Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Heat Controller update 1.3.0 info + wrażenia


ventillo

Question

Zachęcam do dzielenia się opiniami o nowym firmware głowic. Minęły 24h od aktualizacji (niestety problematycznej) i u mnie narazie działa wszystko stabilnie. Harmonogram, sensory temp itd. Przede wszystkim nie słyszę tak częstej autokalibracji oraz póki co żadna się nie rozkalibrowała. 
uwaga: po uaktualnieniu firmware głowica traci łączność z iphonem i z mostkami np AppleTV oraz wchodzi w tryb rozkalibrowany więc nie reaguje na manuane zmiany nastawy temp.  Można odnieść wrażenie że update ją brickuje. 
 

Rozwiązanie które działa u mnie: 

1. restart iPhone- wraca łączność

2. ponowna kalibracja w apce fibaro w polaczeniu z ustawieniem sposobu montazu glowicy (pionowo/poziomo)

 

Jak u Was to działa?

 

edit: 1 rzecz nie działa - po jakimś czasie nie dziala zabezpieczenie przed dziecmi mimo wlaczonej opcji i mozna zmieniac nastawy temp manualnie

Edited by ventillo
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

U mnie po wczorajszej aktualizacji dziala tylko regulacja manualna. Aplikacja Fibaro i Home nie widza glowicy :(

 

BTW A moze to jest nowy ficzer ;) i zwieksza aktywnosc fizyczna uzytkownikow ;) Zeby zmienic ustawienie trzeba podejsc do glowicy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Polish:

Ja zrobiłem update testowo na 1 głowicy w nadziei, że skończą się problemy i dupa. Jak się kalibracja co chwile włączała, tak w nowym sofcie też się co chwilę włącza. Do kitu jest ten sprzęt i tyle. Niepojęte dla mnie jest, że głowica może się w 1 dzień lub w 1 godzinę rozkalibrować. No i że nie trzyma ustawień to już skandal. Mam 2 stare programowalne głowice za 15 złotych i działają na zaprogramowanym harmonogramie od dwóch lat bez żadnych problemów,. Nigdy się nie rozkalibrowały. Mają tryb wakacyjny, blokadę grzania przy otwartym oknie, czego chcieć więcej (geofencing by się przydał :-P). 15 PLN. A tu 350 PLN i nic nie działa jak należy. Jedyny plus, to ładnie wyglądają, ale ja nie jestem kolekcjonerem sztuki...

 

English:

I did a test update on 1 controller in hope that problems would end and f%$&# no. As calibration started every now and then, in the new software it also turns on every now and then. This equipment sucks and that's it. It is inconceivable to me that the controller can be uncalibrated within 1 day or 1 hour. And that it doesn't keep the settings... is a scandal. I have 2 old programmable heads for 15 PLN and they have been working on the programmed schedule for two years without any problems. They have never uncalibrated. They have a holiday mode, heating blockade when the window is open, what more could you want (geofencing would be useful :-P). 15 PLN. And here 350 PLN and nothing works as it should. The only plus is that they look nice, but I'm not an art collector ...

 

Tu jest też wątek:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Niestety pochwaliłem za szybko. Mam 6 głowic na najnowszym sofcie i dalej występuje kilka problemów po tygodniu:

    1. Rzadsze ale mimo wszystko dzieje sie - losowe rozkalibrowanie i rekalibracja. Dzis stało się to w sypialni o 6:20 (harmonogram: grzanie od 6). Piec nastawiony ok grzejnik cieply a glowica robi rekalibracje bez powodu

    2. „Zwiecha” glowicy w pozycji zamknietej. Harmonogram dziala ok, w apce wszystko ok ale w rzeczywistosci mechanizm niereaguje i grzejnik caly czas zakrecony-zimny. Pomaga standby. Po ponownym uruchomieniu glowica rozkalibrowana.

