Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem z logowaniem do home Center na androidzie


XTeK

Question

Witam jak w temacie. Przedstawiłem problem z logowaniem, możliwe że gdzieś już był temat poruszany lecz ni ch... nie mogę znaleźć.

Aplikacja loguje i pokazuje nazwę centrali lecz później wywala komunikat " Authorization issue" i poniżej "User authorization issues".

Wiele osób z tym ma problem czytając komentarze pod aplikacją mobilną a także szukając po googlu.

Fibaro odpowiada jak komuś kto jest dziwakiem że konto super usera jest nie skonfigurowane jak trzeba że login nie teges itd.

Wcześniej na sofcie 4.530 jakimś cudem udało mi się zalogować i trzymało ustawienia tej apki później po aktualizacji apki lub softu do bety na centrali czyli 4.532 zaczęło znowu wywalać ten błąd i nie mam jak się z tą apką połączyć.

Stara aplikacja działa idealnie i niema problemów.

Dziwi że loguje do momentu pokazania nazwy centrali.

Może twórcy tego wynalazku poprawią logowanie.

Jednak programiści z fibaro lepiej się spisali choć stara apka już jest troszkę "zleżała " ale choć ona działa. :)

Proszę o odpowiedź jeżeli ktoś z kolegów znalazł rozwiązanie bo instalacja apki i usuwanie danych także nie pomaga.

 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

@XTeK , authorization issue jest powiązane z listą mobilnych urządzeń w Uprawnieniach - czasami telefon może zostać zdublowany przez to, że używa obu aplikacji.

Problem rozwiązujesz tak:

1. Usuń dane z apki przez ustawienia telefonu

2. Wejdź w Uprawnienia i usuń WSZYSTKIE urządzenia na liście mobilków dla danego telefonu

3. Restart centrali

4. Ponownie zaloguj się w apce.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam wersję ta ostatnia stabilna i od wczoraj połączenie zdalne nie działa. Przez wifi z centralka się łącze ale przez stronę www przez Apki android ani home Center ani fibaro nic nie działa 

Panie @T.Konopka coś Pan wie na ten temat? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam, po zmianie na centrali z softu 4.532 beta na 4.540 oficjal jakim dziwnym trafem zaczęło logować do HCenter 1.2.

    Nie mam pojęcia czy wina softu centrali czy samo "zatrybiło" ale działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzięki bardzo, faktycznie Fibaro admina macie bogatego. :D

    Działa już bo sam praktycznie tak zrobiłem.

    Ale dzięki dla potomnych.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam wszystkich,

    Mam bardzo podobny problem, tzn. rozłącza mi się aplikacja (nowa) na Androidzie  i nie da się ponownie połączyć z centralką (HC2 z najnowszymi aktualizacjami), tzn. aplikacja ją odnajduje, ale pojawia się błąd połączenia – dzieje się tak na dwóch urządzeniach z androidem. Po restarcie centralki wszystko się ładnie łączy, ale po paru-parunastu godzinach problem się powtarza, co dziwne aplikacje nie rozłączają się w tym samym momencie. Po którymś restarcie mam komunikat, że moja centralka ma nieaktualne oprogramowanie i w ogóle nie da się połączyć, a ma najnowsze dostępne.

    Próbowałem zgodnie z ww. instrukcją, tj. usunięcie urządzeń i użytkowników, restart itd…. nie pomogło.

    Naprawdę dotychczas byłem zachwycony FIBARO, a teraz bliski jestem zmiany systemu, przy HC2 trzymają mnie tylko termostaty w całym domu, które musiałbym wymienić, bo działają na z-wave.  

    Pozdrawiam
    Maciek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Na pewno nie jest to problem aplikacji, tylko traci łączność HC2, bo na panelu w home.fibaro.com centralka jest zaznaczona na czerwono i nie ma z nią łączności.

    Edited by Macieku
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tym razem także pomogli zdalnie Serwisanci z Fibaro - najprawdopodobniej coś poszło nie tak po aktualizacji teraz od ponad 2 miesięcy problem się nie pojawił. 

    Edited by Macieku
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...