Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Urządzenie Wirtualne


daro5

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Tak jak pisałem innemu koledze przed chwilą działa wszystko tylko należy sprawdzić czy ustawienia w centrali są ok. Też miałem taki problem jak Ty. Wystarczyło zwiększyć promień lokalizacji. Masz ustawioną lokalizacje np. domu  w panelu lokalizacji ? Jeżeli nie to musisz to zrobić i ustaw promień lokalizacji na przynajmniej 250m u mnie dopiero wtedy zaczęło to działać normalnie. Fibaro przy obecnej aktualizacji centrali zmienił już minimalny promień z 30m na 150m ale tak jak pisałem powyżej u mnie działa dobrze dopiero przy 250m. Następnie wejdź w konfiguracje i uprawnienia na swój login i zobacz co jaki czas centrala sprawdza twoją lokalizacje i czy w ogóle masz włączone to. Jak co 30,60 minut to nie zadziała. Ja mam ustawioną co 1 minutę w iPhonie i nie zauważyłem przez to zużycia baterii a działa każdorazowo jak opuszczam i pojawiam się w domu. Nie musisz mieć włączonej aplikacji w tle aby działało to po GPS. Scena powiadamiająca o opuszczeniu lub przybyciu do domu działa mi każdorazowo wraz w powiadomieniem push na telefon.  Włącza światło w wiatrołapie, salonie, włącza telewizor a tuner z NC+ ustawia na kanale który zadałem w scenie. Scena TV i tuner jest realizowana przez Amazon Alexa akurat jest mi tak wygodniej. gdyż sterowanie w domu przez IR wszystkich urządzeń mam podłączone przez Alexe taki bajer to koszt tylko 40zł. To samo scena opuszczenia domu sprawdza czy wszystko w domu wyłączone i przychodzi powiadomienie na telefon o uruchomieniu sceny.  Jeżeli masz dalej problem kup sobie Amazon Alexe gen.3 koszt 150-200 która bez problemu integruje się z Fibaro. Sceny GPS w alexie działają bezbłędnie i wyśmienicie. Przez Alexe Fibaro weszło na wyższy poziom. Przed zakupem Alexy tylko  ja w domu miałem zajawkę na Fibaro czy automatykę. Po zakupie Alexy wszyscy wpadli w domu  w sidła automatyki i sterowania głosem. Nikt nie włącza/wyłącza światła z włącznika czy przełącza  kanałów na tunerze z pilota. Wszystko robi Alexa i to błyskawicznie. Pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem. 

 

P.S. Jeżeli chodzi o urządzenia wirtualne mam tylko jedno jest nim centrala Fibaro. To urządzenie działa i służy do restartu centrali w wybranych dniach i godzinach przez stworzoną scenę bloczkową zgodną z zadanym harmonogramem. 

Edited by Damiano
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem coś robić, ale wszystkie próby bez sukcesu. Wygląda, że w HCL ta część portalu to atrapa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź sorry że tak późno ale przestałem tu zaglądać bo nikt nic nie pisał. Też mi się tak wydaje że to tylko "atrapa" albo coś nie pykło przy ostatniej aktualizacji, nie mam porównania bo wcześniej nie próbowałem stworzyć wirtualnego urządzenia.

    Pisałem nawet w tej sprawie do pomocy technicznej Fibaro, ale tam Pani ciągle przesyłała te same instrukcje i twierdziła że u niej to działa, podawała mi nawet dane jakie użyła do tworzenia urządzenia, które były bardzo podobne do tych z instrukcji?. Na forum też mi ktoś próbował pomóc, twierdził że się da, pytał co chcę stworzyć, jak podałem to też zamilkł. Dlatego moje pytanie czy w ogóle ktoś ma jakiekolwiek urządzenie wirtualne i długo nikt się nie odzywał i nagle Twój wpis wielkie dzięki że Ci się chciało sprawdzić. Może ktoś się jeszcze odezwie.

