Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Google asystent po polsku.


corsso78

Question

W związku z premierą w polsce Asystenta od Googla mam pytanie czy będzie możliwość ( i kiedy?) sterowania fibaro w języku polskim?

Będę wdzięczny za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

dołączam się do pytania. Panowie na infolini fibaro (a przynajmniej jeden z nich) jest zdziwiony faktem ze google asystent bodajże od wczoraj działa w języku polskim :). Póki  co przynajmniej u mnie i na chwile obecna po polączeniu i dodaniu użadzen otrzymuje komunikat . -Wyglada na to że zadne użadzenia przesyłajace nie sa powiazane z twoiem kontem ... a moge nimi sterowac recznie w google home

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Od Grudnia nic się nie zmieniło - pytałem o to już tutaj (asystent PL):

 

Na asystencie w wersji angielskiej (głośnik google home) sterowanie działa nawet przyzwoicie - po polsku (z telefonu) co najwyżej komenda wyłącz i włącz wszystko ale też nie zawsze...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mnie połowicznie działa. Nie reaguje na zwrot typu Zapal/zgaś światło w salonie. Pojawia się wtedy komunikat:

 

Sorry, I didn't get any response

 

Ale kiedy powiem: zapal/zgaś wszystkie światła to mimo, iż wyświetla mi się ten sam komunikat to światła się zapalają/wyłączają.

 

Pozdrawiam, Artur

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czyli ta sama sytuacja jak u mnie. I w końcu zaczęło dzialac że tsk powiem samo od siebie? :) czy po którejś próbie dodawania? Ja dodawałem i usuwalem już dziesiątki razy i nic. Dodam że mam Hc2 z najnowszą aktualizacja i tel HTC u12+ android 8.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wcześniej na poprzedniej stabilnej wersji HC2, później na becie i na najnowszej wersji oprogramowania dodawałem kilkanaście razy bez rezultatów. W momencie jak na telefonie aktywował mi się Asystent Google po polsku to spróbowałem jeszcze raz i zaskoczyło. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No a u mnie nie działało ani wcześniej ani teraz nie działa po pojawieniu się asystenta pl. Nie mam pojęcia od czego to zależy że u niektórych działa a u innych nie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W tym temacie jakiś czas temu pisałem do supportu Fibaro i dostałem następującą odpowiedź:

 

"Proszę się upewnić, że język dla tej aplikacji to angielski. Po ew. zmianie proszę uruchomić aplikację ponownie. Proszę także ponownie odłączyć konto i połączyć je ponownie."

 

Jednak nie testowałem jej bo następnego dnia wchodził Asystent Google po polsku i stwierdziłem, że poczekam. Jeśli nie zadziała po polsku to spróbuję tej porady.

 

Pozdrawiam, Artur

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mogę tylko domniemać bo oficjalnych komunikatów nigdzie nie widzę ale myślę, że Fibaro potrzebuje trochę czasu na dostosowanie metod komunikacji w języku Polskim.
Trochę rozczarowuje fakt, że jako Polska firma mogli być gotowi na tak dużą nowość - zwłaszcza, że zapowiadano ją prawie rok temu a od połowy roku była dostępna dla użytkowników testowych.

Obsług w języku angielskim, w tym przez głośnik Google Home działa przyzwoicie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A żeby po angielsku przez głośnik (bo se kupiłem dwa i nigdzie nie doczytałem, że polski asystent wejdzie na nie przynajmniej 6 miesięcy później) powiedzieć, żeby zgasił/zapalił światło w salonie rozumiem, że musi on być nazwany "po angielsku" tak abym wymawiał to w ten sposób jak on interpretuje nazwę pisaną pomieszczenia? 

Edited by ArtiPL
Link to comment
Share on other sites

  • 0

W moim przypadku nazwy urządzeń i pomieszczeń są po Polsku i działa to nawet dobrze - z tym, że urządzenia nazwałem np tak:

Pomieszczenie Salon:
- Lampa A Salon
- Lampa B Salon
- Kinkiety Salon

A i B bo z cyframi nie specjalnie sobie w tej polsko-angielskiej mieszance radzi (jest to jedna Lampa tylko z możliwością włączania połowy dostępnych żarówek)

Polecenia do uruchomienia powyższych (odnoszące się bezpośrednio do konkretnego urządzenia) np:
Turn on Kinkiety Salon
Turn off Lampa B Salon

 

Ewentualnie do całego pomieszczenia (wtedy włącza / wyłącza całe oświetlenie przypisane do pomieszczenia):
Turn on all light Salon
Turn off all light Salon

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Działa - dzięki ;D

 

------------

 

Ten sposób działa na głośniku Google ale na telefonie nie.

