Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Tryb „niebateryjny” dla urządzeń bateryjnych zasilanych z sieci.


WiruSSS

Recommended Posts

Witam.

 

Dobrze by było dodać do urządzeń bateryjnych opcję przełączania w tryb niebateryjny. (Zmaksymalizowane parametry wydajnościowe oraz brak wskaźnika naładowania baterii)

Jako że strasznie denerwowała mnie ciągła wymiana baterii zakupiłem kilkadziesiąt mini przetwornic i umieściłem we wszystkich motion sensorach zamiast baterii. Niestety przy kilkudziesięciu czujnikach wymian baterii stała się nie dość że bardzo nieekonomiczna to jeszcze strasznie uciążliwa. Podejrzewam że nie jestem jedyną osobą która z problemem poradziła sobie w podobny sposób, dlatego myślę, że przydatną opcją byłby taki właśnie tryb urządzenia, który można ustawić jednym kliknięciem zamiast przeklikiwać wszystko ręcznie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@WiruSSS, czy mógłbyś opisać swoje doświadczenia z trybem niebateryjnym? Czy czujki działają poprawnie i jakie miałeś problemy?

 

Też przymierzam się do zasilenia czujek ruchu fibaro bez baterii. Mam już wyprowadzone kable i zostało mi tylko to polutować i podłączyć zasilacz. Chciałem wzorować się na tym poście:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Napewno nie polecam zasilać tego bezpośrednio napięciem 3V. Spadki napięcia mogą nastręczać problemy. Ja zakupiłem takie mini adaptery dc-dc na aliexpress. Ich napięcie wejściowe to 12-24V natomiast wyjściowe zależnie jakie potrzebujemy (koszt od 1 do 2zł za sztukę ?). Urządzenie jest na tyle niewielkie, że bez problemu mieści się w czujniku zamiast baterii. Ja zakupiłem dokładnie te

     

    https://s.click.aliexpress.com/e/bHIGHjnw

     

    jednak można znaleźć też i takie po złotówce które mają tylko jedno wyjście płynnie regulowane.

     

    Zaletą takiego rozwiązania napewno jest to, że spadki napięcia nam niegroźne skoro mamy tak spory margines napięcia wejściowego.

     

    Kolejna zaleta (przynajmniej w moim przypadku) że nie muszę inwestować w zasilacz gdyż korzystam z zasilania poe ze switcha od ubiquiti. Sprawdza się doskonale jednocześnie daje mi możliwość zdalnego „restartu” czujek :)

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Dzięki wielkie za dobre i słuszne rady. Zrobię tak samo.

    Mógłbyś zrobić zdjęcie jak wygląda taka czujka z kabelkiem z zewnątrz i jak wygląda zlutowany adapter dc-dc?

    Link to comment
    Share on other sites

    Ostatnio na allegro ktoś sprzedaje czujki z częstotliwością US po 5 zeta więc aby mieć na "zapas" dekielki można tanio kupić.;)

    Gdy wywiercimy otwór na kabel a potem chcemy czujkę gdzieś indziej na baterii zrobić to dekielek w sam raz.

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...
  • Topic Author
  • Zlutowana czujka

    Please login or register to see this link.

     

    Please login or register to see this attachment.

     

    Zakupiłem na aliexpress również takie przejścia na przewody za jakieś 10 pln ? oraz zaślepki w razie jakbym jednak chciał powrócić do zasilania bateryjnego

     

    Please login or register to see this attachment.


     

    Konwertery które zakupiłem są tak małe, że rozważam rownież zasilanie w ten sposób door sensorów ??

     

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by WiruSSS
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    Bardzo estetycznie to wygląda. Muszę zrobić coś takiego u siebie.
    Dzięki @WiruSSS za zdjęcia i opisy. Będą pomocne.

    Edited by szmyk
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...