Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Heat Controller update 1.3.0 info + wrażenia


ventillo

Question

Zachęcam do dzielenia się opiniami o nowym firmware głowic. Minęły 24h od aktualizacji (niestety problematycznej) i u mnie narazie działa wszystko stabilnie. Harmonogram, sensory temp itd. Przede wszystkim nie słyszę tak częstej autokalibracji oraz póki co żadna się nie rozkalibrowała. 
uwaga: po uaktualnieniu firmware głowica traci łączność z iphonem i z mostkami np AppleTV oraz wchodzi w tryb rozkalibrowany więc nie reaguje na manuane zmiany nastawy temp.  Można odnieść wrażenie że update ją brickuje. 
 

Rozwiązanie które działa u mnie: 

1. restart iPhone- wraca łączność

2. ponowna kalibracja w apce fibaro w polaczeniu z ustawieniem sposobu montazu glowicy (pionowo/poziomo)

 

Jak u Was to działa?

 

edit: 1 rzecz nie działa - po jakimś czasie nie dziala zabezpieczenie przed dziecmi mimo wlaczonej opcji i mozna zmieniac nastawy temp manualnie

Edited by ventillo
Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Guest MarcinLodz

Też po woli skłaniam się do wywalenia tego g...a na śmieci, o przepraszam, głowicy termostatycznej.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • W dniu 10.02.2020 o 19:33, MarcinLodz napisał:

    Też po woli skłaniam się do wywalenia tego g...a na śmieci, o przepraszam, głowicy termostatycznej.

    Zachowanie Fibaro w kwestii HomeKit przypomina mi Zamel i ich Exta Free który porzucili kiedy zorientowali się, że błędy projektowe w sprzęcie nie pozwalają im sprzedawac pełnowartosciowego systemu i żadna aktualizacja nie pomoże. Więc zdecydowali o stworzeniu nowego niekompatybilnego Exta Life zostawiając klientów Exta Free na lodzie.

     

    Tu jest podobnie. Wypuszczono zle zaprojektowany sprzetowo produkt opakowany w ladny design. Przypisano mu ponadprzecietny PR który nawet Apple łyknął sprzedając je w swoim sklepie. Ale produkt już zniknął z Apple Store. Support pyta się mnie „ile mija czasu do zawieszenia, aby wiedzieli jak dlugo czekac u siebie na objawy”  nastepnie proponuje zabranie głowic w srodku sezonu grzewczego.  To Fibaro nie używa tych kosmicznych głowic u siebie? Ktoś to testuje dłużej niż jedną 8 godzinną zmianę? Pracownicy nie mają głowic w

    domach? Jaki problem dla tak dużej firmy zamontować głowice w biurze, ustawić harmonogram i to obserwować, debugować? 
     

    Nawet w release notes dotyczacym update nie napisali ze po aktualizacji lacznosc z glowica zaniknie do momentu restartu iphone/homekit huba. Ludzie wysylali glowice na serwis albo je zwracali przez takie przeoczenie. 
     

    To pierwszy i ostatni sezon grzewczy tych głowic. Dobrze ze skończyłem na 6 szt bo grzejnikow mam 17 i wtedy by dopiero bolało.

    Edited by ventillo
    Rozwiniecie watku
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ten szmelc nie wytrzymuje tygodnia bez zwiechy albo mechanicznej, albo softwarowej (gubi czas i dzien tygodnia). Na zdjeciu widzimy czwartek godz 22:59 ale wg harmonogramu glowicy jest Sobota miedzy godzina 6 a 22 i grzeje na 22,5*. 

     

    TRAGEDIA. 

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • No więc support zamknął mój ticket z adnotacją, że inżynierowie znają problemy głowic, pracują nad updatem i przepraszają za niedogodności. Wyjdzie update. (W sumie to mają czas do następnej zimy ;-) ). 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest MarcinLodz
    W dniu 25.02.2020 o 11:29, ventillo napisał:

    No więc support zamknął mój ticket z adnotacją, że inżynierowie znają problemy głowic, pracują nad updatem i przepraszają za niedogodności. Wyjdzie update. (W sumie to mają czas do następnej zimy ;-) ). 

    To jedyne co potrafią, mnie już kilkadziesiąt razy przepraszali za niedogodności w używaniu głowic. Tylko, że przeprosiny nie zwrócą mi straconego czasu na obsługę tego szmelcu o pieniądzach już nie wspomnę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 25.02.2020 o 11:29, ventillo napisał:

    No więc support zamknął mój ticket z adnotacją, że inżynierowie znają problemy głowic, pracują nad updatem i przepraszają za niedogodności. Wyjdzie update. (W sumie to mają czas do następnej zimy ;-) ). 

    Podziwiam Cię, że jeszcze łudzisz się i walczysz. Ja swoją głowicę (na szczęście kupiłem tylko jedną) spakowałem z powrotem do pudełka, schowałem i czekam na ofertę kupna od kogoś chętnego. No chyba, że inżynierowie Fibaro coś by poprawili, to dajcie panowie cynk. Może z raz na kwartał tu jeszcze zajrzę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 12 minut temu, Czonek napisał:

    Podziwiam Cię, że jeszcze łudzisz się i walczysz. Ja swoją głowicę (na szczęście kupiłem tylko jedną) spakowałem z powrotem do pudełka, schowałem i czekam na ofertę kupna od kogoś chętnego. No chyba, że inżynierowie Fibaro coś by poprawili, to dajcie panowie cynk. Może z raz na kwartał tu jeszcze zajrzę.

