Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Powiadomienie przy awaria urządzenia/braku prądu


Alexxxx

Question

Cześć.

HCL i gniazdko fibaro, do  niego podłączona lodówka. 

W jaki sposób nastawić powiadomienia push w przypadku gdy lodówka się popsuje albo nie  będzie prądu ? 

Próbowałem ustawić powiadomienie gdy moc mniejsza niż 1 W ale lodówka sama się wyłącza jak osiągnie pożądaną temperaturę i otrzymuje "fałszywe" powiadomienie. 

Przestawiałem parametr 12- Częstotliwość raportowania mocy na 600 sekund ale nic to nie dało. 

 

Jakieś pomysły?

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@Alexxxx Podłącz czujnik temperatury w lodówce np podłączając go do Smart Implant Fibaro. Będziesz wiedział na pewno czy działa poprawnie. A "gniazdko fibaro" zastosuj w innym miejscu. Przy braku prądu "gniazdko" też nie działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź.

     

    Chciałbym wykorzystać gniazdko którego nie używam.

    Czyli nie ma możliwość zrobienia takiego powiadomienia na HCL?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Wykorzystaj go np do pralki, zmywarki, ekspresu do kawy, czajnika. Będzie to miało większy sens. Będzie Cię mogło informować o stanie urządzenia. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dziękuje za chęć pomocy ale zależy mi akurat na tym powiadomieniu.

    Czy istnieje dodatkowo możliwość ustawienia powiadomienia w przypadku gdy gniazdko przestanie odpowiadać w centralce  (np wybije bezpiecznik na obwodzie  gdzie gniazdko jest podłączone) ?

     

    czy taka scena ma w ogóle sens biorąc pod uwagę to co pisałem (lodówka sama się wyłącza jak osiągnie pożądaną temperaturę i gniazdko przez około 10 minut nie pokazuje żadnego zużycia prądu) ?

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2019_03/image.png.11be180a6b2429878e613135ddf9f6c1.png" alt="image.png.11be180a6b2429878e613135ddf9f6c1.png" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Alexxxx

    W takim wypadku możesz jedynie szukać martwych urządzeń, jedyny warunek HC musi być włączone i mieć dostęp do neta, żeby wyszedł push, nie wiem czy jest to wykonalne w HCL.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 17.03.2019 o 15:27, Jacek Stark napisał:

    @Alexxxx Podłącz czujnik temperatury w lodówce np podłączając go do Smart Implant Fibaro. Będziesz wiedział na pewno czy działa poprawnie. A "gniazdko fibaro" zastosuj w innym miejscu. Przy braku prądu "gniazdko" też nie działa.

    Jak podłączyć smart implant gdy niema prądu?

    Jak centrala da info jak sama nie będzie miała prądu?

    Ja mam podłączoną centralę do upsa i router a gniazdu jest dobrym rozwiązaniem.

    Ustawić na nim info od poboru prądu. Czy lodówka pobiera.

    Zaś brak zasilania także można pobrać z gniazda i wysłać powiadomienie gdy zasilanie 230v. spadnie do 0.

    Lub gdy urządzenie nie odpowiada.

    Nie trzeba więcej a chyba o to chodziło koledze.

    Inaczej raczej bez prądu nie przejdzie.

    Edited by XTeK
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...