Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

FGRM-222 - Nie działa ani inclusion ani exclusion


CiemEx

Question

Dzień dobry,

 

To mój pierwszy post a zarazem początek przygody z fibaro. 

Posiadam centralke HC2, wersja oprogramowania 4.570 - zakupiona używka w komplecie z gadgetami - min 3x roller shutter 2 (FGRM-222). Zabrałem się najpierw za montowanie roller shutterów bo manualna obsługa rolet najbardziej mnie irytuje (trzeba trzymać przycisk). 

 

I teraz moje doświadczenia so far:

- po podłączeniu urządzenia w puszce od razu działają przyciski góra/dół - po jednokrotnym naciśnięciu przycisku roletka ładnie opuszcza się i podnosi od początku do końa. Na FGRM zapalają się diody (zielona i czerwona) i znikają kiedy roleta dojedzie do końca - słychać "click", że urządzenie przestało pracować

- nie mogę dodać FGRM-222 do centralki HC2 - urządzenie nie pojawia się ani po podłączeniu zasilania, ani po trzykrotnym naciśnięciu S1 (szybko, wolno, mega szybko...) ani guziczka B (jeden raz, trzy razy, wolno, szybko...). 

- próbowałem odłączyć (exclusion) urządzenie, pomimo tego, że HC2 zostało zresetowane - pomyślałem sobie, że może poprzedni właściciele nieprawidłowo odłączyli shuttery z systemu i po prostu zresetowali centralkę ale nie shuttery - urządzenie również nie zostało wykryte podczas exclusion

- próbowałem zrobić reset pamięci samego shuttera - przytrzymywałem guzik B aż do pojawienia się żółtego koloru - na pewno nie było to 14 sekund jak pisze w instrukcji; wtedy światło diody po prostu znikało i nic się nie działo - po pojawieniu się żółtego koloru puszczałem guziczek i wciskałem B ponownie na krótko - kolor żółty pozostawał na stałe przez jakiś czas - wtedy również centralka nie widziała shuttera ani przy inclusion ani przy exclusion - nic się również nie zmieniało po zniknięciu światełka diody po jakimś czasie

- próbowałem dodać/usunąć urządzenie przez odcięcie zasilania (wyłączając korek do rolet w rozdzielaczu) - również nic

 

Wszystkie wymienione powyżej testy przeprowadziłem również po przeniesieniu centralki HC2 i podpięciu jej do prądu i internetu w odległości mniejszej niż 2m od shuttera. Również nic.

 

Sprawdziłem więc inne urządzenie - window/door sensor i bez problemu zostało ono wykryte przez centralkę, także to nie problem z samym HC2.

 

Podzczas procesu inclusion pojawia się informacja o dodawaniu urządzenia z wave w wersji EU (foto poniżej). Oczywiście na moich shutterach jest wielkimi literami napisane US (foto poniżej). Poprzedni właściciele zapewniali mnie, że shuttery im działały w domu... Marketing?  Jak ewentualnie dodać shutter w wersji US do mojego systemu? Czy jestem już w plecy na starcie?

 

Help me Obi Wan Kenobi...you're my only hope!

 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by CiemEx
literówki
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeśli jest prawdą to co na naklejce nie będzie działać inna częstotliwość EU a US wiem bo sam kiedyś na Ebay-u kupiłem w promocji wersję US i mam na części. 

  • Europe - 868.4MHz
  • USA/Canada - 908.4MHz
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dla mnie dziwne jest to, że nigdzie nie ma informacji na temat samej centralki. Wręcz z instrukcji i wszystkich manuali wychodzi na to, że centrala obsługuje wszystkie częstotliwości. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Skopiowane z pierwszego lepszego sklepu.:

    "

    Specyfikacja Techniczna:

    • Dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,6 GHz
    • Dysk RECOVERY 4GB MLC - Każda centralka HC2 jest wyposażona w swój własny dysk RECOVERY, na którym utrzymywana jest kopia bezpieczeństwa danego systemu.
    • 1 GB Pamięci RAM
    • Dysk 2GB SLC
     Parametry urządzenia:
    • Rodzaj zasilania: sieciowe

    • Zasięg: do 50m

    • Interfejs kablowy: RJ45

    • Protokół radiowy: Z-Wave ( częstotliwość 868 MHz)

    • Zdalny dostęp

    • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 44 x 235 x 185 mm "

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • skontaktowalem sie ze sprzedajacymi i zarzekaja sie ze u nich wszystko dzialalo. Zrobili tylko update softu centralki przed wyslaniem u wywaleniem wszystkiego. 

     

    Przejde sie chyba do show roomu finaro we Wro, moze cos tam podpowiedza w takim razie. 

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...