Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Hello from Hungary


s8109csa

Recommended Posts

26 minutes ago, GonZOO said:

 

Szerintem az alap probléma, hogy az FGR-222-ben 220V kering és amikor te kapcsolsz valamit akkor azon 200V fog kimenni a 24V helyett.

Szerintem a legjobban a Smart Implanttal jársz, most veszek még párat belőle, mert most jó áron van 12e az átlag 19e helyett --> 

Please login or register to see this link.

 

Én is amúgy az 5sec-es automat off-al játszok, de nekem csak 1 inputom van az irányításra, nekem csak START parancs van a proteco kapuvezérlőn :/ 

Nézd meg, hogy neked a vezérlő hogyan kezeli a világítást - ha folyamatosan tud világítani a jelzőfény amit rá lehet kötni a kapuvezérlőre akkor abból ki tudod nyerni az állapotot.

Nekem sajnos úgy működik, hogy amíg mozog a kapu addig villog, aztán lekapcsol a világítás. (Megpróbálom ezt figyelteteni és ezt egy változóban tárolni, de sokkal kényelmesebb lenne, ha folyamatosan jönne egy jel, hogy éppen nyitva a kapu)

 

s8109csa írása alapján azt kapcsolja a kimenetekre, amit az IN lábra kötsz. Ha 24V-ot, akkor 24-et. Nyilván előtte meg kell mérni, mielőtt beteszem a helyére.

Közben szerintem kikristályosodott a dolog. Az "IN" lábra kötöm a COM-ot (ha ez a 0 akkor nulla), a Q1 és Q2-re meg a AP-t és CH-t. A motor vezérlő bekötésén is az van, hogy a COM és az AP és a CH közé egy nyomógombot kell tenni, ami összeköti a megnyomás pillanatában a ki és be irányt indító pontot. Ha igaz amit s8109csa (mérés után is bizonyítottan), akkor ezzel a bekötéssel menni kellene.

42 minutes ago, GonZOO said:

Ha már minderől szó van, akkor írom nektek, hogy ma végre sikerült a paradox sp5500 riasztót bekötni.

Smart Implant-ot használom 2db PGM out-ra. Túl sok sceen nincs még hozzá, de alapvetően az ARM és ARM_STAY be illetve kikapcsolását figyeli, erre kötök majd rá világítást.

 

Továbbá sikerült végre a homebridgen keresztül

Please login or register to see this link.

segítségével ios-en a homekitből vezérelni a riasztót.

Ez a téma nagyon érdekelne engem is.

Nekem egy Paradox EVO192-es központom van.

 

Én szeretném a Home Centerből vezérelni is a riasztót nemcsak lekérdezni, de a lekérdezés már fél siker.

 

Meg tudod osztani ezt a riasztós témát? Készítettél hozzá egy VDH-t?

Link to comment

Sziasztok. Ha teljesen mukodo kapuvezerlest akartok, ami biztonsagosan mukodik, akkor csakis a Smart Implant a megoldas. Mivel a Roger kapu nem tamogat kulon jelet nyitasra, meg csukasra, ezert a smart implantban eleg, ha csak az egyik kimenetet fogjatok hasznalni. Mivel sajnos a smart implant nem tamogat IN-be + jelet, ezert nem lehet szemmilyen kapu jelenlegi helyzet-informaciojat elerni, de pont ezert vegyetek olcso kabelos ajto-szenzort (ami be van ontve rezinnel, es igy alkalmas kinti hasznalatra is) es azt fogjatok bekotni a smart implant bemenetebe.

A smart implantot kell konfiguralni, hogy a bemenet az analog, ajto szenzor. A kimenet pedig automatikusan kikacsol 0,4MP utan.

Akinek van HC2, az tud LUA-ban VD-t csinalni, ami tokeletesen fogja mutatni a kapu allapotat, meg fogja tudni kapcsolni. Akinek HCL van, annak legegyszerubb, ha lesz egyszeruen kapu szenzor (nyitva vagy csukva) es kapcsolo, amivel nyitni meg csukni lehet.

