Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Potrzebny wyświetlacz ścienny pokazujący temperaturę zewnętrzną raportowaną w środowisku HC2


fibarouser

Question

Witam,

Poszukuję rozwiązania, które pozwoliłoby na wyświetlenie wewnątrz mieszkania (wyświetlenie na zasadzie ciągłej) temperatury na zewnątrz, której pomiar odbywa się przy pomocy czujnika DS18B20 podłączonego do Fibaro Universal Binary Sensor - w ramach środowiska Home Center 2. Dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest rafal_ll

Może nie najtańsze rozwiązanie…

Wykorzystuję tablet z aplikacją ImperiHome daje to dużo możliwości nie tylko wyświetlania, ale również sterowania różnymi systemami np. Fibaro

Jeżeli pomyślisz o takim rozwiązaniu to nie „wieszaj” najtańszego tabletu z starym Androidem.

Android najlepiej 7, przerabiałem to i okazało się, że przepłaciłem kupując dwa razy, może komuś działa, ale ja się sparzyłem.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki - to rozwiązanie jest super i umożliwiia wyświetlenie innych danych w jednym miejscu oraz umożliwia kontrolowanie innych urządzeń. Zabrałem się już nawet do przygotowywania mocowania tableta, ale w międzyczasie założyłem konto na ImperiHome. Niestety rozwiązanie ma jedno "ale": aby posiadać sensowną ramkę konieczny jest zakup opcji premium. Nie miałbym nic przeciwko, aby zapłacić jednorazową opłatę za daną ramkę (nawet jeśli cena byłaby wysoka) ale mam kierunkowo problem z płaceniem subskrypcji każdego miesiąca. Być może opłata 21 zł może być postrzegana jako nominalna, ale po prostu nie podoba mi się stała opłata.

     

    Na tym  etapie pewnie poszukam wolnego smartfona i wybiorę darmową opcję z pojedyńczą ramką, która wystarczy do wyświetlenia temperatury na zewnątrz tak jak pierwotnie planowałem. Fibaro Support sugerował zainstalować ich aplikację na smartfonie i po prostu zawiesić go na ścianie, ale temperatura wyświetlana jest tylko na części ekranu bez opcji zzomowania / wypełnienia ekrany - przynajmniej na Iphone'nie.

     

    Może są alternatywni dostawcy do ImperiHome?

     

    Tak czy tak nadal myślę, że Fibaro lub inny dostawca skorzystałby tworząc prosty wyświetlacz LCD (na wzór komponentów Adruino), który komunikowałby się bezpośrednio (ważny element) z systemem Fibaro. Można byłoby wówczas zawiesić taki wyświetlacz w dowolnym pokoju i zapewne koszt takiego rozwiązania byłby niższy niż załatwianie tableta czy telefonu. Poza tym dawanie szczegółów loginu do Fibaro osobnemu podmiotowi (ImperiHome) i przesyłanie wszystkiego przez internet z zasady podwyższa ryzyko bezpieczeństwa danych (wyobrażam sobie kogoś celowo otwierającego moje okna dachowe podczas deszczu ; ludzie mają systemy alarmowe, kamery w domu, itp.)

     

    Niezależnie od wszystkiego dziękuję za sugestię!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rafal_ll

    Osobiście płaciłem raz i sprawdziłem w subskrypcjach nie mam cyklicznej opłaty 

    ------------------------------------

     

    Faktycznie opłata miesięczna dla nowych użytkowników... porażka

     

     

     

    Edited by rafal_ll
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Tak - niestety musieli zmienić politykę cenową i jest opłata miesięczna. Poza tym niektóre ramki pojawiają się jako bez opłat, ale po zastosowaniu ich okazuje się, że niektóre pola mają zablokowane (aby odblokować trzeba wykupić subskrypcję).

     

    W anglojęzycznej części forum polecili alternatywny serwis: 

    Please login or register to see this link.

    Ponoć jest jakaś komplikacja, że dla Fibaro standardowo dostępne są tylko sceny i urządzenia. GlobalVariables można jedynie otrzymać przez klienta https. W każdym razie alternatywa jest (nie testowałem jeszcze).

     

    Edited by fibarouser
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest rafal_ll
    W dniu 30.09.2018 o 21:04, fibarouser napisał:

    Tak - niestety musieli zmienić politykę cenową i jest opłata miesięczna. Poza tym niektóre ramki pojawiają się jako bez opłat, ale po zastosowaniu ich okazuje się, że niektóre pola mają zablokowane (aby odblokować trzeba wykupić subskrypcję).

     

    W anglojęzycznej części forum polecili alternatywny serwis: 

    Please login or register to see this link.

    Ponoć jest jakaś komplikacja, że dla Fibaro standardowo dostępne są tylko sceny i urządzenia. GlobalVariables można jedynie otrzymać przez klienta https. W każdym razie alternatywa jest (nie testowałem jeszcze).

     

     

    Znalazłem coś ciekawego i pomyślałem o tobie

    Zerknij może to będzie interesujące.

    actiontiles

    Please login or register to see this link.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...