Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

As a member you can:

•     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team

Recommended Posts

Czy są produkowane zwykłe przyciski o wystroju urządzeń typu Walli?

Chodzi mi o wyłączniki schodowe, krzyżowe, zwykłe astabilne, bistabilne pojedyncze i świecznikowe.

Nie wszędzie przecież chcemy montować automatykę, ale chcemy mieć jednakowy wystrój łączników w całym domu...

w sumie nie, ale mozesz to rozwiazac inaczej (jesli nie chcesz wszedzie Walli wrzucic): wez Schneidera, Legranda albo Gire, i tam gdzie chcesz Walli kup tylko Walli Unit. Ja uzawam Gira System, z Walli Unit pod orginalnymi przyciskami. Jase ze nie ma tej swietlnej obrezy, ale jesli sie wklei pod przycisk folie blokujaca swiatlo, to swieca nawet fajni w szparach miedzy przyciskiem a ramka. 

• Topic Author
  • Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Tylko cały problem polega na tym, że seria Walli ujęła mnie swoim design`em...

Rozwiązanie które proponujesz = zwykłe dopuszkowe urządzenie Fibaro + dowolny  łącznik wg. uznania i gustu.

No i koszty - trzeba wyrzucić oryginalną ramkę i przycisk a kupić zastępcze... bardzo bez sensu.

Pozdrawiam JM                 

42 minutes ago, Jaroslaw said:

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Tylko cały problem polega na tym, że seria Walli ujęła mnie swoim design`em...

wiesz, zawsze mozna "przykleic" zwykly przelacznik pod przyciskiem/ramka Walli, ramki i przyciski mozna osobno kupic :)

42 minutes ago, Jaroslaw said:

No i koszty - trzeba wyrzucić oryginalną ramkę i przycisk a kupić zastępcze... bardzo bez sensu.            

po to jest wercja Walli unit", to tylko sam z-wave modul i w zaleznosci od systemu material do montazu. W ten sposob placisz mniej i nic nie wyzucasz.
    Do tego sa tez opakowania to 10 sztuk ktore troche mniej kosztuja.

A może da się coś wykombinować by założyć front od walli na standardowe przyciski? Pewnie znajdzie się ktoś na forum, kto akurat ma zbędne wierzchy, bo założył jakieś inne.

Nie wiem tylko na co można założyć na wierzch te fronty, ale może ktoś już coś kombinował?