Ezutan ajanlom, hogy a smart implantot direct assottiation-on keresztul a fibaro keyfob-val osszekotitek. Ezutan a kaput mindig lehet kapcsolni, a tavvezerlo a HC2- nelkul is fogja tudni kapcsolni a kaput es mindig fogjatok tudni a rendszerben, milyen helyzetben van a kapu.

Nekem ez mukodik mar 3 eve...

Soha ne kiserletezzetek 230V-al, nem jo, veszelyes, es minek, hisz a 24V-al is megy a dolog es sokkal egyszerubben.

Link to comment
6 hours ago, GonZOO said:

A kabeles szenzoron es a keyfobon kivul minden igy van nalam :) 

Koszi, hogy megosztottad! 

 

Milyen szenzort használsz?

A Fibaro csak 0 fokig képes működni.

Link to comment
6 hours ago, AttilaHun said:

Sziasztok. Ha teljesen mukodo kapuvezerlest akartok, ami biztonsagosan mukodik, akkor csakis a Smart Implant a megoldas. Mivel a Roger kapu nem tamogat kulon jelet nyitasra, meg csukasra, ezert a smart implantban eleg, ha csak az egyik kimenetet fogjatok hasznalni. Mivel sajnos a smart implant nem tamogat IN-be + jelet, ezert nem lehet szemmilyen kapu jelenlegi helyzet-informaciojat elerni, de pont ezert vegyetek olcso kabelos ajto-szenzort (ami be van ontve rezinnel, es igy alkalmas kinti hasznalatra is) es azt fogjatok bekotni a smart implant bemenetebe.

A smart implantot kell konfiguralni, hogy a bemenet az analog, ajto szenzor. A kimenet pedig automatikusan kikacsol 0,4MP utan.

Egy skiccet tudsz küldeni? 

A smart implant kimenetét hová kötöd? A motor vezérlőre valahová?

Link to comment
16 hours ago, krizso said:

 

Milyen szenzort használsz?

A Fibaro csak 0 fokig képes működni.

Nincs szenzor :) ez bírja nulla fok alatt is :D 

 

 

Paradox EVO192-höz van IP modulod? IP100 vagy IP150? 

Link to comment
2 hours ago, GonZOO said:

Nincs szenzor :) ez bírja nulla fok alatt is :D 

 

 

Paradox EVO192-höz van IP modulod? IP100 vagy IP150? 

Nincs szenzor? Kinézel az ablakon? :)

Ha nyitva van becsukod? :)

 

IP150-es modulom van.

Link to comment
  • Topic Author
  • @GonZOO Nem van Walli Dimmer és a két kábeles bekötést választottam, ahol nem kell nulla vezeték, csak terhelés és fázis. (Egyébként ezt a bekötést - ha jól láttam - csak a dimmerek támogatják, biztos megvan az oka, hogy miért) 

    Ha így kötötted be, akkor természetes, hogy nem működik lámpa nélkül, potenciálkülönbséghez kell két kábel, punktum. :-)

    Nekem egy csillárt vezérel, és először nekem sem működött, voltage dropom volt, ahogy Neked, de rájöttem, hogy az 5 lámpából az egyik nem dimmelhető volt, utána kétszeri újrakalibrálásra más működött. Ugyancsak lehet játszani a 151-es paraméterrel (Max brightness level), nálam az 5 lámpára együtt 16%. Állítsd lejjebb, amíg nem szűnik meg a voltage drop. Illetve a tuti megoldás a háromvezetékes bekötése, ha van 0 kábel a közelben.

    Egyébként lehet a HC2-t homekit-re kötni? Érdekelne hogyan.

    Paradox riasztóm is van, egy MG-6250 All-In-One készülék, szerinted azzal is menne? Van az alaplapján asszem vezetékes kapcsolatnak is hely...

    Link to comment

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok az okos otthon világában. Egy új építésű lakás részeként lettem csak felhasználó. 

    Ez ügyben szeretnék segítséget kérni. Az admin a telepítő cég, és csak garancia vesztés ellenében kaphatok admin jogot. 3 hete folyamatosan képzem magam a fellelhető összes fórumon és érzem magamban az erőt, hogy uraljam a saját rendszerem. De az első próbálkozásom, hogy átvegyem az irányítást kudarcba is fulladt. 

