Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Nie działające sceny


slawomir

Question

Witam,

 

Posiadam UBS z 4 sensorami temperatury które zamontowałem na rurach od CO.

Dwie pompy od CO (jedna główna i druga do podłogówki) są załączane poprzez Double Switch 2.

Skonstruowałem sobie sceny które:

1. po osiągnięciu jednego czujnika (zasilanie CO) temperatury 55 stopni włączają obie pompy

2. po spadku temperatury poniżej 45 stopni wyłącza pompę główną CO

3. po spadku temperatury poniżej 40 stopni, wyłącza pompę od podłogówki.

 

Przed aktualizacją do najnowszej wersji oprogramowania centrali HCL sceny działały cały czas, a teraz po aktualizacji nie działają cały czas. Tzn jak zrestartuję centralkę to raz zadziała a raz nie. Nie wiem co jest grane

 

Czy sceny są źle skonstruowane, czy coś nie tak z centralą HCL?

 

1.

Please login or register to see this spoiler.

 

 

Jeszcze jedno dodatkowe pytanie, dlaczego na jednych scenach które działają bez problemu jest napis Uruchomione instancje:1 a an innej nie ma?? To znaczy że ona nie działa?

image.png.db1db888dd1e5b896f4bcb45a60ccc15.png   image.png.77b73a049304c130323518b2287ff930.png

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
 

Witam,

Mam podobny problem ze scenami w moim przypadku ze światłem na schodach. Proste sceny od jednej strony schodów że po wykryciu ruchu włącza światło po braku ruchu wyłącza po określonym czasie od drugiej strony włącza po otwarciu drzwi gasi po zamknięciu po określonym czasie. Gdy centralka jest włączona na nowo wszystko ładnie działa ale minie trochę czasu i wszystko umiera. Nie wiem czy jest to wina że robię coś źle czy jest to błąd systemu, na starej wersji nie miałem jeszcze żadnych scen bo dopiero zaczynam z Fibaro ale już zaczyna mnie to denerwować a do tego widzę że temat leży i nikt nie zna rozwiązania. Daję SS scen może ktoś wyłapie jakiś błąd o czym nie wiem jeszcze.
 

Please login or register to see this spoiler.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witajcie, jak mam trochę inny problem, od kilku miesięcy co jakiś czas przestają działać sceny. Mam HCL i buttona jako wyzwalacza kilku scen i jak wieczorem okazuje się, że nie mogę wyłączyć nim światła (RGBW), na telefonie uruchamiam scenę ona potwierdza ale nie wykonuje się. Logując się z kompa do centrali również nie można wyzwolić scen, konieczny jest restart centrali i znów wszystko działa przez jeden, dwa a czasem 7 dni. Usuwałem sceny, tworzyłem je od nowa, działa jak wcześniej. Nie mam już sił tłumaczyć żonie i dzieciom, że jak button nie wyłączy świateł to trzeba brać telefon ;-(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, 

Podobne pytanie. Prosta scena , po wlaczeniu wall plug'a ma on sie sam wylaczyc po 10 minutach. Do niedawna (przed ktoryms update'em) wszystko działało jak złoto ....i przestało. Mam dokladnie podobne objawy jak powyzsze: po restarcie dziala i przestaje, nie jest wyswietlana informacja o instancjach uruchomionych. Scena banalnie prosta a taki mam z nia klopot :((( 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Potwierdzam, mam podobne problemy od jakichś 2-3 wersji oprogramowania do tyłu.

Przez ponad rok wszystko ładnie chodziło, a od paru miesięcy coś się ewidentnie zepsuło.

Niektóre sceny są niestabilne - raz działają, dwa razy nie. Po restarcie centrali działa przez kilka dni jak należy, po czym problemy wracają.

Coś zostało zepsute w sofcie - prawdopodobnie od wersji 4.530 lub 4.540 (marzec lub lipiec 2019 roku).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...