Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

uruchamianie sceny Fibaro poprzez program bat w Windows


Leszek_Fibaro

Question

Pytanie ogólne: Czy możliwe jest uruchomienie sceny blokowej w HCL przy pomocy programu typu *.bat na komputerze pod systemem Windows?

Plan jest taki, aby na komputerze pełniącym rolę "media center" uruchomić bat'a, który odpali jakiś player do filmów, a Fibaro poprzez scenę "oglądamy film" zmieni światła, przymknie zasłony, itp....

 

Albo inny bat - np do przeglądania zdjęć - uruchamia jakąś przeglądarkę na komputerze, a jednocześnie jakaś scena Fibaro "oglądanie zdjęć" przyciemnia światło.

 

Na ten pomysł wpadła moja żona - totalny laik komputerowy i fibarowy. Ale trzeba przyznać, że pomysł ciekawy, a ja z lekka zdurniałem, bo to naprawdę fajny pomysł. Tylko że ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać i czy to w ogóle możliwe. Wydaje się niby proste, bo przecież mój media-center jest w sieci domowej. Mam na komputerze PEŁNY dostęp przez www do centralki. Więc między Windows i Fibaro jest "potężne" połączenie. Tylko jak to wykorzystać do tego co opisałem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest taka opcja. Za pomocą api można wysłać komende do Fibaro. Jest opcja stworzenia czegoś takiego w .bat

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 13 minut temu, viperlodz napisał:

    >Jest taka opcja.

    Tak przypuszczałem :)

     

    >Za pomocą api można wysłać komende do Fibaro.

    Api to taki "wytrych" do systemu. Super! Już wiem więcej!!!

     

    >Jest opcja stworzenia czegoś takiego w .bat

    Genialnie!!!!

     

    Hmmmmm..... no dzięki... Dostałem lizaka, ale w papierku. I ni cholery nie wiem co dalej. Ja rozumiem,  że nie napiszesz za mnie gotowca. Jakieś tam baty w życiu zrobiłem, ale raczej proste. Chyba to za trudne wyzwanie - chyba, że gdzieś w internetach są jakieś przykłady. Ale nic nie znalazłem. Trudno to w ogóle szukać, jak zadać pytanie do Google.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To wpisz w google: bat http post

    Do tego musisz ogarnąć polecenia api w fibaro IP/docs/

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...