Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Zawory do grzejników


zibi0

Question

Witam, mam cały zestaw smart dom Fibaro i praktycznie wszystkie elementy działają perfekcyjnie poza czterema zaworami do grzejników. Zawory żyją sobie własnym życiem i pomimo wyłączenia przy użyciu aplikacji Fibaro (lub aplikacji Dom) potrafią nawet kilkadziesiąt razy dziennie samoczynnie się włączyć i grzać z pełną mocą pomimo, że mają zadaną temperaturę 20 stopni. Próbowałem już wszystkiego, lącznie z factory reset, ale zawsze po okołu dwóch tygodniach problem powraca. Tak samo w przypadku fizycznego przekręcenie pokrętła na pozycję "białe światło led".

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam, ja osobiście mam ich 10 sztuk. Pracują u mnie od listopada ub. roku. Po zakupie - masakra. Przez pierwsze tygodnie od zakupu lądowały w serwisie i wracały do mnie. Po zmianie oprogramowania, bodajże w grudniu ub. roku zmieniło się na tyle, że przestały się zawieszać, przez co nie trzeba ich resetować i ponownie instalować. Co do opisanego przez Ciebie przypadku - wszystkie moje głowice zachowują się podobnie, co najmniej raz w tygodniu samoczynnie przestawiają się na grzanie 20 stopni (również te ze statusem OFF) i głowica kręci się co godzinę, tak jakby przeprowadzała kalibrację. Metoda, którą znalazłem na rozwiązanie tego problemu (aczkolwiek zaznaczam, że skutkuje to na ok 7 - 10 dni): przeprowadzenie kalibracji w aplikacji Fibaro.

Użytkuję również głowice termostatyczne firmy Tado - zero problemów z czymkolwiek, głowica bezobsługowa, a dodatkowo w aplikacji tado pokazuje wykresy zmiany temperatury i wilgotności w czasie oraz dostosowanie temperatury zadanej na głowicy do panującej w pokoju. I co najważniejsze protokół komunikacyjny wykorzystuje WiFi a nie BLE więc w każdej części domu jest zasięg. Po sezonie grzewczym mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że produkt Fibaro jest problematyczny i żałuję, że się na to skusiłem. Trzeba było cały dom wyposażyć w Tado. Zaznaczę jeszcze w swojej wypowiedzi jeden bardzo poważny aspekt całej tej sprawy - Zibi, a jeśli wyjedziesz na 2 tyg ferii i głowice przestawią się na max grzanie (a tak potrafią, co sam zauważyłeś), to po powrocie do domu trzeba trzymać się za portfel i brać pożyczkę na spłatę gazu.

Jak już się rozpisałem to po prawie rocznym użytkowaniu Fibaro WallPlug - 14 szt. - kolejna porażka, średnio 2 razy w tygodniu trzeba je wyjmować z gniazdka aby ponownie zalogowały się do sieci WiFi. Oprócz fajnego wyglądu i rozmiaru, czego żaden produkt konkurencji nie zapewnia, skuteczność zerowa. Nie można zdefiniować żadnej automatyzacji bo się okazuje, że trzeba chodzić od pokoju do pokoju i wyciągać je z gniazdek i wkładać ponownie. No i jaki problem z pierwszą instalacją...Produktowi nie można ufać. Mam 4 szt. Koogeek oraz 3 szt. przedłużacz Koogeek zakupione mniej więcej w tym samym czasie co WallPlugi i zero problemów, ani razu nie straciły połączenia z siecią WiFi.

Motion Sensor - 3 szt. - świetny wygląd, świetna jakość wykonania i sprawdza się znakomicie - polecam każdemu.

Door/Window sensor - 5 szt - jak wyżej, świetny, zminimalizowany wygląd, świetna jakość wykonania, wypróbowany, sprawdzony, działa bez zarzutu - polecam.

Single Switch - 4 szt. - jak wyżej zmieści się w każdą puszkę, działa i jest ok. - polecam.