    Adott egy HCL központ ami a fűtést, az előtér világítását, illetve teljes áramtalanítást vezérel a lakásban. Szerettem volna alaphelyzetbe állítani a központom, de a recovery folyamat el sem indul képfálj hiba miatt. A meglévő biztonsági mentések már régiek, írja is, hogy nem kompatibilis, de én mint csak felhasználó, nem tudok biztonsági mentést létrehozni. 

    Jól látom, hogy ez lehet a probléma, amiért nem tudom alaphelyzetbe állítani a központom, és így saját Fibaro ID-val újra létrehozni a saját rendszerem?

    Válaszotokat előre is köszönöm

    Link to comment

    Walli Dimmer

    1 hour ago, s8109csa said:

    Nem van Walli Dimmer és a két kábeles bekötést választottam, ahol nem kell nulla vezeték, csak terhelés és fázis. (Egyébként ezt a bekötést - ha jól láttam - csak a dimmerek támogatják, biztos megvan az oka, hogy miért) 

    Ha így kötötted be, akkor természetes, hogy nem működik lámpa nélkül, potenciálkülönbséghez kell két kábel, punktum. :-)

    Nekem egy csillárt vezérel, és először nekem sem működött, voltage dropom volt, ahogy Neked, de rájöttem, hogy az 5 lámpából az egyik nem dimmelhető volt, utána kétszeri újrakalibrálásra más működött. Ugyancsak lehet játszani a 151-es paraméterrel (Max brightness level), nálam az 5 lámpára együtt 16%. Állítsd lejjebb, amíg nem szűnik meg a voltage drop. Illetve a tuti megoldás a háromvezetékes bekötése, ha van 0 kábel a közelben.

     

    Köszi az infót, akkor elvileg minden jó nálam is, nálam is 2 kábeles bekötés van.

    Max brightness 70% nálam, így tud működni. De azt tényleg nem értem, hogy miért nem bírja a max-ot. 1 db dimmelhető ledes égő van benne. Extraként betoltam egy Fibaro Bypass-t, de nem segített.

     

    Homekit - Homebridge
    Homekit-hez kell a homebridge program futtatása: 

    Please login or register to see this link.

     vagy 

    Please login or register to see this link.

    Ehhez kell egy kiegészítő plugin 

    Please login or register to see this link.

    Nekem van egy szerver ami folyamatosan fut és annak egyik virtuális gépén futtatom az okos cuccokat, mint pl.: a homebridge-t 

    Ha több technikai infó kell jelezd és küldök akár sample kódot, vagy ha tudok távolról segítek a telepítésben.

     

    Extra infó: most láttam meg, hogy elkezdték bütykölni a HC2 firmwarejét amibe nagyon sok jó dolgot tettek bele, pl.: alapból ott a homebridget, mqtt támogatás és egyéb finomságok

    Ha kijön a 4.550 és 4.560-hoz is "törés" akkor lehet felteszem, korábbi verziókhoz már van megoldás. Bővebb infó itt: 

     

     

    Paradox:

    Szintén a szerveren futtatom a 

    Please login or register to see this link.

     programot. Nekem az IP150-es modulon keresztül csatlakozik, de megoldható a soros portos csatalkozás is (nem próbáltam) 

    Kell, hozzá a PC password, IP cím és ay IP150 jelszó (ami a "paradox").

    Amit tud kezelni Paradox Magellan, Spectra és EVO, ha jól látom akkor igen menni fog az MG-6250 is.

    Ezen felül kell még egy mqtt szolgáltás, szerver a 

    Please login or register to see this link.

    . Ide fogja tárolni az adatokat amiket kiolvas a rendszerből és ezen keresztül lehet neki adatot is küldeni. (Ezt nem kell nagyon állítgatni, fut és kész)

    A homebridge-hez telepítettem a 

    Please login or register to see this link.

     plugin-t ami az mqtt-t használja és különböző eszközökhoz már megírt felületet biztosít a homekit-be, így a

    Please login or register to see this link.

     configgal, teljesen vezérelhető homekit-ből.

