Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Keyfob i alarm


WiruSSS

Question

Witam, na stronie reklamującej keyfob, widnieje piękne zdjęcie z przykładowymi akcjami m.in. Aktywu/deaktywuj alarm.

 

Bardzo proszę o informację, gdzie to mogę ustawić?

Na karcie konfiguracyjnej keyfoba jest to niemożliwe gdyż nie mam na liście żadnej akcji powiązanej z alarmem tylko pojedyncze urządzenia. To samo próbowałem zrobić dodając magic scene, jednak alarm można wybrać tam tylko jako warunek a nie akcję.

 

naprawdę nie da się tego w ten sposób wyklikać? Muszę użyć bloków lub lua?

Edited by WiruSSS
Literówki
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Witam, można się spodziewać jakiejś odpowiedzi w najbliższym czasie?

     

    Poniższy screen jest z oficjalnej strony. Jak osiągnąć akcje spod ✕ i △ podobnie jak akcje z roletami. Wg mnie w sekcji "specjalne" brakuje właśnie opcji wyboru alarmu, na ten moment jedyny sposób jaki udało mi się to osiągnąć to dodanie każdej czujki z osobna, to raczej tak nie powinno działać? Czy ktoś kto projektuje materiały marketingowe w ogóle zna możliwości systemu?

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja mam integracje z Satelem i widzę oprócz poszczególnych czujek jako urządzenia takze strefy a nawet cały alarm. Mogę wpiąć w tego śmiesznego wizarda if-then pod keyfobem. Może dla tego wewnętrznego też taka opcja jest? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • No właśnie nie ma i to jest najdziwniejsze ...że można to zrobić z systemem zewnętrznym ..ale wbudowanym już nie ?

    Jak na moje oko w sekcji "Specjalne" powinien widnieć też alarm jak ma to miejsce przy tworzeniu sceny.

     

    Róznica jest taka, że przy tworzeniu sceny alarm może być wybrany tylko jako "urządzenie" inicjujące ...natomiast nie można na nim wykonywać akcji (w sensie nie widnieje już w sekcji "specjalne" w momencie wyboru akcji, zarówno przy scenach jak i przy konfiguracji keyfob)

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam alarm DSC (8 lat) i Fibaro (5 lat). Przez ten czas z alarmem nie miałem ani jednego problemu i jednocześnie nie było też tygodnia żebym nie miał jakiegoś fixa z Fibaro (włączanie się samoczynne urządzeń, nie włączanie się urządzeń, zawieszanie centralki, brak startu centrali po wyłączeniu prądu itp).  Kiedyś czytałem wypowiedź wieloletniego praktyka w instalacjach smart home że w żadnym wypadku nie powinno wiązać się bezprzewodowych systemów smart home z systemami alarmowymi ani żadnymi innymi związanymi z bezpieczeństwem (np zamkami). Bo bezprzewodowy smart home ma zapewnić dodatkowy komfort a nie bezpieczeństwo.I wg mnie to święta prawda :).

    Jeśli miałbym coś doradzić to zakup najtańszego systemu dsc lub satel. Nigdy nie zawierzyłbym alarmowi Fibaro. Jeśli nie włączy mi się jakieś światło albo scena to się po prostu wkurzę ale jeśli nie zadziała alarm to znacznie gorzej... Dodatkowo systemy alarmowe mają akumulatory, które zapewniają działanie przy odcięciu zasilania a Fibaro miało taki akumulator wprowadzić chyba z 5 lat temu i do dzisiaj go nie ma. To pokazuje jakie priorytety ma Fibaro. 

    Jeśli już realizujesz alarm przez Fibaro to nie wiąż go proszę chociaż z keyfobem. To najbardziej zawodne urządzenie w całej palecie urządzeń Fibaro :).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • ....a miało być tak pięknie :D

     

    Co prawda mam zasilanie awaryjne całej szafy rack , w której siedzi wszystko łącznie z koncentratorami (fibaro/hue/smartthings) tak samo motion sensory zasilane przewodowo. Może faktycznie powinienem kupić osobny alarm. Tylko teraz co z czujkami, kupować kolejne? ...z motion sensorów rezygnować całkowicie? Korzystam też z innych czujników które są w nich wbudowane, choćby natężenia światła.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...