Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

Sceny pod przyciskami a włączanie urządzeń.


Artur79

Question

Witam

Mam pytanie ... mam DS2 na którym mam ustawione sceny pod 2 kliknięcia i przytrzymanie .... ale przy normalnym kliknięciu w przycisk włącza światło... jak zrobić żeby przy podwójnym lub przytrzymanie nie włączył swiatla lub go nie wyłączył... 

 

Teraz jest tak że jak światło działa a ja przytrzymam przycisk scena się włączy ale niestety światło wyłączy.... i odwrotnie jak jest światło wyłączone

 

Da się jakoś rozwiązać ten problem ?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 1

Witam mam ten sam problem na forach znajduje opisy ale i tak się kończy jednym ze wyjcie reaguje na dwuklik co nie idzie tego wyłączyć.

Po pisaniu maili do fibaro dostałem odpowiedź ze nie idzie tego zrobić i niby zgłoszą ten problem do programistów.

Zgłaszajcie takie problemy do fibaro może  z łaski programiści poprawia oprogramowanie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Przyłączam się do pytania. Jak zdezaktywować domyśle działanie przycisku i zmienić go tylko na sterowanie scenami?

 

Ze względów estetycznych chce użyć pojedyńczych przełączników zwiernych dla DS2.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

chcesz miec na 1 click włącz bądź wyłącz światło, a na dwu klik tylko wykonaj central scene?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a o jakim urządzeniu mówimy podaj kod produktu, bo nie wszystkie urządzenia mają taką opcję

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Double Switch 2, Version 3.3

 

Jeśli potrzeba jeszcze jakiegoś kodu to proszę o informację gdzie go mogę znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W podglądzie urządzenia 

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/obraz.png.55e3e27207072e2c05c25069310836c5.png" />

przypuszczam że ma Pan FGS-223

 

Jeśli tak to nie ma łatwego sposobu który to umożliwia, musi Pan trochę oszukać system

 

Ustawieniach zaawansowanych włączyć ochronę lokalną - powoduje że urządzenie nie załączy urządzeń przy sterowaniu z klawisza. W ten sposób na dwu klik się nie włączą.

Teraz by przywrócić zmianę stanu na pojedyncze kliknięcie dajemy że pojedynczy klik ma wysyłać również central scene, wtedy tworzymy scenę włącz urządzenie gdy pojedynczy clik lub wyłacz gdy włączone

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie wyhgląda to tak, niestety nie widzę szczegółowego modelu jest tylko nazwa urządzenia. Popołudniu wypróbuję sposób z zablokowaniem lokalnej obsługi, tak się domyślałem że na takim patencie to trzeba będzie rozwiązać.

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/image.png.f5205895b8a76cb03a31a4ebcf32dd7f.png" />

 

EDIT:

@A.Socha

Sprawdziłem zamówienia, i tak rzeczywiście to co zamawiam to FGS-223, to jakiś gorszy model?

Edited by wnowicki
Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie, różne urządzenia powstawały z różnym z potrzebowaniem w różnym czasie, wtedy klienci wykazywali zainteresowanie auto wyłączaniem lub włączaniem bez potrzeby angażowania centrali stąd te opcje są bardzo rozwinięte w twojej wersji urządzeń, niektóre "fajne opcje" powstały np w młodszych produktach, a nie zawsze możliwe jest dorzucić opcje do starszego urządzenia jeśli nie jest to robione na etapie planowania

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@A.Socha niestety ale zaproponowane rozwiązanie nie działa. Mogę tylko zablokować użycie lokalne urządzenia nadrzędnego Z-Wave Device (parent) i to skutkuje brakiem rekacji na kliknięcia.

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/image.png.19d7855e02d68650ead741a626748f14.png" />

 

Próbowałem również paremetrów samego przełącznika

Please login or register to see this attachment.

 

Ale to również nie przyniosło oczekiwanego skutku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale to nie ten parametr potrzebujesz parametr central scene włączyć na 1 i dwu klik a następnie scenę do tego

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Stworzyłem dwie sceny, każda przypisana do odpowiedniego trigger'a i robi to co bym chciał.

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/image.png.0bdd4fb5e7b4828ac2bde78343d7c728.png" />

 

Please login or register to see this attachment.

 

Rezultat:

  • pojedyńcze kliknięcie włącza kinkiety po czym pochwili je gasi, pewnie najpierw idzie domyślna akcja a potem scena
  • podwójne kliknięcie, przełącza kinkiety a następnie schody (chyli tak jak było)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Godzinę temu, wnowicki napisał:

pojedyńcze kliknięcie włącza kinkiety po czym pochwili je gasi, pewnie najpierw idzie domyślna akcja a potem scena

Zrób warunek gdy jednoklik i urządzenia zgaszone to zapal i na odwrót unikniesz sytuacji że zapala a po chwili gasi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@A.Socha napisałem tą scenę, jednak tak naprawde to nie rozwiązuje problemu. Dalej w przypadku dwukliku zapala się też domyślne światło, które w tym momencie nie chce żeby się zapalało. Dwu- i trzyklik dla mnie powinien być tylko akcją uruchamiającą jakąś scenę.

Conditions:

Please login or register to see this code.

 

Actions:

Please login or register to see this code.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 Część w akcji możesz zmienić na jedną linijkę

Please login or register to see this code.

warunek jest poprawnie a mimo to twierdzisz że zapala się światło to sprawdził bym jakie trigery w scenie na dwuklik (pokaż proszę kod)

można dodać też ta linie w oknie akcji a wtedy w konsoli powie ci co było źródłem startu

Please login or register to see this code.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pierwsza sprawa to wydaje mi się że mam problem ze scenami LUA 

 

Jeśli chodzi o toggle to wiem, w sumie sugerowałem się, ale racja to bezsensu. Chociaż wydaje mi się że ta scena się nie uruchamia, temat podlinkowany powyżej.

16 godzin temu, A.Socha napisał:

Zrób warunek gdy jednoklik i urządzenia zgaszone to zapal i na odwrót unikniesz sytuacji że zapala a po chwili gasi

 

Tak dla jasności, kod debug'a powinienem zobaczyć tutaj

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/image.png.acc112e209ce4e90be33250bc42390e5.png" /> ? Jeśli tak to nic się nie pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak w konsoli pod wskazną ikonką przez Ciebie, by zobaczyć musisz uruchomić scenę dwuklikiem lub jednoklikiem bo nie wiem do której dodałeś to polecenie

 

albo zrób nową scenę wklej tam do części condition to

Please login or register to see this code.

do akcji

 

Please login or register to see this code.

odpal konsole i zrób jednoklik i zobacz czy pojawił się 1 rekord z napisem jednoclik a następnie powtórz dla dwuklika by sprawdzić czy tylko poszedł trigger na dwuklik

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wracając jeszcze do porzedniego pytania o akcję dwukliku, oto i ona

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_04/image.png.949a647c0f03364295bb4aed560a36de.png" />

 

Dodałem ten debug, rezultaty są takie:

  1. Logi zapisywane są w oknie Debuger'a a nie w konsoli ?‍♂️
  2. Po dodaniu debug'u do akcji LUA dla jednokliku nic się nie wyświetla 
  3. Po dodaniu akcji catch all w oknie debugera poajwiają się takie logi:
    • dla dwukliku

      Please login or register to see this code.

       

    • dla jednokliku

      Please login or register to see this code.

Według mnie podstawowym problemem pozostaje to, że nie możemy dezaktywować domyślnej operacji dla przełącznika. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale przy local protection włączonym nie powinno zmieniać stanu urządzenia z klawisza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...