Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Dlaczego każdy nowy soft jest gorszy od poprzednika?


Novy!

Recommended Posts

Witam.

Tracę już cierpliwość i coraz bardziej myślę aby to wszystko sprzedać i uwolnić się od Fibaro...

Od zmiany silnika w softach, jest tylko coraz gorzej. Każda następna wersja tylko spowalnia komunikację i działanie systemu. Pomijam ilości błędów.

Nowa wersja 4.540 od dwóch dni przysyła mi setki powiadomień z dwóch centrali o podwyższonej temp. z czujników dymu i zalania. Czy jest szansa, że Fibaro zwolni natychmiast tych panów "informatyków" którzy zajmują się nowymi wersjami oprogramowania?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem całkiem niedawno centralę i kilka dupereli ale czytając fora i patrząc na chaos ogólny ze softem też mam chęć sprzedać moją centralę zamiast dokupować komponenty.

Niby cieszą się że samsung wsparł w smartthings fibaro ale co z tego jak pisałem też gdzieś że olewają pluginy z fibaro a aplikacje coraz tragiczniej się zachowują.

Na gwałt potrzeba wam w fibaro programistów i to dobrych.

Tylko soft wam pomoże wyjść z tego dołka, inaczej firma zniknie bo produktów o podobnym działaniu zaczyna masowo przybywać.

kolejny raz raczej bym nie kupił tego systemu.

Pomoc także jest na baaardzo niskim poziomie.

Ps. zewnętrzne firmy też nie pomagają w pisaniu softu z tego co widać.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • 18 minutes ago, XTeK said:

    Kupiłem całkiem niedawno centralę i kilka dupereli ale czytając fora i patrząc na chaos ogólny ze softem też mam chęć sprzedać moją centralę zamiast dokupować komponenty.

    Niby cieszą się że samsung wsparł w smartthings fibaro ale co z tego jak pisałem też gdzieś że olewają pluginy z fibaro a aplikacje coraz tragiczniej się zachowują.

    Na gwałt potrzeba wam w fibaro programistów i to dobrych.

    Tylko soft wam pomoże wyjść z tego dołka, inaczej firma zniknie bo produktów o podobnym działaniu zaczyna masowo przybywać.

    kolejny raz raczej bym nie kupił tego systemu.

    Pomoc także jest na baaardzo niskim poziomie.

    Ps. zewnętrzne firmy też nie pomagają w pisaniu softu z tego co widać.;)

    Tu problem jest bardziej złożony.

    Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że dwa lata temu, Twój system na starych dobrych softach 4.1 itd działał jak bajka? Byłeś zdziwiony, co ci ludzie wypisują na forach i co im w tym fajnym Fibaro nie pasuje? Budowałeś sobie sam fajne i proste sceny bloczkowe, bez znajomości LUA, a wszystko działało jak należy? Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że teraz, Fibaro ma nowy "lepszy" silnik, lepszych programistów, większe możliwości, szybsza komunikacje, a tak na prawdę jest tak, że po każdej aktualizacji jest coraz więcej problemów? Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że urządzenia które stale były w zasięgu teraz stają się martwe a ty nie wiesz dlaczego? Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że dzwonisz na helpdesk, a koleś każe ci robić miękką konfigurację 20 sensorów, aby nie wysyłały ci co parę minut powiadomień, że masz za wysoka temp w ich pobliżu?  Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że kupujesz wideodomofon Fibaro za 4k pln, a on nie ma możliwości konfiguracji przez androida i lecisz do sklepu po iPhona z jakimś marnym zapomnianym przez mądry świat OS-em? Jesteś w stanie sobie wyobrazić, że zawodzi cię pamięć, bo w Fibaro mówili już rok temu, że będzie aplikacja z setupem dla tego domofonu na androida? 

    Jeśli jesteś w stanie sobie to wszystko wyobrazić, to znaczy- że jesteś chory psychicznie i taki sprzęt jak Fibaro, będzie dla ciebie idealny.