    3.Nie trzyma ustawien ochrony przed dziecmi tzn dziala to np 2 dni a potem mozna spokojnie manualnie ustawiac nastawe. 
    4. Taka sytuacja: wg harmonogramu powinno byc grzanie do 22,5 stopnia kolor zolty. Dotykam glowicy - kolor zielony. Mysle sprawdze w apce co sie dzieje: wchodze do apki a tam wszystko ok. Dotykam ponownie glowice a ona odpowiada zoltym kolorem czyli grzanie 22,5. 
    5. Nie dostrzegam tej inteligencji glowic a moze za malo je obserwuje. Dla mnie po prostu zachowuja sie jak zwykle programowalne glowice ktore grzeja wg ustawionych godzin. Wg opisu glowice maja analizowac kubature pomieszczenia i sprawdzac jak szybko sie nagrzewa. W rzeczywistosci po prostu rozkrecaja sie o konkretnej godzinie i zakrecaja o innej. Z materialow reklamowych wnioskowalem ze moge zdefiniowac sobie ze „o 8 rano chce miec w domu 22 stopnie” i to glowica oblicza jak szybko wczesniej ma sie rozkrecic zeby zadana temp osiagnac. W realu po prostu do godziny 8 grzejnik zimny - wybija 8 godzina glowica rozkreca grzejnik. W ten sposob sam musze obliczac dla kazdego pomieszczenia osobno o ile szybciej musze rozkrecic glowice zeby o 8 rano byla docelowa temperatura. 


    Zwykła marketingowa ściema i zabawka.

     

    Ogolnie wtopilem 2,5kpln na te zabawki i tylko dlatego ze kibicuje tej firmie i lubie prostote homekit nie zwracam produktu tylko czekam na update z nadzieja ze chociaz ustabilizuja te glowice. 

    Edited by ventillo
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Miesiąc od czasu aktualizacji wrażenia są następujące:

     

    1. Bardzo rzadkie rekalibracje - zmiana na plus. Jestem ciekaw co je wywołuje i czy jest to do poprawienia na 100% w przyszłych firmware. Szkoda, że czasami się robią o 5 rano - pół domu słyszy głowice.

    2. Odnotowałem 2 przypadki zawieszenia się głowic - w sensie ich mechanizmu/silnika. Głowice zachowują się normalnie, pracuje harmonogram, można ustawić ręcznie nastawę - jednak nie ma to efektu w pracy silnika. Kaloryfer cały czas zimny - zero reakcji. Apka nie zgłasza błędu. Głowica świeci kolorami jakby wszystko było ok. Pomaga wyłączenie (które trwa dłużej niż zwykle - ok. 40 sekund) i włączenie głowicy. 

    3. W jednym pokoju (2 głowice + sensor) głowica "zgubiła" sensor - druga działa ok.

     

    Bardzo fajna opcja HomeKit  w której zbliżasz się do domu i na podstawie lokalizacji głowice się rozkręcają aby było ciepło. ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Problem mi wyskoczył wczoraj zaraz po kupnie pierwszej głowicy, pierwszej instalacji i aktualizacji. Takie niefortunne zetknięcie z Fibaro. Na szczęście restar iPhona pomógł i apki fibaro i Dom ponownie widzą głowice ale nadal mam problem ze spasowaniem czujnika temperatury, teraz już wiem, ze nie zrozumiałem tego sposobu obsługi menu  urządzenia przez trafianie w kolory i niestety po kilku próbach głowica przestała  reagować na kluczyk, przyciśnięcie przycisku nie wywoluje sekwencji kolorów menu, jest martwa, nie mam pojęcia co wcześniej ponaciskalem. Sterowanie przez apkę i manualne normalnie działa, kolorki świecą, tylko  na ten j..ny kluczyk nie reaguje :(

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 5 godzin temu, Czonek napisał:

