Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Rekuperator (jaki?) i Fibaro


Tbucki

Question

Przymierzam się do zakupu Rekuperatora, czy możecie powiecie, jaki model udało Wam się połączyć z Fibaro (czym sterujecie?),

Chciałbym mieć możliwość chociaż sterowania mocą tego rekuperatora, ale jakby się udało inne sprawy jak odczyt błędów, itp. to też byłoby dobrze

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

REkuperatory Aeris mają w opcji moduł do intregracji z Fibaro. 

Mam i korzystam, bardzo fajne rozwiązanie, sterujesz mocą i możesz włączyć i wyłączyć. Jest również informacja o awarii

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W temacie.

Mam rekuperator ThesslaGreen i chcę go przyłączyć - mam nawet koncepcję na użycie RGBW Controllera do tego.

Najbardziej bym chciał żeby RGBW controller spinał i uaktywniał jednocześnie tylko jedno połączenie - zasilanie + ground. Czy to w ogóle możliwe?

Załączam schemat wyjścia z rekuperatora - teoretycznie wystarczy zewrzeć 2 piny i grounda żeby załączył.

Czy ktoś mógłby rzucić okiem na schematy czy to da radę? Z góry bardzo dziękuję!

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy udało się podłączyć tę rekuperację przez złącze dla AirS? Opis znaczenia kabli jest dość czytelny i zapięcie tego pod Fibaro nie powinno być problemem.

Można np. zapiąć 2 implanty aby mieć 4 wyjścia. Aby odczytywać stany wyjść rekuperatora (sygnały dla diodek) przez Implanta, trzeba będzie użyć pewnie małego przekaźnika... np. podwójny Pulsar AWZ624

Nie wiadomo jak zareaguje rekuperator jak się przez przypadek uaktywni dwa styki, np. Bieg 1 i Bieg 2. Sterując przez Fibaro nie można wykluczyć takiego "błędu". Wg opisu - dopuszczalne jest tylko równoczesne załączenie Bieg 3 + Wietrzenie co jest trybem Auto.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam wszystkich, ja rozwiązałem to "trochę łopatologicznie":

- kupiłem rekuperator "prosty jak budowa cepa" - w moim przypadku ECS (o3ozon.pl - nie jest to reklama, tylko informacja). Ma silniki na 230V, ale jest umiejscowiony w takim miejscu, że nie hałasuje i praktycznie żadnej automatyki.

- do sterowania użyłem zwykły Fibaro Dimmer - jest pełna regulacja pracy 1-100%

- do kontroli temperatur dołożyłem 6 zwykłych czujników Dallas DS-001 (4 w rekuperator, 1 na czerpnię i 1 do nagrzewnicy elektrycznej którą dołożyłem). Czujniki podpięte pod Fibaro Implant (choć RGBW też może być)

 

W efekcie rekuperacja jest sterowana bezpośrednio przez system Fibaro.

Standardowo pracuje na 30% plus 2 razy dziennie wietrzenie. 

Dodatkowym plusem jest to, że uruchamiam wietrzenie jeśli ktoś dłużej przebywa w łazience, lub na hasło głosowe wietrzenie podczas gotowania (głośnik google mam w kuchni) - wreszcie nie czuć smażonych kotletów na piętrze i nie ma skroplonej wody na oknie w łazience :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeszcze jedna uwaga. Wietrzenie w łazience uruchamiane jest przez czujkę z systemu Satela (z kolei cały system alarmowy jest podłączony pod Fibaro)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 3.09.2021 o 11:36, maly_mopsik napisał:

Witam wszystkich, ja rozwiązałem to "trochę łopatologicznie":

- kupiłem rekuperator "prosty jak budowa cepa" - w moim przypadku ECS (o3ozon.pl - nie jest to reklama, tylko informacja). Ma silniki na 230V, ale jest umiejscowiony w takim miejscu, że nie hałasuje i praktycznie żadnej automatyki.

- do sterowania użyłem zwykły Fibaro Dimmer - jest pełna regulacja pracy 1-100%

- do kontroli temperatur dołożyłem 6 zwykłych czujników Dallas DS-001 (4 w rekuperator, 1 na czerpnię i 1 do nagrzewnicy elektrycznej którą dołożyłem). Czujniki podpięte pod Fibaro Implant (choć RGBW też może być)

 

W efekcie rekuperacja jest sterowana bezpośrednio przez system Fibaro.

Standardowo pracuje na 30% plus 2 razy dziennie wietrzenie. 

Dodatkowym plusem jest to, że uruchamiam wietrzenie jeśli ktoś dłużej przebywa w łazience, lub na hasło głosowe wietrzenie podczas gotowania (głośnik google mam w kuchni) - wreszcie nie czuć smażonych kotletów na piętrze i nie ma skroplonej wody na oknie w łazience :)

 

Pozdrawiam

W jaki sposób to zrobiłeś? Chodzi min jak podłączyłeś  Dimmer?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...