Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

LUA wyszukujące id urządzenia w scenach


Pieta_P

Question

Witam,

Ciekaw jestem, czy można napisać scenę LUA, która da odpowiedź w formie debug lub wyśle rezultat na maila odnośnie wyszukania, w których scenach znajduje się, jest użyte dane ID urządzenia.

Np. chcę poszukać, w których scenach jest załączane lub wyłączane światło przed domem o ID 1101.

 

Wiem, że jak wejdę w urządzenie o ID 1101, to zobaczę wynik dla if lub then ale okazuje się, że nie są to wszystkie sceny...

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

możesz przeszukiwać dowolnie sceny wykorzystując API. Tworzysz pętlę która czyta po kolei do json kolejne sceny a właściwie root.lua i ewentulanie root.triggers jeśli chcesz sprawdzić czy i jakie urządzenie wyzwala daną scenę. Problem raczej będziesz miał w czymś innym. Co zrobisz jeśli w kodzie będzie występowała liczba równa ID jakiegoś urządzenia. Musiałbyś wtedy analizować otoczenie danej liczby i po tym oceniać czy jest to ID czy jakaś wartość w kodzie.

Gdzieś na forum jest skrypt przeszukujący wszystkie sceny aby zrobić zestawienie w jakich scenach występuje dana zmienna globalna. Zasada podobna.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź.

    Trochę jestem jeszcze zbyt zielony i nie ogarniam. Przyznam się, że LUA uczę się poprzez analizowanie innych scen tu pokazanych i na podstawie zmienionych własnych blokowych na LUA.

    Ale root.lua i root.triggers są dla mnie do rozpoznania i będę szukał by się nauczyć :-)

     

    Szukałem w najróżniejszy sposób tego skryptu ze zmienną globalną w scenach i tu chyba okazuje się, że też muszę się nauczyć szukać, ale będę próbował.

    Gdyby ktoś znalazł, wiedział gdzie jest lub miał u siebie ten skrypt z tym wyszukiwaniem, to proszę o linka. Będę wdzięczny.

     

    Pozdrawiam,

    Ł.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...