    Problem mi wyskoczył wczoraj zaraz po kupnie pierwszej głowicy, pierwszej instalacji i aktualizacji. Takie niefortunne zetknięcie z Fibaro. Na szczęście restar iPhona pomógł i apki fibaro i Dom ponownie widzą głowice ale nadal mam problem ze spasowaniem czujnika temperatury, teraz już wiem, ze nie zrozumiałem tego sposobu obsługi menu  urządzenia przez trafianie w kolory i niestety po kilku próbach głowica przestała  reagować na kluczyk, przyciśnięcie przycisku nie wywoluje sekwencji kolorów menu, jest martwa, nie mam pojęcia co wcześniej ponaciskalem. Sterowanie przez apkę i manualne normalnie działa, kolorki świecą, tylko  na ten j..ny kluczyk nie reaguje :(

    Jak dziala sterowanie przez apke to glowica nie jest martwa. Mi w niektorych glowicach trudniej jest wywolac menu kluczykiem - jakby przycisk nie do konca byl ok. Poprobuj. Mozesz tez podlaczyc glowice do ladowania (to ja wylaczy o ile dobrze pamietam) z tym ze jak padl ci przycisk od menu to mozesz juz jej nie wlaczyc.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    21 godzin temu, ventillo napisał:

    Jak dziala sterowanie przez apke to glowica nie jest martwa. Mi w niektorych glowicach trudniej jest wywolac menu kluczykiem - jakby przycisk nie do konca byl ok. Poprobuj. Mozesz tez podlaczyc glowice do ladowania (to ja wylaczy o ile dobrze pamietam) z tym ze jak padl ci przycisk od menu to mozesz juz jej nie wlaczyc.

    Dziękuję za odpowiedź. Skorzystałem w twojej rady, zdemontowałem głowicę i podłączyłem do ładowania. Po odłączeniu ładowania głowica zaczęła samoczynnie działać tak jakby ładowanie nie spowodowało jej wyłączenia. Niestety mimo tych czynności przycisk głowicy nadal nie reaguje. We wtorek dzwonię na infolinię do serwisu, jak mi nic nie podpowiedzą to w jadę do iDream’u oddać ją do naprawy gwarancyjnej.

    Edited by Czonek
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 1 minutę temu, Czonek napisał:

    Niestety mimo tych czynności przycisk głowicy nadal nie reaguje.

    Mam jedną głowicę, w której naprawdę muszę nakombinować się, że wcisnąć kluczykiem przycisk i odpalić menu. Robie to pod różnymi kątami tak długo, aż w końcu załapie. Nie przesadzam z siłą, ale nie jest to delikatne wciśnięcie. Wygląda na to, że te przyciski są delikatne i chyba się zwyczajnie psują.  Dla pewności, rozumiem, że naciskasz I PRZYTRZYMUJESZ przycisk aby wywołać menu ? żeby kolory zaczęły się zmieniać trzeba wcisnąć i trzymać aż zaświeci się odpowiedni kolor. Jednokrotne wciśnięcie nie przynosi efektu. 

     

    Powodzenia

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest MarcinLodz

    Jedna z osób napisała, że działa jej geolokalizacja w HomeKit. Jak? Mam 3 głowice i nie daje się nimi sterować pomiędzy pokojami bo gubią zasięg bluetooth a co dopiero mówić o sterowaniu spoza domu mimo, że jako mostek działa HomePod.

    Głowice zdaje się nie komunikują się po sieci, musi być iPhone w zasięgu bluetooth?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 6 godzin temu, MarcinLodz napisał:

    Jedna z osób napisała, że działa jej geolokalizacja w HomeKit. Jak? Mam 3 głowice i nie daje się nimi sterować pomiędzy pokojami bo gubią zasięg bluetooth a co dopiero mówić o sterowaniu spoza domu mimo, że jako mostek działa HomePod.

    Głowice zdaje się nie komunikują się po sieci, musi być iPhone w zasięgu bluetooth?

