Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

RGBW Controller 2 włączenie i jasność -jak powiązać ze sobą?


Cobrix

Question

Witam. 

Mam problem z rozpracowaniem RGBW Controller 2. 

Dotychczas miałem w moim systemie tylko wersje pierwszą kontrolera RGBW i tam włączenie któregoś z wyjść (ustawienie jakiegoś koloru na dany poziom) jednocześnie powodowało włączenie jasności na taką samą wartość. Jeżeli następnie inne wyjście (kolor) zostało aktywowane (inny kolor) i ustawione na wyższy poziom jasność automatycznie ustawiała się na ten wyższy poziom.

 

Przykład 

Przycisk mam podłączony do wejścia IN4, naciśnięcie powoduje aktywację wyjścia 4 (kolor biały) i włączenie oświetlenia na ostatnim używanym poziomie. 

Jeżeli w aplikacji albo www przeciągnę suwak na połowę wartości dla wyjścia 4 to automatycznie jasność ustawi się na 50% i led zostaje włączony. Ponowne naciśnięcie przycisku wyłącza led i obydwie wartości (dla koloru bialego i jasność) ustawiane są na zero a urządzenie ma status wyłączone. 

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_01/image.png.6be7e6b3ebe2da22545b704b1c7a06ae.png" />    image.png.3952d68c901c7fca82ee76dae06ba464.png

 

 

W controller 2 działa to jakoś inaczej. Poziomy poszczególnych wyjść są rozdzielone i nie mogę znaleźć parametru w konfiguracji gdzie mogę to zmienić.

Samo ustawienie wyjść na jakiś poziom nie powoduje zmiany jasności a tym samym włączenia oświetlenia. 

Można poustawiać różne poziomy dla każdego koloru, a urządzenie ciągle jest wyłączone i światło nie świeci. 

Dopiero gdy ustawimy jasność na jakiś poziom urządzenia się włącza. 

Problem polega na tym, że aktywacja jakiegoś wyjścia przez przycisk powoduje tak jak dotychczas tylko ustawienie ostatnio używanego poziomu dla danego koloru ale nie powoduje włączenia urządzenia i led nie świeci !!!

image.png.d900efc4968af6e275f695c0bbfc7741.png

 

Przykład

Przycisk podłączony do IN4 w celu aktywacji koloru białego. Przyciśnięcie powoduje ustawienie wyjścia 4 dla koloru białego na jakiś poziom ale nie powoduje automatycznie ustawienia jasności na ten sam poziom, a tym samym nie włącza urządzenia !!!

Urządzenie ma status OFF i nie da się go włączyć przyciskiem. Trzeba zalogować się przez www albo aplikację i ustawić jasność i dopiero wtedy urządzenie się włączy. 

Jeżeli przyciskiem chce wyłączyć LED to naciśnięcie powoduje ustawienie wartości 0 dla koloru białego, a jasność pozostaje na dotychczasowym poziomie i urządzenie pokazuje status ON mimo, że LED się nie świeci !!! 

W poprzedniej wersji sterownika działało to tak jak powinno. Wyłączam wyjście to automatycznie jasność też się ustawia na 0 i urządzenia ma status OFF.

 

image.png.ecdabf9c58986cb433ec1503bc0cd7b3.png            image.png.0912bb9c68332c653492fbcc42b7ea7d.png     

 

Teraz prowadzi to do takich absurdalnych sytuacji, że mimo iż całe oświetlenie mam wyłączone to w aplikacji widnieje informacja, że jakieś źródło światła jest włączone.

Jak użyję skrótu z aplikacji do wyłączenia całego oświetlenia to system wyłączy mi także ten nieszczęsny kontroler ale nie włączę go już przyciskiem!!!

Przecież to nie może tak działać ! Czy ktoś gdzieś popełnił błąd w projektowaniu tego kontrolera czy też trzeba to teraz jakoś skonfigurować samemu? Instrukcja nic na ten temat nie mówi. 

Prosiłbym o jakąś rade jak to rozwiązać. 

 

Pozdrawiam

Arek

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Cobrix
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witaj.

Ja to rozwiązałem w ten sposób, że wywołuję po sobie dwa polecenia:

1) Włącz

2) ustawiam kolor lub jasność

TO jest mój pierwszy kontakt z RGB stąd nie ma innych doświadczeń.

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tak. Właśnie też tak pomyślałem, żeby obejść to sceną. Muszę przećwiczyć. Chyba, że uda mi się wymienić RGBW Controller 2 na jego pierwsza wersję. 

    Dziękuję za odpowiedź.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...