     

    HC2-be még nem találtam meg a jó megoldást, hogyan tudnám integrálni a mqtt-s kapcsolatot - lehet írok egy mqtt kezelőt amit egy Virtual Device-hoz kötök. (Ez még 1-1 funkció vezérlésre jó, de ha minden zónát szeretnék látni akkor nagyon sokat kell configolni a VD-t) - Jó lenne ha lehetne saját plugint írni a HC2-höz, mert akkor készülhetne egy olyan mint amit a DSC vagy egyéb más riasztós rendszerekhez csináltak már gyárilag. - No de mindegy, ha elkészülök a VD-vel akkor azt publikálom itt.

     

    Amit jó tudni a Paradox kapcsolatról és az IP150-ről, sajnos annyira gagyi (számomra legalább) az IP150, hogy egyszerre csak 1 user lehet kapcsolatban, többet nem enged. Így ha használtok SWAN-t akkor az ugrik, mert nem lehet bejelentkezni. Ugyanez a helyzet a paradox management - Baby Ware programmal is.

    Azt nem tudom, hogyha soros porton csatlakozik az ember akkor mi a helyzet, gondolom akkor be lehet jelentkezni az ip150-re, mivel az szabad.

    Továbbá, nekem pl be van álltva a paradox rendszerben, hogy ne lehessen addig beriasztani amíg valamelyik zóna nyitva van, na ezt az ellenőrzést baromira nem figyeli a PAI rendszer, simán átvált és élesít.

     

    Amit én még külön megcsináltam, hogy a Paradox panelra rákötöttem a Smart Implantot, így PGM-en keresztül kapok adott eseményekről jelet.

    Az egyik a teljes riasztás a másik pedig a sleep állapot. Még nem kötöttem hozzá sceeneket, de kb a világítást fogom vezérelni vele.

     

     

     

    Link to comment
    1 hour ago, Steve_hun said:

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok az okos otthon világában. Egy új építésű lakás részeként lettem csak felhasználó. 

    Ez ügyben szeretnék segítséget kérni. Az admin a telepítő cég, és csak garancia vesztés ellenében kaphatok admin jogot. 3 hete folyamatosan képzem magam a fellelhető összes fórumon és érzem magamban az erőt, hogy uraljam a saját rendszerem. De az első próbálkozásom, hogy átvegyem az irányítást kudarcba is fulladt. 

    Adott egy HCL központ ami a fűtést, az előtér világítását, illetve teljes áramtalanítást vezérel a lakásban. Szerettem volna alaphelyzetbe állítani a központom, de a recovery folyamat el sem indul képfálj hiba miatt. A meglévő biztonsági mentések már régiek, írja is, hogy nem kompatibilis, de én mint csak felhasználó, nem tudok biztonsági mentést létrehozni. 

    Jól látom, hogy ez lehet a probléma, amiért nem tudom alaphelyzetbe állítani a központom, és így saját Fibaro ID-val újra létrehozni a saját rendszerem?

    Válaszotokat előre is köszönöm

     

    Szia @Steve_hun!

     

    Tudsz esetleg frissíteni rajta software-t? 

    Milyen verzió fut most rajta?

     

    Kis szőrszálhasogatás

    Amúgy mit mond a telepítő cég, hogyha veszel kiegészítőket akkor azt hogyan tudod hozzáadni, illetve beállítani?

    Milyen garanciát vállal a telepítő cég? Az eszközre vagy a fűtésre vagy mire?

    Link to comment

    Sziasztok!

     

    Szeretném megoldani, hogy a kültéri fali világítást ami 3 különálló lámpából áll és 1 áramkörön van tudjam vezérelni.

    Kinéztem a Double Switch 2-t, hogy az nekem erre pont jó lenne. Nem akarok dimmelni csak on/off állapot érdekel.

    Ez a kütyü képes lenne a 3 fényforrást vezérelni, picit tartok attól, hogy hasonlóan fogok járni mint a Walli dimmer-el, hogy nem fog tudni kellő feszültséget kezelni.

    Ledes izzókat akarok használni majd a kinti lámpákban, de még nem vettem semmit, előtte a configot akarom összetenni, hogy lássam mi tud működni.

     

    Link to comment
    23 minutes ago, GonZOO said:

     

    Szia @Steve_hun!

     

    Tudsz esetleg frissíteni rajta software-t? 

