Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Jak zrobić scenę z Motion sensor?


BartekZ

Question

Witam!

Posiadam centralkę HCL więc albo sceny Magic albo bloki.

Chodzi o coś takiego:

- wchodzę do pokoju i Motion sensor wykrywa ruch po czym ma włączyć się światło. (i to działa)

- w czasie gdy krzątam się po pokoju, czyli Motion mnie widzi, światło ma zostać włączone, a po upływie np. 10s o ostatniego ruchu światło ma zgasnąć. (i tu już mam problem)

Zrobiłem scenę jak w załączniku, ale nie działa jak bym chciał. Światło się włącza, Motion mnie widzi (oko miga) ale światło i tak po uływie 10s gaśnie.

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W takiej scenie jak nie masz możliwości napisania skryptu musisz wykorzystać zmienną np. ruch i na podstawie tej zmiennej wyłączać światło.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Można to zrobić dość prosto: Stwórz scenę, która włącza. Druga scena, która wyłącza śwaitło. i Tak możesz stworzyć dwa różne warunki, w żaden sposób niepołączone ze sobą. Druga metoda to zmienna, o której wspomina kolega powyżej. Stwórz zmienną, która przyjmie jakąś wartość w przypadku ruchu.

Możesz też zmienić czas, na ile urządzenie pozostaje slepe po wykryciu ruchu lub czas podtrzymania alarmu. To jest znacznie ciekawsze rozwiązanie. Wówczas zaoszczędzisz na baterii. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na Lite to średnio działa - sam walczyłem ze światłem - opóźnianiem włączania światła i w ogóle aby się włączało (nie działało to 100/100) dlatego zmieniłem na HC2 i wykorzystałem dostępną na forum scenę w LUA która działa z jednym sensorem.

W Lite miałem zrobione na zmiennych jak pisze kolega wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...