    Dodatkowo, gwiazdka znalazła nowe zastosowanie w opisywanych funkcjach urządzeń Fibaro..... Oznacza, dostępne w przyszłości. Bardzo odległej przyszłości. Przyszłości, gdzie najpierw człowiek poleci na Marsa, a dopiero potem te urządzenia dostana te "gwiazdkowe" funkcje....

    Marność nad marnościami....Niestety.

    Edited by Novy!
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    A ja uważam że jest coraz lepiej jestem użytkownikiem od wersji  3.600 te ostatnie wersje bardzo na plus. ale mogli by też uaktualnić pluginy i urządzenia firm innych

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • To napisz, co jest lepiej...

    Jak napisałem, ostatnia wersja wysłała mi już od dwóch central masę niepoprawnych powiadomień.

    Edited by Novy!
    Link to comment
    Share on other sites

    Zmian na plus jest sporo. Trochę oczywiście błędów jest, ale różnica teraz, a kiedyś jest ogromna. Aktualizacja kiedyś to niesamowite ryzyko i stres czy się uda. Teraz rzadzaiej są jakieś konkretne problemy, a wiem o czym mówię, bo jestem związany z Fibaro od samego poczatku gdzie wersje które wychodziły można było nazwać maksymalnie alfą, a były "stabilnymi" wersjami;) Dodatkowo opcja przywrócenia systemu z wersją to jest coś co powinno być od początku, a to jest ogromna zmiana na plus.

    Osobiście uważam, że duży problem niestety leży po stronie użytkowników. Miałem sporo problemów z klientami, którzy na własną rękę montowali sobie system i po aktualizacji coś im nie działało. Głównie były to problemy z źle zrobionymi scenami. Instalowanie bety i zdziwienie, że coś jest nie tak itd.

    Dodatkowo zastanawiam się czasami po co robić aktualizację. U siebie dalej mam 4.180 gdzie centralka jest uruchomiona od 200 dni i uruchomionych jest koło 300 scen;) Mam tez u klienta centralkę z 4.080, gdzie chodzi już 453 dni bez restartu, a jest tam samych czujników temperatur na UBS około 130. Zastanowił bym się najpierw czy potrzebne są te rzeczy które wychodzą w aktualizacjach. Dodatkowo polecam nie robić tego od razu a wstrzymać się z instalacją jakiś czas od razu się lepiej żyje:)

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Wszystko się zgadza, pisałem o tym nie raz, że wersje 4.1xx to były najlepsze wersje softu. 

    NIe zgadzam się natomiast z twierdzeniami i uwagami instalatorów, którzy każą sobie w umowach podpisywać punkty, w których zabroniona jest aktualizacja do wyższych wersji. Jaki to ma sens? Chroni tylko tyłek instalatora. Nic więcej. Skoro firma Fibaro, się rozwija i wprowadza nowe możliwości w softach, to chyba ma to na celu usprawnienie pracy centrali i systemu. Czy może się mylę?

    Byłby to nieskrywany idiotyzm, gdyby robili to tylko dla siebie, a nie użytkowników :)

    Dlaczego u siebie masz dalej 4.180, skoro twierdzisz, że jest sporo zmian na plus? trochę to typowe dla instalatorów Fibaro. Nie obraź się, ale talk niestety jest. Nie przysparzacie tym raczej dobrych opinii samej firmie....

    Link to comment
    Share on other sites

    8 godzin temu, Novy! napisał:

    Wszystko się zgadza, pisałem o tym nie raz, że wersje 4.1xx to były najlepsze wersje softu.  

    NIe zgadzam się natomiast z twierdzeniami i uwagami instalatorów, którzy każą sobie w umowach podpisywać punkty, w których zabroniona jest aktualizacja do wyższych wersji. Jaki to ma sens? Chroni tylko tyłek instalatora. Nic więcej. Skoro firma Fibaro, się rozwija i wprowadza nowe możliwości w softach, to chyba ma to na celu usprawnienie pracy centrali i systemu. Czy może się mylę?

