Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Rozłączanie zewnętrznego czujnika temperatury


liet

Question

Jak pisałem w innym wątku, testuje głowice Heat Controller z zewnętrznym czujnikiem temperatury.

Zgodnie z informacją w instrukcji jeden czujnik można połączyć z maksymalnie trzema głowicami.

Wczoraj usunąłem obie głowice z centralki, zresetowałem je do ustawień fabrycznych, dodałem do centralki a następnie sparowałem z czujnikiem temperatury.

Obie głowice przypisałem do jednego pomieszczenia, które zostało objęte harmonogramem.

Po tych wszystkich operacjach w końcu głowice poprawnie pracują w/g harmonogramu (wzbudzona głowica sygnalizuje pracę z harmonogramem poprzez pulsowanie pierścienia na zielono), aczkolwiek co kilka godzin, jedna z głowic traci połączenie z zewnętrznym czujnikiem temperatury:

Please login or register to see this image.

/monthly_2019_02/image.png.37f845ed5d5649397adf85c5c86ee039.png" alt="image.png.37f845ed5d5649397adf85c5c86ee039.png" />

Nie ma znaczenia, czy czujnik przypisany do głowicy był oznaczony jako "domyślny" dla pokoju.

Obecnie na liście urządzeń widzę coś takiego:

image.png.2d3a67a48106ee5b855a72c0d494e34c.png

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak się z tym uporać?

Czy jeżeli nie sparuje głowicy 27.1 z zewnętrznym czujnikiem, ukryję czujnik wewnętrzny (27.2) i pozostawię czujnik 32.2 jako domyślny dla pokoju, to obie głowice przypisane do tego pokoju będą pracowały względem tego czujnika?

Muszę przyznać, że produkt sam w sobie mi się podoba, ale na tym etapie nie powinien jeszcze zostać wypuszczony na rynek...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Zewnętrzny czujnik odpinasz wedle instrukcji obsługi termostatu zaś ukrycie czujnika to wejście do jego ustawień i w zaawansowanych masz opcję "To urządzenie nie jest pokazywane w systemie."

Link to comment
Share on other sites

  • 0

miałem ten sam problem, pomogło ponowne dodanie zew. termometru do jednej z głowic, już nie ginie. Drugi termometr jak sugerujesz ukryłem. W tej chili działa, choć zarówno instrukcja jak i forum są lakoniczne w tej sprawie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Mam banalne pytanie Jak ukryć drugi termometr ? :(  Drugie pytanie jak odłączyć zewnętrzny czujnik temperatury ? Ten sam czujnik jako domyślny na pokój dwie różne temperatury, mi już ręce opadają.

Pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Edited by sobol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...