Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Wall Plug wybija korek


adrianekd

Question

Witam,

 

Używam Wall Pluga do włączania pompy wody w studni. Do wczoraj działał bez problemu. Od wczoraj wybija mi korki.

Dane pompy:

Moc maksymalna 1000W

Napięcie 230V

 

Prośba o radę jak to naprawić?

 

Pozdrawiam

Adrian

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 hour ago, adrianekd said:

Witam,

 

Używam Wall Pluga do włączania pompy wody w studni. Do wczoraj działał bez problemu. Od wczoraj wybija mi korki.

Dane pompy:

Moc maksymalna 1000W

Napięcie 230V

 

Prośba o radę jak to naprawić?

 

Pozdrawiam

Adrian

Najpierw należy sprawdzić czy będzie wybijał na jakimś mniejszym odbiorniku /np lampka/  być może uszkodzona jest pompa np jakieś łożysko

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 7 minut temu, AndrzejK napisał:

    Najpierw należy sprawdzić czy będzie wybijał na jakimś mniejszym odbiorniku /np lampka/  być może uszkodzona jest pompa np jakieś łożysko

    Witam, sprawdzone na 2 mniejszych urządzeniach i działa normalnie. Pompa również  sprawdzona bez fibaro i dziala normalnie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Rozumiałbym tą sytuację gdyby wybijał Wall Plug wtedy można tłumaczyć tym, że pompa ma większy pobór jak poprzednio ale tu niestety też nie mam pomysłu. Tu potrzeba elektryka skoro wall plug jest sprawny.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    korek czy różnicówkę ?

    jeśli korek to może być problem przekaźnika w wall plug. Niestety te małe przekaźniki źle znoszą obciążenie indukcyjne takie jak pompa (szczególnie moment startu pompy) Czy sprawdzałem mniejszym obciązeniem też indukcyjnym czy klasycznym oporowym (np stary typ żarówki) . SPrawdź jakimś silnikiem.

    Jeśli wywala różnicówkę wyciągnij pompę ze studni (jeśli możesz i sprawdź przez chwilę jak nie styka sę z wodą)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 11 godzin temu, drboss napisał:

    korek czy różnicówkę ?

    jeśli korek to może być problem przekaźnika w wall plug. Niestety te małe przekaźniki źle znoszą obciążenie indukcyjne takie jak pompa (szczególnie moment startu pompy) Czy sprawdzałem mniejszym obciązeniem też indukcyjnym czy klasycznym oporowym (np stary typ żarówki) . SPrawdź jakimś silnikiem.

    Jeśli wywala różnicówkę wyciągnij pompę ze studni (jeśli możesz i sprawdź przez chwilę jak nie styka sę z wodą)

    Wywala korek i nie pozwala włączyć zasilania jesli jest wall plug; dziwne jest to ze mi przez 6 miesiecy działało a teraz nie działa. Nie pozwala podpiąć pompy z wallplug bo od razu wywala  korek; pompa bez wall plug działa normalnie

    zastanawiam się nad 2  możliwościami:

    - zwiększyć możliwie obciążenie bezpieczenika - nie wiem tylko czy to możliwe i coś da?

    - zmienić ustawienia wallpluga - czytałem o tym na innym forum, ale nie wiem co trzeba zmienic?

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...