Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Brzęczyk, buzer do fibaro.


XTeK

Recommended Posts

Witam kolegów, czy ktoś może z was ma jakiś "patent" aby podłączyć brzęczyk lub coś w tym rodzaju pod fibaro?

Chodzi o informację aby wiedzieć czy został naciśnięty jakiś klawisz lub uruchomiona scena itp.

Klik i mały sygnał dźwiękowy.

Mam kilka scen i fajnie by było gdybym dostał info że się uruchomiły a i przełączniki gdyby naciskać to mały sygnał byłby super.

Mamy też włączniki na przytrzymanie i wtedy jakieś dwa pyknięcia itd.

Szukam rozwiązania i myślę o jakimś buzerku i zasilanie 12v do niego przez smart implant.

Z drugiej strony gdyby fibaro coś takiego wdrożyło do systemu i zrobiło taki mały brzęczyk byłaby bajka.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba samemu to zrobić za pomocą relay switcha lub smarta. Fibaro raczej tego nie wdroży, bo jest to bardzo niszowe zapotrzebowanie. Poza Tobą nie znam nikogo kto cos takiego by potrzebował.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Bardziej relay nie implant wydaje się tutaj jednak lepszy.

    Co do duperela to gdyby był każdy chyba by się zainteresował.

    Jeżeli byłby wbudowany w implonty lub w słicze byłby wykorzystywany. Mnie np. męczy w buttonie gdy nie wiem jak długo trzeba ciskać ten przycisk aby niby było długie wciśnięcie.

    Dodatkowo wentylator mam w kuchni z czasowym wyłącznikiem i gdy go wyłączam monostabilnym wyłącznikiem to nie wiem czy wyłączony czy nie.

    Sceny jak pisałem gdyby miały dostęp do czegoś takiego też raczej by to wykorzystało się.

    Zrobię więc na releyu i będzie uniwersalny "pikacz".

    Dzięki.

    Link to comment
    Share on other sites

    Też mi brakuje raportowania buttona. Napisałem kilka scen, które włączają określoną ilość błysków jednej lampy (mała i nie razi ;)). Wreszcie mam pewność co włączyłem.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Właśnie, małe info a by dużo pomogło.

    Lampka też jest jakimś rozwiązaniem.:)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 7 months later...
    W dniu 1.07.2019 o 10:58, viperlodz napisał:

    Trzeba samemu to zrobić za pomocą relay switcha lub smarta. Fibaro raczej tego nie wdroży, bo jest to bardzo niszowe zapotrzebowanie. Poza Tobą nie znam nikogo kto cos takiego by potrzebował.

    Ja też bym takie coś potrzebował. A szczególnie by Fibaro "klikiem" powiadamiało o uzbrojeniu alarmu i innym "klikiem" o jego rozbrojeniu. Wg mnie to jest NIEZBĘDNE wyposażenie każdego systemu alarmowego.

    Link to comment
    Share on other sites

    6 godzin temu, Leszek_Fibaro napisał:

    Ja też bym takie coś potrzebował. A szczególnie by Fibaro "klikiem" powiadamiało o uzbrojeniu alarmu i innym "klikiem" o jego rozbrojeniu. Wg mnie to jest NIEZBĘDNE wyposażenie każdego systemu alarmowego.

    Fibaro nie jest systemem alarmowym, a ma tylko jego funkcje.

    Takie coś lepiej zrobić komunikatem głosowym. U siebie mam informację uzbrojono alarmu i tak samo jak rozbroję. Albo informację "Uruchomiono scenę wyjścia. Zamykam dom."

    Także spokojnie coś takiego można zrobić. Nie rozumiem jak wygląda to rozbrojenie? Jak rozbrajamy przez aplikację to widać, że został rozbrojony. Jak rozbrajamy przez satela przez klawiaturę to od razu jest informacja na niej także nie wiem co jeszcze miałoby być.

    Link to comment
    Share on other sites

    Ja uzbrajam mój zabytkowy system alarmowy malutkim pilotem i to było przez 20 lat bardzo wygodne. I tak samo go rozbrajałem. Centralka klikała, potwierdzając, że uzbrojenie/rozbrojenie zostało wykonane. 

    I coś takiego chciałbym mieć w Fibaro. I tylko tyle. Oczywiście można powiedzieć, że najlepiej bym został przy starym systemie, skoro był taki cudowny. Więc od razy odpowiadam - nie był taki cudowny :-))

     

    No i zapewne 100 razy prościej jest podłączyć jakiś buczek, który zabuczy przez pół sekundy niż zrobić coś co będzie gadało "Uzbrojono alarm"

    Edited by Leszek_Fibaro
    Link to comment
    Share on other sites

    Godzinę temu, Leszek_Fibaro napisał:

    Ja uzbrajam mój zabytkowy system alarmowy malutkim pilotem i to było przez 20 lat bardzo wygodne. I tak samo go rozbrajałem. Centralka klikała, potwierdzając, że uzbrojenie/rozbrojenie zostało wykonane. 

    I coś takiego chciałbym mieć w Fibaro. I tylko tyle. Oczywiście można powiedzieć, że najlepiej bym został przy starym systemie, skoro był taki cudowny. Więc od razy odpowiadam - nie był taki cudowny :-))

     

    No i zapewne 100 razy prościej jest podłączyć jakiś buczek, który zabuczy przez pół sekundy niż zrobić coś co będzie gadało "Uzbrojono alarm"

    Przecież możesz podłączyć brzęczek do Relay Switch, Smart Implanta itd.

    Nigdy nie byłem i nie będę fanem rozbrajania przyciskiem na pilocie... Ktoś kradnie pilota i ma drogę wolną.

    Link to comment
    Share on other sites

    8 godzin temu, viperlodz napisał:

    możesz podłączyć brzęczek do Relay Switch

    Tak, to jest chyba rozwiązanie "problemu brzęczyka". Oczywiście to urządzonko trzeba zasilać napięciem 230V. Więc blisko kontaktu, potzebny kabelek, jakaś wtyczka. Gdzieś trzeba to trzymać czyli jakieś pudełeczko czyli jakaś elektryczna puszka montażowa. Do tego dwa brzęczyki, do tego zasilanie brzęczyków - albo brzęczyki na 220V albo na baterię - więc bateryjka na 3 V, no i miejsce na bateryjkę albo jakiś zasilacz. Jeżeli to się będzie robiło amatorsko, metodą "złotej rączki" wyjdzie to wielkie, brzydkie, pokraczne. A wszystko mogło by zmieścić się w syrenie alarmowej od Fibaro - tylko, że jej nie ma....

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...