ten sam środek. Porównaj manuale, może któryś fw ma coś co Ci się bardziej w przyszłości przyda. Np. wyłącznie po zadanym czasie od włączenia (przydaje się gdy w czasie podlewania HC2 się powiesi aby Ci wody nie lało w nieskończoność)

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...