Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Samoczynne załączanie się Alarmu Satel Integra


Guest rafoto

Question

Guest rafoto

Witam, integrację HC2-Satel używam od dawna bez większych problemów ale dodałem ostatnio dwie dodatkowe strefy do centrali alarmowej Satel Integra i jest problem. Mam obecnie trzy strefy: Fibaro, Strefa1, Strefa2. Kiedy załączę Strefę2 to startuje czas na wyjście dla strefy Fibaro. Tak samo jak załączę Strefę 1 to załącza się strefa Fibaro (to samo zachowanie przy załączaniu czuwania z manipulatora jak i z HC2).  Kiedy zabiorę uprawnienia tego użytkownika do strefy Fibaro problem znika ale wtedy wiadomo nie mogę załączyć/rozłączyć tą strefę z poziomu HC2. Problem nie dotyczy Strefy1 i Strefy2, nie są one załączana przez załączenie innej strefy. Problem jest na pewno po stronie HC2 bo jak odłączę centralkę od sieci problemu nie ma. Jakieś pomysły?
 

Pozdrawiam

Edited by rafoto
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest  to ogólny problem. Jeśli  działamy z satelem tylko na jednej strefie  to wszystko jest ok. Problem pojawia się już przy stworzeniu  drugiej  strefy w Satelu. Centrala HC2 nie rozróżnia  tego że nie zazbroiliśmy wszystkiego tylko jedną strefę i w momencie gdy którykolwiek z czujników się uzbraja to HC2 zazbraja całą strefę Fibaro co wiąże  się z alarmem jeśli wejdziemy  któryś "nieuzbrojony czujnik stela" 

Kiedyś to udało mi się obejść u  któregoś  z klientów, ale muszę sobie przypomnieć  jak to zrobiłem ;)

używałem warunków zazbrojenia i wskaźnika czuwania strefy, muszę to sprawdzić

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć. Mam ten sam problem co kolega wyżej.  Również dwie strefy i taka sama sytuacja. 
Czy już ktoś wie jak to zrobić ??? 
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć,

 

U mnie jest Integra64 i HC2. 

Są 4 strefy alarmowe i strefa Fibaro. Strefa Fibaro jest zawsze uzbrojona i nie odpowiada za uzbrajanie/rozbrajanie żadnych czujek (ona po prostu jest tylko do integracji).

System działa poprawnie.

Miałem problem z uruchamianiem fałszywych alarmów z którym nie mogłem sobie poradzić przez ponad rok (fałszywe włamania, pożary, zalania, sabotaż) i tutaj rozwiązaniem okazała się wymiana "uszkodzonego" modułu ETHM na nowy w wersji plus.

 

Nie wiem, czy to rozwiąże Twój problem, ale może przyda się komuś zwłaszcza w kwestii fałszywych alarmów.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...