    U mnie działa geolokalizacja. Normalnie w godzinach 8-15 mam grzanie na 19,5 stopnia wg harmonogramu. Mam automatyzacje w homekit, że jeżeli wrócę do domu w tych godzinach, to harmonogram zostaje zastąpiony grzaniem na 22 stopnie.  

     

    Niestety, głowice muszą być w zasięgu iphone'a, ipada podłączonego do zasilania, apple TV lub homepoda. 

     

    Sterowanie spoza domu działa przez iCloud a nie przez bluetooth. Droga zabawa ale działa dobrze.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest MarcinLodz
    12 godzin temu, ventillo napisał:

    U mnie działa geolokalizacja. Normalnie w godzinach 8-15 mam grzanie na 19,5 stopnia wg harmonogramu. Mam automatyzacje w homekit, że jeżeli wrócę do domu w tych godzinach, to harmonogram zostaje zastąpiony grzaniem na 22 stopnie.

    Wydaje mi się, że to raczej działa Ci to jako prosty wyzwalacz, że jak pojawisz się w domu (w zasięgu komunikacji z głowicą po bluetooth) to wykona się to i to. Tamta osoba pisała, że:

     

    W dniu 21.12.2019 o 20:33, ventillo napisał:

    Bardzo fajna opcja HomeKit  w której zbliżasz się do domu i na podstawie lokalizacji głowice się rozkręcają aby było ciepło.

    Ja to rozumiem, że włączenie następuje zanim pojawię się w domu, przy braku komunikacji z głowicą po bluetooth.

     

    12 godzin temu, ventillo napisał:

    Sterowanie spoza domu działa przez iCloud a nie przez bluetooth. Droga zabawa ale działa dobrze.

    Kurcze, ja mam z tym problem, jedna z głowic działa poza domem ale dwie nie, mam błąd, że akcesorium nie odpowiada. Nie wiem jak to ogarnąć by wszystkie 3 tak działały.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 46 minut temu, MarcinLodz napisał:

    Wydaje mi się, że to raczej działa Ci to jako prosty wyzwalacz, że jak pojawisz się w domu (w zasięgu komunikacji z głowicą po bluetooth) to wykona się to i to. Tamta osoba pisała, że:

     

    Ja to rozumiem, że włączenie następuje zanim pojawię się w domu, przy braku komunikacji z głowicą po bluetooth.

     

    Kurcze, ja mam z tym problem, jedna z głowic działa poza domem ale dwie nie, mam błąd, że akcesorium nie odpowiada. Nie wiem jak to ogarnąć by wszystkie 3 tak działały.

    Geolokalizacje oferuje apka fibaro. Tam definiujesz w jakim promieniu od domu jak sie zjawisz to glowice sie rozkreca. Nie uruchomilem tego u siebie bo czesto przejezdzam w poblizu i w moim przypadku mialbym wiele falszywych wyzwolen.

     

    Natywna Aplikacja DOM w iOS oferuje automatyzacje „jak wrocisz do domu” ale nie znalazlem opcji „jak pojawisz sie w promieniu x metrow od domu”. 
     

    Sterowanie glowicami dzialami mi poza domem przez iCloud. Zeby zmienic nastawe temp odpalam apke DOM i ustawiam temp. Wtedy nowa nastawa leci przez iClouda do mojego appleTV i on jako mostek Homekit wysyl do glowic nowa nastawe po bluetooth. 
     

    Jezeli masz komunikat „Akcesoriumnie odpowiada” to znaczy ze glowice sa poza zasiegiem Twojego homepoda (pod warunkiem ze skonfigurowales go jako mostek homekit). 
     

    pzdr

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest MarcinLodz
    21 minut temu, ventillo napisał:

    Jezeli masz komunikat „Akcesoriumnie odpowiada” to znaczy ze glowice sa poza zasiegiem Twojego homepoda (pod warunkiem ze skonfigurowales go jako mostek homekit).

