Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Nawadnianie


adamus

Question

Witam.
Właśnie jestem na etapie podłączenie nawadniania i coś mi nie idzie :(
Mam 5 sekcji na elektrozaworach Hunter PGV 100 G-B 1"

Please login or register to see this link.


sterowane Fibaro FGBS-222 Smart Implantem

Please login or register to see this link.


Zasilanie 24V podłączyłem do P (czerwony) – przewód zasilający i GND (niebieski) – przewód uziemiający oraz elektrozawór  do OUT1 – wyjście  
Co robię nie tak że nie działa? Bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Z instrukcji Twoich zaworów można wyczytać:

  • awór elektromagnetyczny:24VAC, 50/60Hz, prąd rozruchu 400mA (0,400A, 9,6VVA), prąd pracy 270mA (0,270A, 6,5VA);
  • Model BSP: 24VAC, 50Hz, prąd rozruchu 280mA, prąd pracy 190mA

A z manuala fibaro:

 

Maximum current on outputs 150mA

 

Druga ważna sprawa to co to znaczy zasilanie 24V w twoim przypadku? Jeśli 24VDC to w dokumentacji huntera jest napisane, że cewka pracuje dla 24VAC (w praktyce bedzie też pracować dla 24VDC ale spali się po maks dwóch sezonach). Jeśli Twoje zasilanie to 24VAC to smart implant zasilany jest prądem stałym...

 

Trzecia sprawa to OUT1/2 w Smart implant ma dwa konnektory. GND podpinasz po jeden konnektor OUT1 i jeden kabel zaworu, drugi kabel zaworu podpinasz pod drugi konnektor OUT2. 

 

Ale najważniejsza sprawa to niekompatybilność prądowa sygnału. OUT1 w SI to maks 150mA gdzie zawory potrzebują więcej.,

 

Według mnie ostrożniej złożyć sterownik do podlewania z Double Relay'ów. Kupujesz nie zasilacz 24VDC a zwykły transformator 230VAC ~ 24VAC. Zasilanie 230VAC posłuży także do zasilania modułów zwave a wyjście transformatora jako sterowanie elektrozaworów przez wyjścia relayów. O prąd nie musisz się wtedy martwić no i nie spalisz cewek zaworów prądem stałym.

Edited by Piotr Bojko
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odp. ale najlepsze jest to że na infolinii mi polecili aby zastosować Implanty.
    Dzisiaj zamówiłem sobie transformator

    Please login or register to see this link.

    i zrobię to na Relay Switch FGS 222 (posiadam dwa takie) ale jeszcze jednego muszę dokupić.

    Edited by adamus
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...