Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

wymiana modułów fibaro na fibaro homekit


jimi77

Question

hej. nie wiem gdzie zadac to pytanie wiec sprobuje tutaj

czy ktos bylby chetny na wymiane modulow fibaro (zwyklych) za homkitowe?

posiadam moduly zwykle: dimmery, plug, motion sensory i chcialbym przejsc na homekit

 

dziekuje

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
15 godzin temu, jimi77 napisał:

hej. nie wiem gdzie zadac to pytanie wiec sprobuje tutaj

czy ktos bylby chetny na wymiane modulow fibaro (zwyklych) za homkitowe?

posiadam moduly zwykle: dimmery, plug, motion sensory i chcialbym przejsc na homekit

 

dziekuje

 

 

Zastanów sie 2 razy z tą decyzją. Poczytaj te forum jak to działa....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dlaczego taka zmiana? Nie spotkałem się z wymianą w tą stronę. Raczej każdy mój klient jak ma coś homekita to odwrotnie chce, bo za mała funkcjonalność itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Skad dezycja? Centralka i kilka czujnikow / urzadzen zostalo w starym mieszkaniu  a czesc urzadzen zabralem bo nie byly juz tam potrzebne

    w nowym miejscu musialbym wiec kupic nowa centralke. A tutaj zrobilem juz duzo rzeczy ma homekit i szczerze to bardziej mi to sie podoba. Przede wszystkim zawsze dziala i jest mega duzy wybor urzadzen (homebridge)

     

    cos wiec musze zrobic ze starymi modulami, moge oczywiscie sprzedawac pojedynczo ale pomyslalem ze ktos moze szukac wymiany w druga strone

     

    az tak zle ze stabilnoscia tych modulow ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Inna technologia jest w homekit itd. oraz mała możliwość tworzenia zaawansowanych scena przez co ja nie widzę sensu homekita. Dodatkowo jeszcze trzeba przepłacać za urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja bym ten moduły zwave zainstalował i dokupił raspberry a na nim postawił openhab albo homeassistant. Oba da się skonfigurować aby integrowały się z homekit. Koszt to maks 600 PLN .

     

    Wada to wiedza techniczna ciut większa niż przy fibaro hc. Ciut albo dwa ciuty.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 25.01.2020 o 13:30, jimi77 napisał:

    az tak zle ze stabilnoscia tych modulow

    Kiepski zasieg chyba ze masz appletv lub homepoda jako bridge ktory Ci pokryje caly dom zasiegiem. BluetoothLE w glowicach termostatycznych ma bardzo slaby zasieg. Czasami przez sciane juz nie zagada do bridge’a. Glowice niestabilne, wieszaja sie. Produkt niedopracowany. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest DamianCz

    Hej,

     

    Mam czujnik ruchu Fibaro zakupiony przez pomyłkę pod Appla chętnie się wymienie na taki sam ale pod z-wave lub wall pluga :)

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...