Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Zawieszanie centrali - noc


warsteelzg

Question

Witam wszystkich,

 

proszę o pomoc moja centralka HC2 zawiesza się w nocy, problem trwa już około 2 tygodnie przy zawieszeniu nie działa dostęp zdalny oraz  żadna z scen i alarm.

Co może być powodem, zauważyłem też że obudowa jest gorąca, obciążenie RAM 20% a CPU max 10%.pamięć 92% wolne.

Aby wszystko działała muszę zrestartować centralkę. Po restarcie około 6/00 rano centralka działa, sceny działają itd. po godzinie 1/00 znów się zawiesza.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja już przyzwyczaiłem się do wspaniałego działania HC2. Jak raz w tygodniu nie pojawi się sytuacja, że sceny nie działają do momentu restartu, to jest święto. Dziś zaś nawet nie dało się zalogować do HC2. Chyba podłączę centralkę do listwy zarządzalnej i co 24h będę restartować.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może lepiej scena restartująca ją w nocy?

Ja tak mam bo problem z mostkiem hue.

Bez dodatkowych listew a auto resecik. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • tylko nie rozumie po co kupować centralkę za 2000 zł która się wiesza i jest w ten sposób wg. mnie wadliwa.

    Czy ktoś próbował zareklamować to urządzenia?

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mnie zawsze tylko irytuje że dodając coś nowego psujecie "Fibaro" coś starego.

    Ok. jeżeli dodane to coś działa jeszcze niezbyt dobrze ale czemu stare się rozsypuje?

    Ja już delikatnie przywykłem i staram się jakoś temu zaradzać ale w dzisiejszych czasach macie już mega konkurencję więc warto coś z tym robić.

    Co do restartu o którym mówiłem to raczej jedyne sensowne rozwiązanie na tą chwilę.

    Reklamacja nie wchodzi w grę @warsteelzg bo za dużo zmian w domu poczyniłem a możliwe że kolejna sztuka będzie działać tak samo i tylko byłby zwrot najlepszym rozwiązaniem.

    Nadal Fibaro ma dość dobre rozwiązania ale deko męczy niestety.

    My forumowicze staramy się coś z tym robić ale pisałem już wcześniej co z "normalnymi" użytkownikami? :)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...