Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Aktualizacja systemu w termostatach z home kit


Andrzejf

Recommended Posts

Witam,

 

przestrzegam przed najnowszą aktualizacja systemu w home kit! Zaktualizowałem i termostaty nie łączą się już z aplikacją FibaroHome ani aplikacją applową. Na szczęście zdążyłem to zrobić tylko na 2 szt. w jednym pomieszczeniu. Straciłem ponad 2 h czasu + infolinia, która bez techników nie była w stanie mi pomóc. Masakra. Dodam, że reset do ustawień fabrycznych nic nie pomógł. To już kolejny raz w ciągu miesiąca  od kupna. Dodam, że poprzedni musiałem odesłać do serwisu zanim zaczął pracę i potem czekać na odesłanie. 

Edited by Andrzejf
Link to comment
Share on other sites

To samo stało się dzisiaj u mnie, właśnie idę do paczkomatu nadać paczkę do serwisu.

Link to comment
Share on other sites

Ja walcze. Jedna uruchomilem ale dodala mi sie tylko po resecie i tylko przez apke Dom. Przez fibaro app nie wchodzila. Druga to samo ale nie wchodzi zadnym sposobem. Wiem ze da rade je zrobic bez odsylania ale noc bedzie dluga...

Link to comment
Share on other sites

Druga uruchomilem. Musicie po zerwaniu polaczenia z glowica PO PROSTU ZRESTARTOWAĆ IPHONE i apka zaczyna wszystko widzieć. Tak jakby moduł homekit sie zwieszał po upgradzie ale po restarcie telefonu komunikacja wraca. NIE TRZEBA RESETOWAĆ GŁOWIC

Edited by ventillo
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Hello. I do not understand polish but as I can see there has been a firmware update for the Heat Controller? Can anybody confirm? Can you tell me about the channeling of the update and version number?

Link to comment
Share on other sites

Update was for the homekit version. Added some parameters like horizontal/vertical installation and adressed  other stability problems. Working fine 

Edited by ventillo
Link to comment
Share on other sites

Mi za to widzi głowicę ale nie może jej skalibrować robi pół obrotu w jedną i drugą i nic , jak ktoś miał podobny problem prosiłbym o wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Odkrec glowice i zrob kalibracje. Dostaniesz zapewne „blad kalibracji” ale za to sprawdzisz czy mechanizm pracuje. Jak bedzie to samo to serwis.

Link to comment
Share on other sites

Can someone tell me the version number of this update and the changelog? Does it fix the frequent recalibration of the head?

Link to comment
Share on other sites

Polish:

Ja zrobiłem update testowo na 1 głowicy w nadziei, że skończą się problemy i dupa. Jak się kalibracja co chwile włączała, tak w nowym sofcie też się co chwilę włącza. Do kitu jest ten sprzęt i tyle. Niepojęte dla mnie jest, że głowica może się w 1 dzień lub w 1 godzinę rozkalibrować. No i że nie trzyma ustawień to już skandal. Mam 2 stare programowalne głowice za 15 złotych i działają na zaprogramowanym harmonogramie od dwóch lat bez żadnych problemów,. Nigdy się nie rozkalibrowały. Mają tryb wakacyjny, blokadę grzania przy otwartym oknie, czego chcieć więcej (geofencing by się przydał :-P). 15 PLN. A tu 350 PLN i nic nie działa jak należy. Jedyny plus, to ładnie wyglądają, ale ja nie jestem kolekcjonerem sztuki...

 

English:

I did a test update on 1 controller in hope that problems would end and f%$&# no. As calibration started every now and then, in the new software it also turns on every now and then. This equipment sucks and that's it. It is inconceivable to me that the controller can be uncalibrated within 1 day or 1 hour. And that it doesn't keep the settings... is a scandal. I have 2 old programmable heads for 15 PLN and they have been working on the programmed schedule for two years without any problems. They have never uncalibrated. They have a holiday mode, heating blockade when the window is open, what more could you want (geofencing would be useful :-P). 15 PLN. And here 350 PLN and nothing works as it should. The only plus is that they look nice, but I'm not an art collector ...

Edited by marcinsz
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@marcinsz so this update did not solve the frequent calibration problems? This is not only disappointing but also embarrassing for Fibaro. It’s ridiculous. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sobie odpuszczam fibaro. Wyrzuciłem ich aplikacje z iPhona.  Usunąłem 5 termozaworów z HomeKit. Odeśle im żeby sobie w d... włożyli no chyba ze ktoś lubi to odsprzedam 5 za 200 pln.  Zostawiam sobie ich „marki”  2 detektory ruchu i 5 gniazdek. Notabene tez szwankują ale rzadziej. Będą działać bez ich beznadziejnej aplikacji na iPhonie czyli bezpośrednio w aplikacji Home. Nigdy więcej fibaro. Termozawory HomeKit kupię na przyszły sezon firmy Tado. Teraz kupiłem na szybkiego zwykle zawory (5 x) bo nie dam do maja okradać się dalej przez te gówno z fibaro.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 11/18/2019 at 7:14 PM, Andrzejf said:

Witam,

 

przestrzegam przed najnowszą aktualizacja systemu w home kit! Zaktualizowałem i termostaty nie łączą się już z aplikacją FibaroHome ani aplikacją applową. Na szczęście zdążyłem to zrobić tylko na 2 szt. w jednym pomieszczeniu. Straciłem ponad 2 h czasu + infolinia, która bez techników nie była w stanie mi pomóc. Masakra. Dodam, że reset do ustawień fabrycznych nic nie pomógł. To już kolejny raz w ciągu miesiąca  od kupna. Dodam, że poprzedni musiałem odesłać do serwisu zanim zaczął pracę i potem czekać na odesłanie. 

jest to v dupie. aktualizovalem a nic niedzala

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 11/19/2019 at 7:56 PM, ventillo said:

Druga uruchomilem. Musicie po zerwaniu polaczenia z glowica PO PROSTU ZRESTARTOWAĆ IPHONE i apka zaczyna wszystko widzieć. Tak jakby moduł homekit sie zwieszał po upgradzie ale po restarcie telefonu komunikacja wraca. NIE TRZEBA RESETOWAĆ GŁOWIC

 

@radekvas Spróbuj reset telefonu. Sam chyba bym na to nie wpadł, ale mi to faktycznie pomogło.

@ventillo Dzięki wielkie, dzięki tej radzie nie zmarnowałem całej niedzieli! :D

 

 

English:

If after updating firmware on your Heat Controller you're no longer able to connect to it, try to restart your iPhone/iPad. It may sound stupid, but it's what worked for me!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...