Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Kolejny problem z głowicami, tym razem update


smrtan

Question

Niekończąca się opowieść pod tytułem „Fibaro Heat Controller”.

Miałem już oddać, ale reseller to mój dobry znajomy, nie chcę mu robić kłopotów. Część głowic ogarnąłem (pomógł update), jedna głowica poszła do serwisu, wróciła - pomacana chyba przez stażystę, bo nic nie pomogło, drugi zwrot zaowocował informacją, że jakaś część mechaniczna jest do czterech liter. Fibaro łaskawie przysłało nową. Rzeczywiście jakiś nowszy egzemplarz, bo soft 4.4 i bateria nawpół żywa.
Dodałem. Poszło, o dziwo, bez problemów. Chciałem updejtować - od razu pretensje, że stan baterii zbyt słaby. OK, rozumiem. Dobiłem do 100% i co my tu dalej mamy? Ano to: [patrz screeny]

No to ja przepraszam, ale @T.Konopka jeśli 100% naładowania baterii to wciąż za mało, żeby zrobić updejt softu, to co powinienem zrobić? Podpiąć głowicę do reaktora atomowego?

 

Please login or register to see this spoiler.

 

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Pomyślałem, że może restart centrali coś da.

    No i rzeczywiście. „Łamiąca wiadomość” a.k.a. zmiana komunikatu

     

    Status: błąd - błędny rozmiar pliku aktualizacji. skontaktuj się z supportem fibaro

    Supporcie Fibaro, I summon You!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Miałem taki problem trzeba było sparować czujnik temp i poszło. Ale i tak aktualizację robię na mało obciążonej HCL bo na głównej centralce HC2 to sypie błędami.  

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Nie pomaga nic. Włącznie z resetem czy przeinstalowaniem głowicy. Wstyd…

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

     

    @raffsa ma rację. Jeśli jestes na 4.530 i nie masz kontrolera temperatury sprawowanego z głowicą to update nie przejdzie.

     

    @smrtan , jakąś masz wersję na centrali? 4.530 czy 4.531?

    Masz dwa wyjścia:

    1. Jeśli masz 4.530 to wykonaj update do 4.531 (będziesz mieć możliwość update'u do 4.532), gdzie jest to rozwiązane:

    2. Dodaj czujnik temperatury do głowicy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @T.Konopka mam 4.530. Jedyna możliwość upgrejdu jaką widzę to 4.532. Ale… od kiedy to zalecacie użytkownikom upg na wersję Beta?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @smrtan , proszę nie łapać mnie za słówka.

    Rozwiązanie Twojego problemu jest dostepne w wersji Beta, dlatego dałem to jako jedno z rozwiązań. Zrobienie aktualizacji to już Twój wybór.

    Możesz też poczekać do kolejnej wersji stabilnej, która na pewno będzie w tym tygodniu i ona też będzie zawierać tę poprawkę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @T.Konopka Nie łapię za słówka. Wyrażam zdziwienie, że pracownik Fibaro zaleca (lub nawet podaje jako możliwość) instalację Bety.
    Tak czy siak, jeśli będzie nowa wersja stable, po prostu poczekam. To chyba najlepsza opcja ze wszystkich.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 3/25/2019 at 12:40 PM, smrtan said:

    pracownik Fibaro zaleca (lub nawet podaje jako możliwość) instalację Bety

    Do niczego nie zmuszam. Wskazuję tylko drzwi, przez które sam musisz przejść.

     

    On 3/25/2019 at 12:40 PM, smrtan said:

    jeśli będzie nowa wersja stable, po prostu poczekam. To chyba najlepsza opcja ze wszystkich.

    Jak najbardziej to rozwiązanie też jest ok.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @T.Konopka Coś chyba jednak nie poszło tak z tym updejtem centralki...

    Po wgraniu 4.540 mam wciąż:

    Status: fail - file size error. contact fibaro support.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przy tym błędzie należy usunąć głowicę, zresetować ją i dodać ponownie. Następnie spróbować ponownie update'u.

    Jeśli nic się nie zmieni do trzeba głowicę wysłać na gwarancje.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przy wersji 4.540 HC2 mam ten sam problem co smrtan. Cały czas komunikat o słabej baterii. Prubuję aktualizować z 4.3 do 4.5. Jak to można ogarnąć ? 

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...