Edited by ArtiPL
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Też tak sądzę że poprostu fibaro nie ogarnia jeszxze Google asystenta. Chociaż (co jest przynajmniej śmieszne) na infolini fibaro otrzymałem info że to Google nie ogarnia fibaro :). Więc potentat światowy na to wygląda ma się dostosować do fibaro :). Co do polskiej firmy fibaro-Jak dla mnie to nigdy nie była polska Bo działała za unijne pieniądze a na dodatek kilka miesięcy temu sprzedała się wlochom :)

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cieszę się ;) 
Dopiero przy sterowaniu głosowym ta automatyka nabiera realnego sensu - @Fibaro liczymy na więcej działań w tym kierunku :D

 

 

Cytat

Też tak sądzę że poprostu fibaro nie ogarnia jeszxze Google asystenta. Chociaż (co jest przynajmniej śmieszne) na infolini fibaro otrzymałem info że to Google nie ogarnia fibaro :). Więc potentat światowy na to wygląda ma się dostosować do fibaro :). Co do polskiej firmy fibaro-Jak dla mnie to nigdy nie była polska Bo działała za unijne pieniądze a na dodatek kilka miesięcy temu sprzedała się wlochom :)

Please login or register to see this link.

 

Polska nie Polska (wszyscy wiemy jak jest) - reklamują się jako "nasi" więc naciskajmy ich abyśmy i my coś z tego mieli ;) 
Zarówno Google jak i Fibaro mają jeszcze dużo do zrobienia w kwestii integracji z PL. 
Pewnie około pół roku potrwa udostępnienie asystenta PL na głośniki Google - liczę, że do tego czasu Fibaro odrobi pracę domową i wtedy wszystko (a nawet więcej ;) ) będzie działać już jak należy.

Edited by wronski3
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zależy jak na to spojrzysz - sprzedała się ale może dzięki temu znacznie zwiększyć swoje zasięgi na globalnym rynku. Przejęcie firmy to nie zawsze zła rzecz - tak mi się wydaje.

 

Poza tym z tego co słyszałem to umowa jest tak skonstruowana, że i tak "polskie" Fibaro będzie miało decydujące zdanie w zakresie swojego rozwoju.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wronski3 dokładnie. Liczymy liczymy. Fibaro trzeba się obudzić. Nie tylko skupiać się na przyciągania klientów reklamami ale na tym aby to w końcu zaczęło dzialac "z jajem". Np ja nabralem się na reklamy i póki co żałuję że wpakowalem w to kupę kasy ( około 40 urządzeń) i na chwilę obecną nie mogę nikomu polecić z czystym sumieniem tego systemu. Więc liczę na to że coś się zmieni w tym temacie :)

Nie no zgadza się. Niech zwiększa. Jestem za. Tylko niech w końcu się przyloza na dopracowaniu tego co już jest a nie wybieraniu się z motyka na słońce. Bo co z tego że sprzedaż będzie globalna jak nie będzie "to" działało jak należy :) Dopracować do prawie perfekcji i wtedy jazda na cały świat :). I żeby nie przynieść wstydu pl. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie działa w ten sposób: Nazwy urządzeń i pomieszczeń Fibaro zmieniłem w Google Home na angielskie. Język asystenta ustawiony na polski oraz jako drugi angielski (beta). Działają komendy po polsku i angielsku. Mimo że mam np. Wentylator nazwany po angielsku "Fan", mówiąc "włącz wentylator" też się włącza. Nie trzeba nawet mówić nazwy pomieszczenia, wystarczy że nazwy urządzeń się nie powtarzają. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie wentylator też działa na tej zasadzie( jak wyżej) . Lecz nawet  bo zmianie nazw pomieszczeń i innych urządzeń na angielskie, komunikat - Niestety nie rozpoznaje tego uządzenia . Podaj jego nazwę .... Inne urządzenia nie reaguja. Zmieniłem np nazwy salon na living room. lampa 1 na lamp one. i bez efektu...

Edited by winiux
Link to comment
Share on other sites

  • 0

W pierwszej kolejności dodałem w Google Home jako drugi język angielski i sprawdziłem czy działają komendy fibaro po angielsku np. Turn on Lamps. Odpowiada asystent w j. Angielskim i jest ok. Następnie powtarzam komendę po polsku włącz lampy. Polski asystent odpowiada sorry i cant didnt any response, lub nie, ale lampy się włączają. Próbowałem też komendy łączone  np. "Włącz Led w kitchen" i zadziałało. Zauważyłem też że należy zwrócić na dokładne tłumaczenie przedmiotu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzień Dobry

 

Niestety polska wersja Asystenta jest dość wybrakowana i nie wspiera wielu elementów które potrafi Asystent w języku Angielskim, najbardziej bolesnym dla nas brakiem opcji jest obsługa Google Smart Home.

Dzięki tej funkcjonalności można powiedzieć włącz światła czy np urządzenie x. W wersji Polskiej nie jest niestety jeszcze wspierana przez asystenta Googla po Polsku.

 

Możemy spróbować zrobić obejście do czasu aż Google nie udostępni tej funkcjonaliści jak tylko odblokowane zostaną action on Google jednak wtedy do sterowania potrzebna będzie komenda

Hej Google powiedź Fibaro włącz światło

 

Liczymy na to że Google jak najszybciej postara się wyrównać obie wersje by polska wersja potrafiła to samo co Angielski odpowiednik, a także że działanie Asystenta po Polsku zostanie uruchomione również na innych urządzeniach niż telefony i tablety (np głośniki)

 

Do tego czasu niestety jedynym rozwiązaniem na teraz jest dodanie angielskiego języka jak zostało to wskazane wyżej w postach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...