    No właśnie problem mam z głowicami, które są w dwóch pokojach przez ścianę z pokojem, w którym jest HomePod. Ta głowica, która jest dostępna jest właśnie w tym pokoju co HomePod.

    Właściwie to w ogóle te dwie głowice mogę obsługiwać, zarówno poprzez aplikację Fibaro jak i natywną aplikację iOS, tylko jak jestem w danym pokoju.

    Powiem szczerze, że tracenie zasięgu na odległości 3 metrów i jednej ściany z pustaków wygląda bardzo słabo. Nie będę w każdym pokoju stawiał mostka by był zasięg. Jedyne co mogę to działać na zasadzie zapisanego harmonogramu ale to mi nie wystarcza gdyż sam harmonogram jest bardzo ułomny i słaby gdyż nie obsługuje zupełnie świąt, dni wolnych.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 33 minuty temu, MarcinLodz napisał:

    No właśnie problem mam z głowicami, które są w dwóch pokojach przez ścianę z pokojem, w którym jest HomePod. Ta głowica, która jest dostępna jest właśnie w tym pokoju co HomePod.

    Właściwie to w ogóle te dwie głowice mogę obsługiwać, zarówno poprzez aplikację Fibaro jak i natywną aplikację iOS, tylko jak jestem w danym pokoju.

    Powiem szczerze, że tracenie zasięgu na odległości 3 metrów i jednej ściany z pustaków wygląda bardzo słabo. Nie będę w każdym pokoju stawiał mostka by był zasięg. Jedyne co mogę to działać na zasadzie zapisanego harmonogramu ale to mi nie wystarcza gdyż sam harmonogram jest bardzo ułomny i słaby gdyż nie obsługuje zupełnie świąt, dni wolnych.

    Zasieg bluetooth generalnie u mnie tez nie powala i te glowice tak maja. To jest ich wada. Rozwiazania widze tylko 2 o ile pozwala na to hardware glowic: 

     

    1.  Opcja w firmware na zwiekszenie sily bluetooth kosztem zycia baterii. Nic mi sie nie stanie jak podladuje glowice raz na 2 miesiace zamiast co sezon

     

    2. Bluetooth mesh - rozwiniecie protokolu dzieki ktoremu glowice „przekazuja dalej” sygnal z mostka homekit

     

    Jak fibaro to zrobi to kupuje z bomby reszte glowic do domu. Poki co mam je tylko w pokojach gdzie mam zasieg. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest MarcinLodz
    8 minut temu, ventillo napisał:

    Zasieg bluetooth generalnie u mnie tez nie powala i te glowice tak maja. To jest ich wada.

    Mało powiedziane, że jest to wada. Przecież to całkowicie uniemożliwia używanie tych głowic w dużym mieszkaniu, nie wspominając o domu poza raz wgranym harmonogramem.

    Uwalone pieniądze :(

    Ktoś z Fibaro w ogóle czytuje to forum i może się wypowiedzieć w temacie zasięgu tych głowic?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam, czy ktoś rozwiązał problemy po aktualizacji? Ja wciąż nie mogę zapanować nad głowicami - zawieszają się, wciąż się kalibrują (z różnym efektem), rastrtuj ustalona temp. i wracają do 20 stopni. Oczywiście wszystko po aktualizacji softu do 1.3.

     

    Pozdrawiam

    Jacek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 3 godziny temu, Jazz1972 napisał:

    Witam, czy ktoś rozwiązał problemy po aktualizacji? Ja wciąż nie mogę zapanować nad głowicami - zawieszają się, wciąż się kalibrują (z różnym efektem), rastrtuj ustalona temp. i wracają do 20 stopni. Oczywiście wszystko po aktualizacji softu do 1.3.

     

    Pozdrawiam

    Jacek

    Fibaro raczej nie bardzo sie tymi problemami zajmuje bo pewnie sprzedaz tych glowic to jakis maly procent calosci.