    Byłby to nieskrywany idiotyzm, gdyby robili to tylko dla siebie, a nie użytkowników :)

    Dlaczego u siebie masz dalej 4.180, skoro twierdzisz, że jest sporo zmian na plus? trochę to typowe dla instalatorów Fibaro. Nie obraź się, ale talk niestety jest. Nie przysparzacie tym raczej dobrych opinii samej firmie....

    Nie słyszałem, żeby ktoś w umowie zawarł punkt, że nie można aktualizować centrali Fibaro do wyższej wersji. Aktualizując samemu zgadzasz się na cały regulamin Fibaro odnośnie aktualizacji. Tak samo jak w Apple itd.

     

    Nie potrzebuję żadnej funkcji, która jest w wyższej wersji. Wszystko działa mi idealnie od 2 lat, więc po co mam instalować nową wersję z której nie będe korzystał? Nie rozumiem także dlaczego jest to typowe dla instalatorów Fibaro? Ja u wiekszości klientów mam najnowszą wersję (poza paroma wyjątkami).

     

    Nie rozumiem także dlaczego nie przysparzamy dobrych opini firmie Fibaro. Zapytaj jakiego kolwiek mojego klienta czy nie jest zadowolny:) A siedzę w Fibaro od ponad 8 lat i poprawiałem po innych kilkanaście instalacji. Nie ma niestety idealnego rozwiązania co już wielokrotnie było poruszane na wersji angielskiej forum. Były osoby, które porzuciły Fibaro w poszukiwaniu czegoś lepszego i powróciły do Fibaro. Dodatkowo jak w każdej branży są czarne owce (instalatorzy), którzy nie ogarniają, a montują system. Tak samo jak elektrycy.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Hehe kolega Novy! ma troszkę racji z opcją w umowie bo i ja wiem o takich przypadkach gdy instalatorzy dodają punkt aby "nie tykać" centrali i wręcz zakazują zmian softu mówiąc że niekiedy zmiany zmieniają składnie skryptów itp.

    Faktycznie tych owiec jest troszkę.:)

    Druga ciekawostka gdy chce się zmienić coś w domu lub dodać komponent po np. roku to wtedy  niektóre "czarne owce" pobierają za dodanie komponentu praktycznie jak za konfig całości a niekiedy więcej.

    Mam nadzieje że te owce zostaną bez klientów. :)

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • I dlatego, jak skończę tworzyć ze szwagrem rozbudowane sceny LUA dla zraszaczy , bez żadnych RS a na zwykłych RGBW-gdzie jest możliwość sterowania 4 siłownikami, a nie dwoma jak w Double Switchu, możliwość sprawdzenia pogody bezpośrednio z dokładnych serwisów, wł/wył pomp, zalewania zbiornika otwarciem zaworu itd -nie jak w Panelu zraszaczy- to każdą taką scenę wrzucę tutaj zupełnie FREE. 

    Tylu cwaniaków, żerujących na nowych userach, co tutaj dawno nie spotkałem. Każdy chce kasę za najprostszą scenę. Żenada nie forum.

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 weeks later...
    On 4/10/2019 at 11:16 AM, Novy! said:

    NIe zgadzam się natomiast z twierdzeniami i uwagami instalatorów, którzy każą sobie w umowach podpisywać punkty, w których zabroniona jest aktualizacja do wyższych wersji. Jaki to ma sens? Chroni tylko tyłek instalatora. Nic więcej. Skoro firma Fibaro, się rozwija i wprowadza nowe możliwości w softach, to chyba ma to na celu usprawnienie pracy centrali i systemu. Czy może się mylę?

    Jacy to instalatorzy? Masz egzemplarz takiej umowy?

    Link to comment
    Share on other sites

    The topic has been moved from "

    Please login or register to see this link.

    " to "

    Please login or register to see this link.

    ".

     

    Temat został przeniesiony z "

    Please login or register to see this link.

    " do "

    Please login or register to see this link.

    ".

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...