Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

dane ze strony www


apentua

Question

Cześć,

przeglądnąłem chyba całe forum i nie znalazłem opisu rozwiązania. Jak wyciągnąć konkretną wartość ze strony internetowej i wyświetlić ją w urządzeniu wirtualnym? 

Nie proszę o gotowca, a raczej poradnik, podpowiedzi itp. albo skierowanie do odpowiedniego wątku.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zewnętrzny skrypt w php, który przekazuje json. W ten sposób można łatwo pobrać informacje do urządzenia wirtualnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odpowiedź nie jest jednoznaczna - to zależy jaką stronę.

 

Jeśli to strona dynamiczna (SPA) to nie wyciągniesz tak łatwo zawartości odpytując zapytaniem XHR. Musiałbyś odpytywać API, tak samo jak pyta je strona, z której chcesz wyciągnąć dane, ale możesz natknąć się na problem z CORS.

Jeśli strona jest statyczna to możesz spróbować zapytać XHRem (zwykłe zapytanie GET) i wyrażeniami regularnymi wyciągnąć interesujące Cię wartości, które w LUA są niestety dość biedne: 

Please login or register to see this link.

Edited by dlizak
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli strona tak jak pisał @dlizak nie jest generowana dynamicznie i po wczytaniu jej zawartości mamy dostęp do potrzebnych danych w kodzie źródłowym strony, możemy w php przy pomocy funkcji cURL pobrać źródło strony do stringa, pokroić, obrobić i wyodrębnić dane, które są nam niezbędne. Później w zależności od potrzeb rest-api fibaro do zmiennej globalnej albo bezpośrednio do VD.

 

Będzie do tego potrzebny serwer z apache+php np xammp na windowsa. Można ewentualnie postawić mini serwer do tego celu na starym telefonie z androidem lub jak ktoś ma to np na malinie.


@apentua jak podasz jakie dane i skąd chcesz pobierać będę mógł napisać coś bardziej konkretnego. Temat jest dość rozległy a rozwiązań jest de facto nieskończenie wiele :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Bardzo dziękuję za wskazówki. Poczytam, spróbuję i jeśli nie wyjdzie to poproszę o wskazówkę na konkretnym przykładzie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 21.07.2020 o 23:36, m4rlb0r0 napisał:

    Witam,

    Mam chyba podobny problem.

    Nie wiem jak mogę wyciągnąć dane z routera asus o podłączonych urządzeniach (komórkach).

    Dostępna jest strona routera z logami an bieżąco z podłączonymi do niego urządzeniami.

    http://192.168.2.2/Main_LogStatus_Content.asp

    Aby te dane wyciągnąć na pewno trzeba jeszcze w jakiś sposób podać użytkownika i hasło do routera.

    W ten sposób chcę uzyskać informacje kto jest w domu.

    Mało korzystam z forum więc w razie co podaje maila [email protected]

     

     

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A ktoś może już przerabiał temat pobierania danych ze smogomierza ?

    Brak mi danych w Fibaro z tego do obsługi kilku scen, ale na programowaniu się nie znam, sam smogomierz działa już 2 lata bez problemów, ale integracji z Fibaro brak

     

    Please login or register to see this link.

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2022_02/obraz.png.bc8761534bafa8fd27a8eaabab0930bc.png" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No właśnie-podepnę sie pod Smogomierz-fajny projekt może warto zintegrować. Lokalnie dane są wyświetlane w postaci:

    ex.. 192.168.0.11/api

    Please login or register to see this code.

    Jak te dane pobrać do VD?

    Ps. mam vm odczytującą ze sterownika Zeversolar z jego www. Jak będę miał chwilkę podepną ją tu może się komuś przyda - nie moja - gdzieś na forum znalazłem.

     

    Edited by [email protected]
    dopisane
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...