     

    Na moje zgloszenie z opisem i filmami obrazującymi zawieszanie sie glowic technik odpisal ze .... chca mi zabrac glowice na testy zeby powtorzyc problem u siebie .... w srodku sezonu grzewczego. 
     

    Tam chyba nikt nie testuje tych glowic poza wlaczeniem i sprawdzeniem czy dziala. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 5.01.2020 o 20:13, Czonek napisał:

    (...)Niestety mimo tych czynności przycisk głowicy nadal nie reaguje. We wtorek dzwonię na infolinię do serwisu, jak mi nic nie podpowiedzą to w jadę do iDream’u oddać ją do naprawy gwarancyjnej.

     

    jednak nie obyło się bez naprawy, serwis wymienił przycisk. To rozwiązało jeden problem ale użytkowanie ujawniło inne. Kalibracja i parowanie sensora temperatury - przycisk po naprawie działał, ale dwa dni prób mnie kosztowało odkrycie tego, że wciśnięcie przycisku, które ma zatwierdzić wybór, musi być naprawdę krótkie. Dosłownie jak tapnięcie w ekran dotykowy a wykonanie takiego krótkiego naciśnięcia z jednoczesnym trafieniem kluczykiem w dziurkę przycisku głowic zamontowanego na grzejniku to jednak gimnastyka.  To co ja uważałem za wciśnięcie (krótkie) przycisku okazywało się zbyt długie aby zatwierdzić wybór i zbyt krótkie aby uruchomić sekwencję wyboru menu. Gdy już rozkminiłem sposób skutecznego naciskania przycinku głowicy, nadal nie mogłem sparować sensora temperatury z głowica, wszystkie próby przeprowadzane dokładnie według instrukcji załączonej do głowicy kończyły się nawet wielogodzinnym (całą noc do rana)  wyświetlaniem przez apke procesu parowanie, do momentu aż go nie przerwałem jako niedokończony. Wrażenia (mając w pamięci to, że dwa dni po zakupie musiałem głowicę odesłać do serwisu) frustracja, złość, złorzeczenie ludziom, rzeczom i zjawiskom, w końcu telefon do serwisu, gdzie dowiedziałem się, że parowanie sensora muszę przeprowadzić wyłącznie z poziomu głowicy,  bez użycia apki i w ogóle przed dodaniem do niej głowicy, czyli dokładnie wbrew wskazówkom instrukcji załączonej do głowicy. Zadziałało, ale niesmak pozostał i narastał.

     

    Użytkowanie, (krótko w punktach):

    jedna głowica z sensorem, centrum sterowania Apple Tv apka Fibaro na iPhonie i ipadzie, nastawy realizuję w apce Fibaro, kontrola parametrów w aplikacji Dom, bo tu mam wszytko zogniskowane.

    1. aplikacja na iPhone nie ma języka polskiego,

    2. aplikacja na iPhone łatwiej łączy się z oświetleniem Philips Hue niż z głowicą :)

    3. są duże odstępstwa od zadanej temperatury nawet 4-5 stopni. Jeżeli mam noc w sypialni ustawioną na 17,5 stopnia to temperatura wyższa o 4 stopnie zabija.

    4. potwierdzam, to co koledzy opisywali wyżej, zawiesza się napęd głowicy, apka wskazuje wszytko ok tak jakby system pracował bez zakłóceń ale silnik głowicy nie reaguje, dla zobrazowania -  apka pokazuje przebieg kalibracji głowicy zainicjowanej z jej poziomu, nawet pasek postępu biegnie a głowica jest martwa a na zakończenie wyświetla się komunikat, że kalibracja przebiegła pomyślnie.

    5. zawieszenie silnika jak w punkcie wyżej dotyczy również ręcznego nastawienia temperatury przez przekręcenie głowicy, kolorki na głowicy śliczne i prawidłowe, ale silnik ani drgnie.