    Lubie gadżety więc się bawię, ale jako produkt dla przeciętnego użytkownika domu to się absolutnie nie nadaje. Ja Cie podziwiam, że Ty ten półprodukt chcesz komuś odsprzedać mając pełna świadomość że sprzedajesz komuś lipę. Powinieneś dochodzić kosztów od Fibaro a nie dymać kupującego. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    56 minut temu, ventillo napisał:

    Ja Cie podziwiam, że Ty ten półprodukt chcesz komuś odsprzedać mając pełna świadomość że sprzedajesz komuś lipę. Powinieneś dochodzić kosztów od Fibaro a nie dymać kupującego. 

    Jedyną ofertę sprzedaży głowicy złożyłem w tym wątku, w dość długim poście wyliczającym wady, problemy i moją frustrację związaną z użytkowaniem produktu oraz jasno wyartykułowaną deklaracją, że nikomu tej głowicy nie polecę. Uważam to, za na tyle przyzwoite zachowanie, aby pozostać wolnym od zarzutu dymania kogokolwiek.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 2 godziny temu, Czonek napisał:

    Jedyną ofertę sprzedaży głowicy złożyłem w tym wątku, w dość długim poście wyliczającym wady, problemy i moją frustrację związaną z użytkowaniem produktu oraz jasno wyartykułowaną deklaracją, że nikomu tej głowicy nie polecę. Uważam to, za na tyle przyzwoite zachowanie, aby pozostać wolnym od zarzutu dymania kogokolwiek.

    Ok, było trochę personalnie aczkolwiek nie znam historii Twoich postów i odniosłem wrażenie że chcesz komuś sprzedać wadliwy produkt. 
     

    Ja poczekam na update, w zasadzie zaraz wiosna więc skończy się udręka z głowicami. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 11/29/2019 at 7:03 AM, ventillo said:

    Niestety pochwaliłem za szybko. Mam 6 głowic na najnowszym sofcie i dalej występuje kilka problemów po tygodniu:

    1. Rzadsze ale mimo wszystko dzieje sie - losowe rozkalibrowanie i rekalibracja. Dzis stało się to w sypialni o 6:20 (harmonogram: grzanie od 6). Piec nastawiony ok grzejnik cieply a glowica robi rekalibracje bez powodu

    2. „Zwiecha” glowicy w pozycji zamknietej. Harmonogram dziala ok, w apce wszystko ok ale w rzeczywistosci mechanizm niereaguje i grzejnik caly czas zakrecony-zimny. Pomaga standby. Po ponownym uruchomieniu glowica rozkalibrowana.

    3.Nie trzyma ustawien ochrony przed dziecmi tzn dziala to np 2 dni a potem mozna spokojnie manualnie ustawiac nastawe. 
    4. Taka sytuacja: wg harmonogramu powinno byc grzanie do 22,5 stopnia kolor zolty. Dotykam glowicy - kolor zielony. Mysle sprawdze w apce co sie dzieje: wchodze do apki a tam wszystko ok. Dotykam ponownie glowice a ona odpowiada zoltym kolorem czyli grzanie 22,5. 
    5. Nie dostrzegam tej inteligencji glowic a moze za malo je obserwuje. Dla mnie po prostu zachowuja sie jak zwykle programowalne glowice ktore grzeja wg ustawionych godzin. Wg opisu glowice maja analizowac kubature pomieszczenia i sprawdzac jak szybko sie nagrzewa. W rzeczywistosci po prostu rozkrecaja sie o konkretnej godzinie i zakrecaja o innej. Z materialow reklamowych wnioskowalem ze moge zdefiniowac sobie ze „o 8 rano chce miec w domu 22 stopnie” i to glowica oblicza jak szybko wczesniej ma sie rozkrecic zeby zadana temp osiagnac. W realu po prostu do godziny 8 grzejnik zimny - wybija 8 godzina glowica rozkreca grzejnik. W ten sposob sam musze obliczac dla kazdego pomieszczenia osobno o ile szybciej musze rozkrecic glowice zeby o 8 rano byla docelowa temperatura. 


    Zwykła marketingowa ściema i zabawka.

     

    Ogolnie wtopilem 2,5kpln na te zabawki i tylko dlatego ze kibicuje tej firmie i lubie prostote homekit nie zwracam produktu tylko czekam na update z nadzieja ze chociaz ustabilizuja te glowice. 


    Tak samo.

    1. Zawiesza się co miesiąc. Trzeba wybrać Cyan (opcja przy demontażu głowicy) i znowu uruchomić.

    2. Po kilku dniach nie trzyma ustawień temperatury ( u mnie wraca do temperatury 20C) i trzeba znowu ustawiać. 

    3. FGBHT-001, firmware 1.3.0 , serial number 1890. Czekamy na update.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...