Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Hello from Hungary


s8109csa

Recommended Posts

  • Topic Author
  • @GonZOO Walli Dimerrel kapcsolatban: Ha jól elolvasod az eredeti válaszomat, írom, hogy nálam a max brigtness 5 E27-es dimmelhető LED lámpára 16%. Akkor Nálad a 70% biztos nem OK. Ezt a paramétert úgy kell értelmezni, hogy a készülék által kiadható maximális teljesítmény (mittudomén 600W) százaléka. Szóval szerintem csökkentsd le mondjuk 5%-ra, és szerintem nem kellene fényerősség csökkenést észlelned, valamint meg kell szűnjön  voltage drop probléma. Lehet, hogy kb 3% ajó megoldás.

    Az IKEA, Homekit, Paradox témával kapcsolatban: Jól értem, hogy ezekhez mind kellene egy szerver, amin fut mondjuk egy linux? Például Raspberry Pi? Ezekhez én egyáltalán nem értek sajnos.

    Edited by s8109csa
    Forgot to add all comments.
    Link to comment

    @s8109csa Walli Dimmer akkor érdekes nagyon, automata kalibrálás 8X%-ot hozott ami nem volt jó, akkor volt drop voltage, manuálisan csökkentettem 70%-ra azóta semmi baja, tökéletes teszi a dolgát, hiba nélkül.

    Azért kipróbálom, az 3-5%-ot :)

     

    Paradox, Homekit és egyéb ilyenekhez igen kell egy teljesen különálló gép, akár raspberry is jó és igen linux kell hozzá.

    Nem tudom merre felé lekasz, de ha úgy döntesz, hogy megpróbálkozol vele akkor szívesen segítek ezeket telepíteni, beállítani akár személyesen is.

    Link to comment
    On 11/20/2019 at 7:52 AM, AttilaHun said:

    Hát eddig Qubino 1D-t használtam, de akkor még nem volt Fibaro rendszerem. 3 Evig mukodott úgy, hogy kint volt a kapunál. Semmi probléma. Epp ezert nem gondolnám, hogy a Fibaro Smart Implant-nak volna probléma mukodnie. Majd ebben az evben meglatjuk.

     

    A smart implant kimenetet be kell kotni a GRD (mínusz) es a SBS-be (steb-by-step). Kábelos szenzor kell, ami be van ontve epoxy-val. Az mukodik gond nelkul. Pl. Satel.

     

    A Smart Implantot arra használod, hogy az SBS-en keresztül egész addig "léptesse" a kaput, míg a szenzor nem jelez, hogy bezáródott?

    Link to comment

    @s8109csa Tudnál nekem segíteni az FGS-223 bekötésében?

    Alternatív kapcsolással van most megoldva a külső világítás (értelemszerűen lehet kintről és bentről is kapcsolni)

    Ezt szeretném bekötni az switch-be.

    3 kábelem van összesen, ennek jelenlegi bekötéséről csatolok egy fotót.

    Please login or register to see this attachment.

     

    Bár ahogy nézegetem neten a bekötéseket, van egy gyanúm, hogy ezt nem a kapcsolóhoz kell majd tennem, hanem a lámpák elé közvetlen.

    Edited by GonZOO
    Link to comment
    18 hours ago, GonZOO said:

    @s8109csa Tudnál nekem segíteni az FGS-223 bekötésében?

    Alternatív kapcsolással van most megoldva a külső világítás (értelemszerűen lehet kintről és bentről is kapcsolni)

    Ezt szeretném bekötni az switch-be.

    3 kábelem van összesen, ennek jelenlegi bekötéséről csatolok egy fotót.

     

     

    Bár ahogy nézegetem neten a bekötéseket, van egy gyanúm, hogy ezt nem a kapcsolóhoz kell majd tennem, hanem a lámpák elé közvetlen.

     

    A kapcsolóból kijövő fázist kell az FGS-223 S1-be kötni.

    Link to comment
    On 11/25/2019 at 5:01 PM, krizso said:

     

    A Smart Implantot arra használod, hogy az SBS-en keresztül egész addig "léptesse" a kaput, míg a szenzor nem jelez, hogy bezáródott?

    Hat végul is igen. Minden egyes kapcsolás (csak a bekapcsolást említem, hisz a kikapcsolasa a smart implantnak automatikus) ugyan olyan funkcioju, mint az eredeti taviranyito. Egy kapcsolas a kaput nyitja, meg egy kapcsolas a kaput megallitja (ha meg mozgasban volt), meg egy kapcsolas a kaput csukja.

    Pont ezert kell rakotni kabelos ajto szenzort, hogy tudd, mikor vam a kapu nyitva es mikor csukva.

    Link to comment
    19 hours ago, AttilaHun said:

    Hat végul is igen. Minden egyes kapcsolás (csak a bekapcsolást említem, hisz a kikapcsolasa a smart implantnak automatikus) ugyan olyan funkcioju, mint az eredeti taviranyito. Egy kapcsolas a kaput nyitja, meg egy kapcsolas a kaput megallitja (ha meg mozgasban volt), meg egy kapcsolas a kaput csukja.

    Pont ezert kell rakotni kabelos ajto szenzort, hogy tudd, mikor vam a kapu nyitva es mikor csukva.

    Viszont ha a motornak van olyan bemenete, amire nyomógombot tudsz kötni, akkor nem kell a léptetőre rakni a smart implantot, nem?

    Hiszen, akkor nyomógombként funkcionál, ad egy kontaktust (nyitás, vagy zárás érzékelőtől függően) a motorvezérlő nyitás, zárás bekötési pontjára (mintha nyomógomb lenne). A szenzor pedig megmondja, hogy nyitva van-e a kapu, vagy zárva. A többi ugyanaz.

    Link to comment
  • Topic Author
  • @krizso @GonZOO Bocsánat a késői válaszért, ez így megoldódott? Én nem vagyok profi alternatív kapcsolóban, nekem nincs olyan otthon.

    Ezt találtam: 

    Please login or register to see this link.

     Ez mondjuk a dimmer2-t használja...

    Úgy látom a dimmer2-nek is a Walli Double Switch-nek van erre opciója.

    Edited by s8109csa
    Link to comment

    @s8109csa Szia, közben megoldódott igen. Simán az egyik váltókapcsoló után kötöttem be a switch-et. Majd kölön hoztam neki fázist és nullát. Persze fontos, hogy azonos körön legyenek a vezérelt lámpák és az ahonnan pluszba hoztam a fázist.

    Link to comment
    • 1 year later...
    On 2019. 11. 17. at 12:52, GonZOO said:

    Sziasztok!

     

    Szeretném megoldani, hogy a kültéri fali világítást ami 3 különálló lámpából áll és 1 áramkörön van tudjam vezérelni.

    Kinéztem a Double Switch 2-t, hogy az nekem erre pont jó lenne. Nem akarok dimmelni csak on/off állapot érdekel.

    Ez a kütyü képes lenne a 3 fényforrást vezérelni, picit tartok attól, hogy hasonlóan fogok járni mint a Walli dimmer-el, hogy nem fog tudni kellő feszültséget kezelni.

    Ledes izzókat akarok használni majd a kinti lámpákban, de még nem vettem semmit, előtte a configot akarom összetenni, hogy lássam mi tud működni.

     

    Szia,

    Bár már "régi" a kérdés...de

    simán elbírja, ami a leírásban van - 1,5kW max terhelés - azt tudja/bírja. Nekem vannak villany paneljeim is evvel kapcsolva....

    Link to comment

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...