    Korzystając z okazji zapytam o inny temat - czy działają u Ciebie sceny z geolokalizacją, bo to też mi nie działa i już nie wiem czy coś nie tak z telefonem, ustawieniami czy po prostu "atrapa"?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czasami ludzie piszą, że po paru dniach walki na HCL urządzenia wirtualne im działają. To po prostu wygląda łatwo, miło i przyjemnie, ale niestety wymaga wiedzy tajemnej.

    Geo - nie używam, ale problemy ze scenami po aktualizacji softu mam regularnie (rozwiązaniem jest miękki restart urządzeń wchodzących w skład sceny).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Nie mam urządzeń sterowanych geolokalizacją, po prostu sprawdzam co idzie zrobić co działa a co nie. A scena jak na razie testowa jak opuszczam miejscs Dom to pusch na telefon z info i tyle na razie dla testów czy działa - no i nie działa ? . W panelu lokalizacji oczywiście mnie widzi, ale scena już nie idzie, ręcznie oczywiście działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź

    Musieli coś zrobić bo właśnie od soboty bez mojej ingerencji w ustawienia sceny ruszyły same tylko miałem za mały promień ustawiony (bo kombinowałem na wszystkie sposoby) przy tak małym promieniu siedząc w domu na kanapie "to wychodziłem i wchodziłem do domu?"

    Jeśli chodzi o sterowanie przez IR to też rozważam tylko jeszcze nie rozgryzłem - brak czasu?

    Chciałem pilot z dekodera NC+ zrobić jako wirtualne urządzenie, ale nie działa mi to, więc sobie odpuściłem i tedy właśnie zacząłem rozważać dokupienie IR tylko w cenie 40zł to nic nie znalazłem jeśli pamiętam. (widziałem znacznie droższe coś 250zł - 300zł)

    Jeśli mogę prosić Cię o więcej info na ten temat co i jak trzeba kupić bo  bardzo mnie zaciekawiłeś. Właśnie chciałem tak zrobić żebym mógł włączać i wyłączać dekoder NC+ i TV  ze scen.

    Z góry dzięki za info

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Też zajęło mi dużo czasu aby samemu do tego dojść. Dlatego fibaro przy aktualizacji 4.80 zmieniło minimalny promień 30m na 150m. Włączyłem kiedyś Google mapy i zobaczyłem że promień w mapach jest większy niż w fibaro a musi być mniejszy. Więc jak już pisałem powiększyłem w fibaro i zaczęło działać ale od jakiś dwóch tygodni działam tylko na scenach GPS po Alexie jest bezbłędna poza tym tam mam zintegrowane inne urządzenia  więc w tym momencie ogarnia mi już cały dom z fibaro i pozostałymi  urządzeniami np WIFI i w jednej scenie uruchamia mi fibaro i pozostałe urządzenia np ten pilot lub Bleboxa pixel do ledów cyfrowych itp itd. , Z fibaro nie było to możliwe. Żeby kupić pilota o którym mówię za 40zł naprawdę korzystam z niego już dłuższy czas i działa bez problemu musisz mieć Amazon Alexa bo tam go podpinasz. Jest tez fajna dedykowana aplikacja. Uczenie od pilota itp. Nikt nie doceni Alexy dopóki jej nie kupi. Znajdz na allegro ja kupiłem nówkę 3 generacji za 150zł a maks do 200zł Ci się uda. Ręczę że to będzie twój najlepszy zakup do automatyki w tym roku ;-)  Ja już z rodziną nie uruchamiamy praktycznie aplikacji i nie dotykamy włączników w domu wszystko robi Alexa. Poniżej przesyłam Ci link do pilota jak zostanie wycięty znajdź sobie na aliexpress pilot Avatto S06 Mini wysyłka jest w cenie Alieexpress Standard Shipping w polsce do 14dni.  

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...