Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Termostat nie wyłącza grzejnika


JKP

Question

Zainstalowałem ostatnio termostat FGBHT-001 z zewnętrznym sensorem, niestety coś chyba jest nie tak. Ustawiam docelową temperaturę, a po jej przekroczeniu głowica nie reguluje ani nie wyłącza grzejnika.

 

Tutaj mam ustawione ogrzewanie do 22 stopni, czujnik pokazuje 23.5, a grzejnik nadal jest ustawiony na maksa:

Please login or register to see this attachment.

 

Kilka godzin później temperatura wskazywana przez czujnik osiągnęła 24 stopnie (nadal było wszystko ustawione na maksymalnie 22), postanowiłem "skręcić" ogrzewanie do 10 stopni. I nic, grzejnik nadal na pełnej mocy:

Please login or register to see this attachment.

 

Dopiero po ustawieniu głowicy na "Off", dało się słyszeć pracę silniczka i faktycznie teraz grzejnik się wychładza.

 

To chyba nie powinno tak działać? Czy robię coś źle? Głowica jest zamontowana na przejściówce RA-N, czujnik sparowany.

 

Przy okazji: bardzo przydałaby się możliwość przestawienia trybu pracy głowicy. Prawdę mówiąc kompletnie mi nie zależy na tym, żeby ona próbowała utrzymać ileś tam stopni w pomieszczeniu. O wiele lepsze byłaby możliwość ustawienia na ile procent grzejnik ma być "rozkręcony" - czyli analogicznie jak to jest w zwykłych głowicach, gdzie jest podziałka 1-5 i już. Czy jest możliwość wprowadzenia takiej opcji z którymś z uaktualnień?

 

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kalibracja wykonana poprawnie? A jak sie glowica zachowuje jak przestawisz ja nie przez homekit a przez fibaro app?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tak, kalibrowałem nawet kilka razy. Przez appkę dzieje się to samo, właśnie w tej chwili siedzę obok grzejnika i słyszę jak się rozkręcił oraz czuję jak grzeje, podczas gdy czujnik pokazuje 19°, ustawione jest utrzymanie 18°. Czyli w praktyce powinien albo nadal trzymać grzejnik wyłączony albo tylko lekko go podkręcić.

     

    Ogólnie mam wrażenie, że jeśli temperatura na czujniku spadnie do granicznej + 1, to głowica rozkręca się na maksa, a potem tak zostaje i grzeje w nieskończoność.

     

    Może jakiś wadliwy egzemplarz?

    Edited by JKP
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A ile czasu minęło od montażu. Te głowice niestety dość długo się ustawiają.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Około tygodnia, jakoś na początku miesiąca zamawiałem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Parowales sensor z czujnikiem? Moze to sa odczyty temp z czujnika w glowicy? A wiadomo ze przy samym grzejniku jest o wiele cieplej. 
     

    Przejsciowka mocno dokrecona? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Przejściówka mocno dokręcona, nie chodzi o to że przy grzejniku jest cieplej tylko, że on cały czas grzeje (jest "rozkręcony") gdy temperatura nawet przy czujniku już sporo przekroczyła zadaną wartość.

     

    Ale dzisiaj mam jeszcze większy problem - pojawiła się aktualizacja 1.3.0 i po jej zainstalowaniu głowica w ogóle przestała działać. Appka ciągle mówi, że urządzenie jest niedostępne, "Mode: N/A", ręczna zmiana ustawienia nie powoduje w ogóle jakiejkolwiek reakcji głowicy. W zasadzie urządzenie "padło" po tej aktualizacji. Ktoś coś wie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzwoniłem na infolinię i kazali odesłać całość na serwis. Myślę, że komunikacja to był najmniejszy problem, bo przestał się parować z czymkolwiek (próbowałem i iPhone i iPad) i nawet na ręczne kręcenie pokrętłem nie reagował (kolorki się zmieniały ale silnik nie pracował). 
     

    No nic, liczę, że serwis ogarnie oba problemy, bo chcę tych głowic jeszcze kilka kupić, jeśli faktycznie będą działać. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Symptomy po updacie glowicy mialem te same. Zero komunikacji i zero reakcji na krecenie. Komunikacja wrocila po resecie iphona a glowica nie reagowala na krecenie bo po updacie przechodzila w tryb rozkalibrowany. W apce trzeba wtedy skali rowac i zdefiniowac w jaki sposob glowica jest zamontowana. Poziomo czy pionowo. Wszystko dziala ok poki co.

     

    pzdr

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Eh, tego na infolinii nie wiedzieli, a teraz to już nie wyjmę tego z paczkomatu :( No nic, może przynajmniej ten drugi problem zdiagnozują :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Polecam głowice Tado są być może mniej ładne ale chodzą z Home Kit w 100% tak jak sobie życzysz. W końcu odzyskałem życie jak pozbyłem się tego badziewia od fibaro. Odesłałem im 5 głowic i nie chce ich więcej w swoim domu.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...