Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Realny zasięg pilota KeyFob


tom.wol

Question

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Ile realnie wynosi zasięg keyfoba ? Podpiąłem wczoraj nowy egzemplarz. Wygląda i działa fajnie, ale... no właśnie ale to ten zasięg. Mieszkanie w bloku. 3 piętro. Oczywiście w mieszkaniu wszystko działa jak należy. Niestety schodząc w dół zasięg mamy przez 2 piętra, tj. jakieś 6 metrów w dół i po drodze 2 stropy... Schodząc na parter zasięgu już brak. Myślę sobie stropy - ok - ciężki temat dla radia. Wychodzą na dwór i staję 10 metrów od bloku, czyli z wzoru na przyprostokątną jestem niecałe 15 metrów w linii prostej od HC2 i dzieli mnie od niej tylko 1 ściana... i nadal klops - nie działa :(

 

Pytanie do starszych kolegów i koleżanek:

1) czy ten typ tak, że to takie badziewie czy ja mam jakiś dziwny egzemplarz ?

2) jeśli ten typ tak ma - czy to można jakoś rozwiązać przez asocjacje dając nawet jakieś dodatkowe urządzenia na zewnątrz typu balkon / za oknem ?

3) a może iść w kierunku anteny na kablu do HC2 lub szukać jakiś repeaterów zasięgu ? działają takie cuda z fibaro ?

 

Po co to wszystko ? Podpiąłem wczoraj pod HC2 otwieranie szlabanu, przycisk domofonu i włączania światła na klatce schodowej - no ale to ma sens tylko wtedy gdy mogę to zrobić pilotem będąc przed szlabanem lub przed drzwiami, czyli na dworze...

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ten typ tak ma.

Mam dwa Key foby i raczej nie widzę żeby miały jakiś ogromny zasięg.

Mnie nie wiem jak ale pomogła przypadkowa rekonfiguracja siatki mesh i mam złudzenie że jakoś lepiej zbierają.

Takimi repeaterami są elementy całego systemu jak np. releye czy inne.

Można kupić np.

Please login or register to see this link.

lub

Please login or register to see this link.

.

Oba rozwiązania pomagają w jakimś stopniu ale czy tobie pomogą tego nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Postawiłem na antenę, co prawda wybrałem tą:

    Please login or register to see this link.

    Dam znać jak efekty. Pan sprzedający sugerował, że to lepszy wybór. Inaczej mówiąc każdy pytany o repeatery odpowiadał bez przekonania "no coś tam Panu dadzą, ale czy zadziała to nie wiem" natomiast Ci sami rozmówcy zapytani o anteny mieli więcej entuzjazmu, a ten Pan z dom-inteligentny wręcz chwalił się, że ma w piwnicy sterownik od bramy, a biuro na 3 piętrze i że dzięki tej antenie mu to śmiga... no więc 3mam kciuki i dam znać po instalacji.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...