Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Ustawienie pieca


strzeciak

Question

Witam,

chciałem się zapytać jak ustawić piec po zmianie termostatów na Heat Controller? Obecnie ustawiałem na sterowniku harmonogram dla całego domu, jeśli zmienię termostaty to jak ustawić piec?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • W dniu 5.09.2018 o 15:07, T.Konopka napisał:

    @strzeciak , jaki piec? Czy piec ma swój programowalny system sterowania i nastaw temperatury?

     

    Piec Viessmann vitodens 100 a sterownik  to auraton 2025 RTH.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Zaraz dostaniesz odpowiedz tą samą jak ja. 

    Napisałem do Fibaro i dostałem odpowiedz ze przecież w instrukcji i wszędzie piszą że nie nadają się do sterowania w domach gdzie ogrzewanie jest piecem gazowym lub innym. 

    Po zapytaniu gdzie napisane ... odp yyy przepraszamy jeszcze nie ma :) hahah

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    7 godzin temu, wojtas810 napisał:

    Zaraz dostaniesz odpowiedz tą samą jak ja. 

    Napisałem do Fibaro i dostałem odpowiedz ze przecież w instrukcji i wszędzie piszą że nie nadają się do sterowania w domach gdzie ogrzewanie jest piecem gazowym lub innym. 

    Po zapytaniu gdzie napisane ... odp yyy przepraszamy jeszcze nie ma :) hahah

     

    SERIO ???? dobrze że kupiłem tylko dwie głowice na próbę 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Być może się mylę ale z Twojej odpowiedzi można wnioskować że przy kotle kondensacyjnym masz sterowanie pokojowe, tj. stała temperatura zasilania z kotła  niezależna od temperatury zewnętrznej, a załączanie kotła uzależnione tylko od temperatury w pomieszczeniu w którym masz zamontowany sterownik. Jeżeli się nie mylę to moim zdaniem powinieneś pomyśleć o porodówce, po pierwsze  kocioł  będzie dużo ekonomiczniej chodził (im niższe temperatury wody w instalacji grzewczej tym wyższa kondensacja kotła a co za tym idzie jego sprawność) ponadto  lepiej będą Ci chodzić  głowice HC niż przy "pokojówce".

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    W zasadzie piec ma dwa czujniki pogodówka ten zewnętrzny i wewnętrzny w domu gdzie ustawiam programami żądaną temperaturę. Ponadto na piecu są pokrętła do ustawiania temp CWU i CO czym niższe parametry tym lepsza kondensacja. 

     

    Ale nie zmienia to faktu iż głowica by Fibaro nie utrzymuje mi temperatury akurat na testy zamontowałem w małym pomieszczeniu 4m2, niezależnie od nastawy głowica żyje swoim życiem  ma być 22 jest 19 ma być 21,5 jest 24 podejrzewam że głowica jest zbyt wolna bo piec gazowy działa 0 - 1, w piecu z podajnikiem miałem zawór czwór-drożny gdzie nonstop jakąś temp szła na kaloryfery. 

     

    obecnie głowice leżą  w pudełku może kiedyś coś z nich będzie 

     

      

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć.

     

    Sorry za odkopywanie tematu, ale ten wydał mi się najbardziej odpowiedni po użyciu opcji "szukaj".

     

    Interesuje mnie sterowanie CO przy piecu dwufunkcyjnym Vaillant ecoTEC pro VCW 236/5-3. Aktualnie posiadam sterownik firmy Tech Sterowniki ST-292v2.

     

    Ponieważ temat jest z 2018 roku, to może pojawiły się przez ten czas jakieś nowe urządzenia Fibaro albo jakieś inne w połączeniu z Fibaro, przez które mógłbym sterować piecem? Chodzi mi jedynie o ustawianie i regulowanie temperatury w pomieszczeniach. 

     

    Na stronie producenta Tech Sterowniki jest system, który ewentualnie by mnie interesował 

    Please login or register to see this link.

    . Natomaist jednak o ile to technicznie możliwe skłaniałbym się bardziej ku Fibaro.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Montujesz w pokojach czujniki temperatury (np. premierowy walli controller) i później sterujesz siłownikami.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...