Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC3 Brak możliwości dodania stref


Tbucki

Question

Dlaczego w oknie Klimat nie mam możliwości dodania stref, przycisk od Dodaj strefę jest nieaktywny.

Mam dodane pokoje, czujniki temp, sterowanie ogrzewaniem, ale brak możliwości ustawienia tego.

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Witam,
da się dodać strefę, tylko jak masz w danym pokoju urządzenie sterujące np. ogrzewaniem.
np. Termostat Fibaro
albo
dodajesz urządzenie sterujące np. zaworem w ogrzewaniu podłogowym poprzez powiązania.
Robisz to klikając na 5. Urządzenia, a następie po prawej stronie na połączone.
Następnie + możesz przypisać połączenie (dawniej powiązanie). Wybrać główny termometr i urządzenie wykonawcze (nazywają to "włączniki"),
np. switch.


 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 41 minut temu, L.Grabowski napisał:

    dodajesz urządzenie sterujące np. zaworem w ogrzewaniu podłogowym poprzez powiązania.
    Robisz to klikając na 5. Urządzenia, a następie po prawej stronie na połączone.
    Następnie + możesz przypisać połączenie (dawniej powiązanie). Wybrać główny termometr i urządzenie wykonawcze (nazywają to "włączniki"),
    np. switch.


     

    Dzięki

    Edited by Tbucki
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Godzinę temu, Tbucki napisał:

    Dzięki

    Jakie ogrzewanie masz obecnie i na czym oparte (switche??)?
    Podłogowe?
    Możesz napisać do mnie na priva, lub zadzwonić 502 445 135.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @L.GrabowskiA jeszcze jedno, po zrobieniu połaczenia nie mam teraz aktualnej temperatury widocznej, tylko tą nastawioną, można jeszcze jakoś dodać element żebym widział aktualną temp. w danym pomieszczeniu?

    Ogrzewanie podłogowe, podłączone switche do Salusów, jeszcze tylko muszę ogarnąć sterowanie pompami do rozdzielaczy tzn mam Immergas DIM 2 Zone, i nie wiem jak to wyłączyć przy rozłączeniu wszystkich sekcji w danym rozdzielaczu (czekam na podpowiedz serwisu Immergas).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dodajac urzadzenie termostat zmiania Ci urządzenia do pomiaru temp i switche na ukryte. 

    Wchodzisz na dane urządzenia i w drugiej zakładce wyłączasz aby nie było ukryte.


    Troche to bez sensu zmienianie jako ukryte. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Powyższe rozwiązuje problem tylko w przypadku prostych urządzeń - czujnik temperatury + switch / grupa switchy, które włączają / wyłączają ogrzewanie - niestety nie można do takiej grupy urządzeń dodać dimmerów.

     

    Czy jest jakieś rozwiązanie na sytuację, w której poza samym włączeniem / wyłączeniem zaworu musimy sterować wentylatorami (np. w grzejnikach kanałowych za pomocą dimmerów)?

     

    Miałem pomysł na napisanie własnego skryptu sterującego zarówno zaworami jak i wentylatorami, tylko potrzebny mi jest do tego harmonogram temperatur (strefa klimatu) jako punkt odniesienia do uruchamiania / wyłączania ogrzewania.

     

    Ponawiając zatem pytanie z tytułu wątku - czy jest możliwość utworzenia strefy klimatu bez tworzenia wirtualnego urządzenia łączącego tylko i wyłączenie czujnik temperatury z urządzeniami typu switch?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Pisałem jakiś czas temu na zamówienie takie sterowanie wentylatorami na podstawie dodatkowej sceny, która zarządzała całym ogrzewaniem. Niestety wbudowanej funkcjonalności w HC3 do tego nie ma. Także panel działa tak samo jak w HC2, czyli 0-1.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Scena miała sama w sobie zaszyty harmonogram temperatur, czy odwoływałeś się do harmonogramu stworzonego w centralce HC2/HC3?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Odwoływałem się do harmonogramu. Także klient nie ruszał kodu LUA.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • A wracając do mojego zapytania, jakie zakresy są automatycznie ustawione, tzn mam zrobione połączenie, dodaną strefę i zrobiony harmonogram, to jak np. ustawie temperaturę 21 stopni, to jakich granicach powinien się switch włączyć? (20, czy mniej?), bo rozumiem ze wyłączy się osiągając 21?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 11.03.2020 o 17:45, viperlodz napisał:

    Odwoływałem się do harmonogramu. Także klient nie ruszał kodu LUA.

    Scenę wyzwalałeś co pewien interwał czasowy (jeżeli tak to jaki jest najbardziej optymalny?), czy wyzwalaczem była zmiana temperatury w harmonogramie lub zmiana temperatury w pomieszczeniu?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tak co jakiś czas był sprwdzany harmonogram.

    Wyzwalaczem temperatura w harmonogramie lub pomieszczeniu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @viperlodz dziękuję za odpowiedź.

     

    10 godzin temu, viperlodz napisał:

    Wyzwalaczem temperatura w harmonogramie

     

    Czy masz wiedzę, jak odwołać się do zmiany temperatury w harmonogramie w sekcji conditions w hc3? 

    W obecnie dostępnym manualu 

    Please login or register to see this link.

     nie ma informacji jak taki wyzwalacz obsłużyć.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...