Flood Sensor - szt. 1 - jak wyżej, świetnie wygląda, super wykonanie i jakość, wypróbowany działa ok.

Jedyny problem z tymi sensorami to protokół komunikacyjny BLE, niby wszyscy piszą 10 - 15 metrów od centrum ale w domu jednorodzinnym to bzdura u mnie udało się zainstalować sensor najdalej od Apple TV ok 8 metrów.

Oczywiście wszystko co powyżej napisałem dotyczy akcesoriów Home Kit.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników produktów Fibaro i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam te same problemy co wy z zaworami. Fibaro napisało, że mają wypuścić update po nowym orku. Już mamy kwiecień i cisza. Klne tylko pod nosem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie wiem co jest przyczyną.... Mam 4 sztuki głowic Fibaro żadne nie ma jakichkolwiek problemów.  Jedną raz musiałem kalibrować od nowa przez cały rok. WallPlugi tak samo mam 2 i działają wyśmienicie perfekcyjnie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Fingusio - z tego co widzę Ty jedziesz na Home Center, my na HomeKit. Podejrzewam, że dlatego u Ciebie jest ok, a u nas problemy. Zupełnie inne oprogramowania są na naszych głowicach i wall pługach jak na Twoich. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam wszystkie dostępne urządzenia Fibaro z homekit i z żadnym nie ma problemu oprócz głowic.WallPlug miał kiedyś problem z siecią WIFI ale po aktualizacji w zeszłym roku jest wszystko ok.

Reszta działa bez problemu.

Głowice miały dostać nowy soft ale coś ciężko im to idzie z aktualizacją.Pisałem już kilka razy do Fibaro i cały czas proszą o jeszcze chwilę cierpliwości ,bo jeszcze nad tym pracują. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Przez 3 lata korzystałem z kupionych głowic w Lidlu około 100€ dałem za 6szt. Śmigały po BT perfekcyjnie baterie 2x"paluch" do jednej głowicy na 2 sezony grzewcze starczaly. Zachciało mi się Home Kit. Znalazłem FIBARO ładny wyglad, LED, polskie,mówię kupię. Apple rekomenduje to musi byc ok. To był błąd za 5 głowic zapłaciłem grubo ponad 300€ które, przepraszam za wyrażenie są jednym wielkim guwnem. Takiej tandety dawno nie widziałem, to jest bezużyteczny przedmiot i aż dziw bierze że Aplle to toleruje. Nigdy więcej nie kupię waszych produktów gdyż są wadliwe z założenia. Jeśli coś jest wadliwe to się tego nie produkuje dalej i celowo w błąd wprowadza nabywców mamiąc ich zaletami które można znaleźć oczywiście  ale u konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Niestety ja zmuszony zostałem aby wymienić wszystkie głowice Fibaro na Tado. Produkt totalnie nie udany. Najgorsze jest to, że firma nic z tym nie robi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W tym roku dam sobie spokój. Za rok zmienię też na Tado. Szkoda tylko że firma robi obciach Polakom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 11.10.2019 o 10:49, Ar2r napisał:

 Znalazłem FIBARO ładny wyglad, LED, polskie,mówię kupię. Apple rekomenduje to musi byc ok. To był błąd za 5 głowic zapłaciłem grubo ponad 300€ które, przepraszam za wyrażenie są jednym wielkim guwnem. Takiej tandety dawno nie widziałem, to jest bezużyteczny przedmiot i aż dziw bierze że Aplle to toleruje. Nigdy więcej nie kupię waszych produktów gdyż są wadliwe z założenia. Jeśli coś jest wadliwe to się tego nie produkuje dalej i celowo w błąd wprowadza nabywców mamiąc ich zaletami które można znaleźć oczywiście  ale u konkurencji.

 

no właśnie Apple przestało je rekomendować, w każdym razie głowice zniknęły ze sklepu Apple

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...