Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Możliwość nazwania cetrali


tefil
Message added by T.Konopka

 

Question

Jakieś rozwiązanie na problem nazwania centrali w aplikacjach? Skoro centrale można podac nazwe cetrali podczas opcji wizaż tv to czemu nigdzie później tą nazwą nie jest widoczna / uzywana?

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
23 hours ago, tefil said:

dadaniu ponownie wyswietla stara nazwę.

Właśnie to jest efekt uboczny starego systemu.

 

Już zgłosiłem to do zespołu. Zostanie to poprawione i zunifikowane w kolejnych wersjach (niekoniecznie od razu w następnej).

 

@grave , tak, masz rację. Wszystko wykonujesz poprawnie.

Spróbuj zmienić tę nazwę w trybie incognito przeglądarki. Lub wyczyść cache w przeglądarce i wtedy spróbuj.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nazwa jest używana w powiadomieniach. I tak naprawdę do tego jest ona potrzebna, żeby wiedzieć, która centrala wysyła powiadomienie.

Przy konfiguracji lub łączeniu się przez aplikację dużo lepiej jest znać numer seryjny.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak zmienić tę nazwę? Przy początkowej konfiguracji zrobiłem literówkę w nazwie i nie mogę jej nigdzie poprawić, a drażni mnie to teraz przy powiadomieniach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • On 10/24/2018 at 4:07 PM, T.Konopka said:

    Nazwa jest używana w powiadomieniach. I tak naprawdę do tego jest ona potrzebna, żeby wiedzieć, która centrala wysyła powiadomienie.

    Przy konfiguracji lub łączeniu się przez aplikację dużo lepiej jest znać numer seryjny.

     

     

    Mam rozumieć że dla ułatwienia sobie życia i wprowadzania inteligentnych rozwiązań korzystając z kilku central codziennie (dom,praca,garaz,dzialka) żeby cokolwiek zrobić mam pamiętać numery seryjne 4 centrali?

    1. Jaka według pana jest różnica czy łącząc  sie przez aplikacje czy mam wyświetlona nazwę własną centrali czy numer seryjny?

    2. Czy przypadkiem nie jest kwestia tego że albo się nie da tak zrobić w aplikacji albo zespół fibaro nie wie jak to zrobić?

    3. Dlaczego w takim razie nazwy własne są wyświetlane przy logowaniu się przez dostęp zdalny (www.dom.fibaro.com)?

     

    Z tego co mi wiadomo to aplikacja służy do obsługi centrali (małe możliwości konfiguracji) a nazwy własnej nie ma, przy www  opcja konfiguracji w szerokim zakresie i nazwa własna jest, więc coś mi nie pasuje?

     

    Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

     

    NOTATKA ADMINA:

    Quote

    Źle – Cytowanie całego artykułu lub wpisu z forum. W szczególności, jeśli cytat pochodzi z ostatniej wypowiedzi w wątku.

    Dobrze – Cytowanie konkretnego zdania lub fragmentu, do którego chcemy się odwołać lub oznaczenie użytkownika, który jest autorem zdania lub fragmentu.

     

    Edited by T.Konopka
    https://forum.fibaro.com/topic/29931-dobre-i-z%C5%82e-praktyki-na-forum/
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @grave , użyj tego kroku, aby zmienić nazwę centrali

    Quote

    http://HC_ip/fibaro/en/wizard/?steps=hcname

     

     

    21 hours ago, tefil said:

    1. Jaka według pana jest różnica czy łącząc  sie przez aplikacje czy mam wyświetlona nazwę własną centrali czy numer seryjny?

    Sądzę, że moja opinia raczej nie ma tutaj znaczenia.

     

    21 hours ago, tefil said:

    2. Czy przypadkiem nie jest kwestia tego że albo się nie da tak zrobić w aplikacji albo zespół fibaro nie wie jak to zrobić?

    Decyzja o takiej funkcji nazwy została podjęta podczas projektowania systemu i aplikacji. A czy jest to do zrobienia, czy nie, i czy zespół nie wie jak to zrobić do tej pory nie było istotne. Nikt nie zgłaszał sugestii zmienienia tego.

     

    21 hours ago, tefil said:

    3. Dlaczego w takim razie nazwy własne są wyświetlane przy logowaniu się przez dostęp zdalny (www.dom.fibaro.com)?

    Gdzie? Poproszę o zrzut ekranu, bo w moim FibaroID "nazwy", którą dodaję w Wizardzie, nie mam. Chyba, że masz na myśli coś innego.

     

    Please login or register to see this spoiler.

    Poproszę o zrzuty ekranu z aplikacji, gdzie tej "nazwy własnej" nie ma, a gdzie według Ciebie być powinna. To samo poproszę dla interfejsu WWW - gdzie znajduje się nazwa własna?

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

     

    NOTATKA ADMINA: Proszę dodać grafiki zgodnie z poradnikiem.

     

    Edited by T.Konopka
    https://forum.fibaro.com/topic/30013-jak-poprawnie-dodawa%C4%87-grafiki-i-klipy-wideo-do-post%C3%B3w/
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 26.10.2018 o 17:36, T.Konopka napisał:

    @grave , użyj tego kroku, aby zmienić nazwę centrali

    Cytat

    http://HC_ip/fibaro/en/wizard/?steps=hcname

     

    Dziękuję za odpowiedź, niestety po wywołaniu tego adresu wyświetla mi się jedynie plansza gdzie mam opcje kontynuowania lub zamknięcia kreatora. Po kliknięciu "Configure" kończy się konfiguracja ze starą nazwą, pola na wpisanie nazwy jak przy pierwszym uruchomieniu, brak.

     

    Please login or register to see this spoiler.

     

     

    NOTATKA ADMINA: Proszę dodać grafiki zgodnie z poradnikiem.

     

     

    Edited by grave
    https://forum.fibaro.com/topic/30013-jak-poprawnie-dodawa%C4%87-grafiki-i-klipy-wideo-do-post%C3%B3w/
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @tefil , od jak dawna masz centrale?

     

    Przyznaję, że wcześniej nie wiedziałem o tym, ale przed wprowadzeniem Fibaro ID była możliwość nadania nazw centralom w home.fibaro.com

    Obecnie nie ma takiej opcji. Także te nazwy central nie są wzięte z Wizarda tylko zostały po home.fibaro.com

    Zostało to zgłoszone w celu uporządkowania.

     

    @grave , logujesz się w połączeniu lokalnym jako administrator?

    W moim przypadku wygląda to tak:

    Please login or register to see this spoiler.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • No to się trochę wyjaśniło, tzn faktycznie na nowej centrali nazwy nie są wyświetlane. Co gorsza stara centrala po usunięciu z konta i dadaniu ponownie wyswietla stara nazwę.

    Swoje centrale mam już trochę czasu. Fajnie by było powrócić do tych nazw

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    55 minut temu, T.Konopka napisał:

    @grave , logujesz się w połączeniu lokalnym jako administrator?

     

    Tak. Loguję się lokalnie kontem z uprawnieniami SuperUżytkownika. Jak rozumiem jest to tożsame z kontem administratora? Kreator przy pierwszym uruchomieniu zmienił login domyślnego konta "admin" na mój adres e-mail.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @T.Konopka , dziękuję bardzo, faktycznie w trybie incognito zadziałało (nawet z dostępu zdalnego), szkoda że nie pomyślałem o tym wcześniej :)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...