Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Asocjacja ale "odwrotna"


Leszek_Fibaro

Question

Mam taki problem. Gaszę światło w kuchni, i chcę by NATYCHMIAST zapaliło się światło w salonie. Oczywiście problem banalny dla sceny. Tylko, że scena działa z poślizgiem. Często i 4 sekundy. A to jest "wieczność" gdy po zgaszeniu światła w kuchni na 4 sekundy zapada kompletna ciemność. Zauważyłem, że idealnie działają asocjacje - np czujnik otwarcia drzwi NATYCHMIAST zapala światło. Ale gdy ten sam czujnik miałem sprzężony z włącznikiem przez scenę działało to koszmarnie długo - właśnie czasami do 4 sekund. Asocjacja rozwiązała problem szybkości.

Dlatego tak sobie kombinuję - taką asocjację "odwrotną" - ale w HCL nic takiego nie ma....

Jak to zrobić???

Światło w kuchni włączane/wyłączane przez dotykowy wyłącznik Keemple, w salonie światło włączane przez oryginalny Switch od Fibaro.

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Bo czegoś takiego nie ma. W niektórych urządzeniach można ustawić rekację na "przychodzącą" asocjację ale wtedy jest to wpisane wprost jako parametr w instrukcji (acz ja nie trafiłem na inwersję poza sytuacją gdy sam programowałem sobie moduł na arduino, ale to laboratorium) Co do urządzenia wysyłającego to spotkałem się tylko z możliwością ustawienia czy włącz/wyłącz czy także ściemnij rozjaśnij itd.

A jak masz obciążoną HCL? bo 4 sekundy to dość długo, ja mam HC2 i to z ok 50 fizycznymi urządzeniami i wieloma scenami i nie mam takich opóźnień. Mam też zamontowaną HCL u Ojca z ok 15 urządzeniami fizycznymi (logicznych jest znacznie więcej) Pracują tam non stop sceny synchornizujące moduły RGBW, z 2 sceny właśnie wywołujące reakcję kaskadową oświetlenia i nie stwierdziłem aż takich opóźnień. Jakie odległości masz między HCL a urządzeniami?

.

Edited by drboss
Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 minutes ago, drboss said:

Bo czegoś takiego nie ma.

 

jest, nie chce mi sie innych przykladow szukac, ale np. doubleswitch2 ma takie cos:

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_03/image.png.9cb28b5e7a4f279b4ce960536c5f8d27.png" />

 

jesli zamienie 255 na 0, a w drugin 0 na 255 to jest odwrotna reakcja, wyslana. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

o to mi właśnie chodziło, pisząc o parametrach w niektórych urządzeniach. Nie byłem w stanie sprawidzić bo piszę z telefonu w trasie i chyba się nie jasno wyraziłem. Ale co prof to prof szybko i składnie wyjaśnił ;-)

 

Edited by drboss
Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 minutes ago, drboss said:

Nie byłem w stanie sprawidzić bo piszę z telefonu w trasie i chyba się nie jasno wyraziłem.

 

no sorry, ale ja tez jade, szybko odpalilem laptopa, kieruje lewa noga wlasnie :)

 

8 hours ago, Leszek_Fibaro said:

Mam taki Problem. .. dotykowy wyłącznik Keemple

 

 

to moze byc Problem, bo niestety ten przelacznik nic nie potrafi.
Ale jest nadzieja, wyglada na to ze jest produkowany przez neocoolcam, i obciete pare funkcji w instrukcji.

Dodaj recznie parametry 1 do np. 30, i zaznacz "tylko odczyt", zapisz wszystkie, odswiez strone i napisz czy jakies sa widooczne.

Czasami ukrywaja producenci parametry, wiec trzeba pierw zaznaczyc "wartosc domyslna", zapisac, a potem "tylko odczyt", i zapisac i magicznie pokazuja sie zeczy ktorych nie bylo jesli sie tylko zrobilo "tylko odczyt".

 

image.png.f46f2334dcf33efaadb14dc5ab518924.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@tinman dlatego jesteś prof of prof, a dla mnie nauczka aby się bez laptopa nie ruszać nawet do chwilowy wypad na zakupy, który się z powodu wirusa przedłużył... Ja po 1 chleb a ludzie po parę kilo mąki, cukru, ryżu. Niezła panika...

Dobrze że choć telefon w kolejce człowiek miał ;-)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Bardzo dziękuję za ciekawe informacje!!! Ale niestety, mój switch w salonie jest "starożytny" i ma tylko takie parametry. Nie ma 36, 37 w ogóle!!!

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2020_03/obraz.png.267ec783edf4996a7bd4bbe14da41ff8.png" />

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...