    6. U mnie wszystkie zawieszenia silnika głowicy miały miejsce przy otwartym zaworze co szybko prowadziło do przegrzania pomieszczenia.

    7. potwierdzam obserwacje kolegów, którzy wyżej i na innych wątkach wspominali, że głowica działa tak jakby znała tylko dwa stanu zaworu: otwarty i zamknięty. Być może z tym otwarciem zaworu to nie jest tak maksymalnie ale jednak zawsze jest ono na tyle szerokie, że dołem grzejnika do instalacji zwracana jest gorąca woda a grzejnik głośno szumi. Dla mnie są to dwa problemy stwarzające dość duży dyskomfort, pierwszy to szum grzejnika na który jestem uczulony i wprawia mnie to w irytację taką jak kapiąca woda z kranu, drugi to silne promieniowanie cieplne bijące na dużą odległość od rozgrzanego maksymalnie grzejnika, co jest dla mnie szczególnie dokuczliwe ze względy na moje przyzwyczajenie do raczej niższych temperatur pomieszczenia.

    8. z nieodkrytych powodów głowica często przełącza się w tryb override a za cholerę nie potrafię dojść jaki nadpisany program realizuje, wykasowanie tego nadpisania wymaga podejścia do głowicy.

    9. co prawda tyko raz, ale sensor temperatury rozparował się z głowicą.

    10. to już kosmetyka, ale obok języka polskiego w aplikacji oczekiwałbym sensora temperatury jako odrębnego akcesorium albo przynajmniej odrębnych wskazań temperatury z głowicy i z sensora (ot ludzka ciekawość). Jednak wszytko powyższe nie ma już znaczenia gdyż:

    11. ostatniej nocy miarka się przebrała, kolejna zawiecha napędu głowicy przy otwartym zaworze, jest pierwsza dwadzieścia w nocy, harmonogram - grzanie do 17,5, grzejnik szumi, bije  od niego ciepło które czuję na twarzy leżąc w łóżku, temperatura 22, ciśnienie 500 (zrzut ekranu). Nie miałem już siły aby biec z jeb.. nym kluczykiem Fibaro do głowicy i ją restartować. Zdjąłem z grzejnika i wyniosłem do kuchni z obawy, że się jeszcze franca odblokuje i zacznie co dwie minuty kalibrować. Na grzejnik założyłem jej poprzedniczkę,  starą piętnastoletnia głowicę, ślicznie przeprosiłem i przespałem w komfortowej temperaturze do rana, bez szumu, bo ta pożółkła ze starości głowica zawsze tak otwiera zawór (z wyjątkiem naprawdę mroźnych dni), że dołem do instalacji odpływa chłodna woda. na tym, zaledwie po miesiącu do zakupu i dwóch tygodniach użytkowania,  kończę przygodę z Fibaro, nie chcę, nie ufam, nie wierzę. Nie chcę narzędzia, która jak windows, wymaga ode mnie zajmowania się samym narzędziem. Między bajki wkładam jakieś mity o tym, że głowica "uczy się pomieszczenia", nie wierzę w to. Moja stara głowica, nie potrzebuje AI, żeby trzymać zadaną temperaturę, niezależnie od warunków na zewnątrz. Niedogodność ręcznego przykręcania jej wieczorem od dzisiaj jest niczym w porównaniu z cyrkiem przy głowicy Fibaro. Jeżeli sztuczna inteligencja ma być właśnie taka, to jako cywilizacja ludzka nie musimy się obawiać żadnego skynetu. Nikomu nie polecę głowicy Fibaro.

     

    Jeżeli ktoś reflektuje na używana dwa tygodnie, poserwisową, na gwarancji, dowód zakupy ze stycznia 2020, dedykowaną dla HomeKita głowicę Fibaro Heat Controller z dodatkowym czujnikiem temperatury, to odstąpię z fajnym rabatem.

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by Czonek
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...