    Milyen verzió fut most rajta?

     

    Kis szőrszálhasogatás

    Amúgy mit mond a telepítő cég, hogyha veszel kiegészítőket akkor azt hogyan tudod hozzáadni, illetve beállítani?

    Milyen garanciát vállal a telepítő cég? Az eszközre vagy a fűtésre vagy mire?

    Szia @GonZoo!

    Nem tudok csinálni semmit a recovery menüben.

    Ha jól emlékszem 4.5.30-as van most rajta.

     

    A telepítő cég, ha rajtuk keresztül akarom bővíteni rendszert, akkor pár (száz, vagy ezer Ft-al) drágábban kapok meg egy egy kiegészítőt és kiszállási+ telepítési díj ellenében fel installálja az eszközt.

    A garanciát még nem sikerült egyeztetnem velük, csak ami leírást kaptam tőlük abban van, hogy az admin jogosultságok kiadása után garancia vesztés áll be. Ez gondolom, szoftveresen értendő és nem hardveresen. Ennek tisztázása folyamatban van. Ezért is próbáltam magam resetelni és újra telepíteni  a dolgokat de sajnos elakadtam az elején :-)    

    Link to comment
    2 minutes ago, GonZOO said:

    @Steve_hun tudsz egy screenshotot vagy teljes hibaüzenetet küldeni, hogy mit látsz, meddig jutsz a recovery mode-ban?!

     

    Szia!

    Ez a hiba üzenet fogad.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment

    @Steve_hun biztos HCL-ed van? Lite verziód? bal felső sarokban ott egy 2-es, az HC2 a nagyobb testű fém dobozos változat.

    Ha az van akkor tudsz elvileg USB-n keresztül is helyreállítást --> 

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    55 minutes ago, GonZOO said:

    @Steve_hun biztos HCL-ed van? Lite verziód? bal felső sarokban ott egy 2-es, az HC2 a nagyobb testű fém dobozos változat.

    Ha az van akkor tudsz elvileg USB-n keresztül is helyreállítást --> 

    Please login or register to see this link.

    @GonZOOSzia! Igen biztos. a kicsi van a Lite.

    Edited by Steve_hun
    Link to comment
    3 hours ago, Steve_hun said:

    Szia!

    Ez a hiba üzenet fogad.

    Please login or register to see this attachment.

    @GonZOOja bocsi a kép zavaró. Dolgozom most és csak a google kerestem a hibáról képet :-o

    Link to comment
    7 hours ago, GonZOO said:

    Sziasztok!

     

    Szeretném megoldani, hogy a kültéri fali világítást ami 3 különálló lámpából áll és 1 áramkörön van tudjam vezérelni.

    Kinéztem a Double Switch 2-t, hogy az nekem erre pont jó lenne. Nem akarok dimmelni csak on/off állapot érdekel.

    Ez a kütyü képes lenne a 3 fényforrást vezérelni, picit tartok attól, hogy hasonlóan fogok járni mint a Walli dimmer-el, hogy nem fog tudni kellő feszültséget kezelni.

    Ledes izzókat akarok használni majd a kinti lámpákban, de még nem vettem semmit, előtte a configot akarom összetenni, hogy lássam mi tud működni.

     

     

    Én egy Double Switch-et vezérlek 2 nagy fényforrást, és még soha nem volt semmi probléma vele. Szerintem nem lesz gond nálad sem.

    • Like 1
    Link to comment
    On 11/15/2019 at 3:28 PM, krizso said:

     

    Milyen szenzort használsz?

    A Fibaro csak 0 fokig képes működni.

    Hát eddig Qubino 1D-t használtam, de akkor még nem volt Fibaro rendszerem. 3 Evig mukodott úgy, hogy kint volt a kapunál. Semmi probléma. Epp ezert nem gondolnám, hogy a Fibaro Smart Implant-nak volna probléma mukodnie. Majd ebben az evben meglatjuk.

     

    A smart implant kimenetet be kell kotni a GRD (mínusz) es a SBS-be (steb-by-step). Kábelos szenzor kell, ami be van ontve epoxy-val. Az mukodik gond nelkul. Pl. Satel.

    Link to comment

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...