Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

HC3 i LUA


lamex

Question

Witam wszystkich,

 

Pobawiłem się trochę lua i tego czego mi w tej chwili najbardziej brakuje to pętle.

Wygląda na to, że obecnie nie ma żadnej formy pętli.

Pytanie do kogoś z Fibaro, czy taka możliwość będzie, a może jest ale na to się nie natknąłem, a może trzeba to rozwiązać inaczej?

No i jeszcze czy jest gdzieś dostępna dokumentacja do LUA jak i API oczywiście dla HC3?

 

W obecnej sytuacji nie widzę możliwości przeniesienia scen z HC2.

 

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie rozumiem jakiej pętli nie ma?

 

Please login or register to see this code.

Instrukcje z opisem scen znajdziesz tutaj

sekcja automation

 

Please login or register to see this link.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję za podpowiedź, jednak w tym manualu nie ma poleceń takich jak while czy for.

    Czy macie dokument, gdzie są spisane polecenia LUA wraz z ich składnią?

    W HC2 było np. fibaro:sleep(10*1000), które wstrzymywało pętlę na określony czas.

    Tu widzę fibaro.setTimeout lecz chyba nie do tego służy.

    Czy jest jakiś zamiennik?

    Przepraszam, że z takimi prostymi sprawami ale na razie jest bardzo mało informacji na necie.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    LUA jest językiem skryptowym do którego fibaro dodało dedykowane akcje do sterowania hardwarem, stąd kurs lua znajdziesz na głównej stronie poświęconej temu językowi np

     

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

     

    fibaro.setTimeout  a fibaro:sleep(10*1000)  efekt ma ten sam wykona się coś za jakiś czas ale sposób w jaki to jest osiągany jest różny fibaro:sleep trwa cały czas jako proces i wisi i zajmuje ram i cpu natomiast ta druga jest bardziej oszczędna przez co nie wpływa na zasoby centrali (mniej ją zwalnia/ zamula) HC3 uciągnie obie ale na takim HCL  sleep może powodować czkawki

     

    Najłatwiej porównać to że scena to podróż pociągiem z punktu A do B po torach, element który się teraz wykonuje to pociąg, i jak dochodzimy do oczekiwania to fibaro:sleep to taki pociąg który stoi na stacji z jednym torem , póki się scena nie wykona blokuje tor, set timeout to stacja z bocznicą gdzie okres postoju pociąg spędza na bocznicy nie blokując toru dla innych pociągów

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    Mam szybką prośbę ... używam Wall Plug do sterowania mediami ... zrobiłem Blok który ma wyłączyć gniazdo po 5min jeśli pobór mocy spadnie poniżej 30W ..... niestety ta reguła ... jak sporo innych również nie działa poprawnie i HC3 wyłącza losowo gniazdo ... 

     

    konwertowałem ja na LUA i wyglada tak:

     

    Deklaracje

    Please login or register to see this code.

     

    Akcje

    Please login or register to see this code.

     

    i niestety to nie działa ... 

     

    i tu mała prośba ponieważ jestem na początku drogi z Fibaro i LUA ..... 

     

    jak dodać w części Deklaracje żeby te 30W nie było "chwilowe" ... tylko na średnią np z 60sek .... 

    może to pomoże żeby wyłączenia nie były losowe ......

     

    z góry dziękuje

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 27.02.2020 o 21:45, Artur79 napisał:

    Witam

    Mam szybką prośbę ... używam Wall Plug do sterowania mediami ... zrobiłem Blok który ma wyłączyć gniazdo po 5min jeśli pobór mocy spadnie poniżej 30W ..... niestety ta reguła ... jak sporo innych również nie działa poprawnie i HC3 wyłącza losowo gniazdo ... 

     

    konwertowałem ja na LUA i wyglada tak:

     

    Deklaracje

    Please login or register to see this code.

     

    Akcje

    Please login or register to see this code.

     

    i niestety to nie działa ... 

     

    i tu mała prośba ponieważ jestem na początku drogi z Fibaro i LUA ..... 

     

    jak dodać w części Deklaracje żeby te 30W nie było "chwilowe" ... tylko na średnią np z 60sek .... 

    może to pomoże żeby wyłączenia nie były losowe ......

     

    z góry dziękuje

    Czy nie ma na to rozwiązania ? Mam ten sam problem. Fibaro odpowiedzcie, albo ktoś kto to rozwiązał.

    Odliczanie czasu przy ustawieniu warunku że gniazdo jest w stanie włączonym tez nie poprawia działania. Gniazdo wyłącza się nawet kiedy pobór prądu rośnie w określonym przedziale. Ustawienie raportowania mocy oraz zmniejszenie zmian mocy po której następuje raport też nic nie zmienia

    Edited by Marek2014
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...