Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Urządzenia wirtualne


daro5

Question

Witam

Czy ktoś ma jakiekolwiek urządzenie wirtualne na HCL, które działa!!!

Pytam bo próbuję stworzyć ale mi nie działa kontaktowałem się z pomocą techniczną ale nie pomogli i tak się zastanawiam czy to w ogóle jest możliwe

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Na razie chciałem zrobić przycisk on off z dekodera NC+, niby robię tak jak w instrukcji, podesłanej przez pomoc techniczną, nawet do nich pisałem że mi to nie działa, ale po kilku nieudanych podpowiedziach odesłali mnie na forum?.

    Ścieżkę http wykorzystałem z wtyczki plugin.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Pewnie masz nowy dekoder, który nie wspiera komend. Pokaż coś więcej jaką komende wstawiasz i jak oraz jaki masz dekoder.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dekoder to starszy model czyli MEDIABOX+, myślę że odbiera komendy,  po pierwsze idzie sterować przez wtyczkę plugin ściągniętą na HCL, jak również tą samą ścieżkę HTTP którą wklejam do okna przycisku wirtualnego urządzenia, wklejam do przeglądarki internetowej Firefox i też działa. Ścieżka (komenda) którą wstawiam to MUTE dla testów bo nie chciałem ciągle włączać i wyłączać dekodera?, a wygląda tak:

    http://192.168.1.10/api/plugins/callUIEvent?deviceID=6&elementName=mute&eventType=onReleased  ( tak wklejona do przeglądarki działa).

    (a tak wygląda komenda w oknie przycisku):

     

    GET /api/plugins/callUIEvent?deviceID=6&elementName=mute&eventType=onReleased HTTP/1.1          
    Host: 192.168.1.10
    Authorization: Basic (tu w tym miejscu mam login i hasło kodowane w Base64 code) - sprawdzałem jest takie samo jak w działającym przycisku wtyczki plugin w dodatku do Firefoxa Omnibug w którym znajduję komendy

     

    IP dekodera to 192.168.1.14 - ustawione na stałe w ruterze

    IP HCL to 192.168.1.10 - ustawione na stałe ruterze

    TCP to 80 lub 8080 różnie wpisywałem próbowałem też 11111

    Ze względu że nie znam się to z IP dekodera i HCL kombinowałem już w każdej konfiguracji jak również z Komendą GET/POST/PUT

    Próbowałem też zmieniać z ID=6 na ID=84 bo taki numer wyświetla mi się w przeglądarce jak tworzę przycisk wirtualnego urządzenia

    Niestety nic nie działa co ciekawe to to że jak sprawdzam w Omnibug co wyświetla się po wciśnięciu przeze mnie stworzonego to za każdym razem jest podobnie obojętnie co bym nie wpisał w okno przycisku mało z tym jak stworzyłem drugi przycisk i nic tam nie wpisałem, efekt był taki sam czyli:

    POST http://192.168.1.10/api/devices/84/action/pressButton                                                                                            [HTTP/1.1 202 Accepted 80ms]

    GET http://192.168.1.10/api/refreshStates?last=66884&rand=0.6421216058010916&lang=pl                                     [HTTP/1.1 200 OK 30073ms]

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...