Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC3 nawadnianie + netatmo


Guest winiu

Question

Guest winiu

W Hc2 mamy fajny panel do nawadniania. W HC3 jak na razie potraktowany jest po macoszemu. Jak wiadomo sam harmonogram włączania zraszaczy nie wystarcza, przydałoby się choćby zawieszanie nawadniania jak pada. Jak to zrobić na HC3 ?????? Z urządzeń dodatkowych mam Netatmo deszczomierz (sama integracja działa super). Powiedzcie mi jak to teraz pożenić w nawadnianiu?  

Edited by winiu
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

A jak połączyłeś netatmo z HC3 

 

W HC2 robiłem to sceną jeśli deszcz to odcina wodę ( główny zawór) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 1.08.2020 o 10:31, winiu napisał:

W Hc2 mamy fajny panel do nawadniania. W HC3 jak na razie potraktowany jest po macoszemu. Jak wiadomo sam harmonogram włączania zraszaczy nie wystarcza, przydałoby się choćby zawieszanie nawadniania jak pada. Jak to zrobić na HC3 ?????? Z urządzeń dodatkowych mam Netatmo deszczomierz (sama integracja działa super). Powiedzcie mi jak to teraz pożenić w nawadnianiu?  

Jeżeli masz deszczomierz to zrób 2 sceny. Powinienieś mieć 3 wskazania deszczomierza (ta z aktualnym opadem jakoś słabo działa, więc pozostają 1h i 24h). Do pierwszej sceny użyj tej z wartością opadu 1h, zrób tak, że jak wykryje opad to ma wyłączyć zasilanie na elektrozaworach. Kolejna scena to o godzinie 23:58 niech sprawdzi jaki był opad z 24h, jeżeli był większy niż 0,5 to wyłącz zasilanie na elektrozawory, jeżeli mniejszy to włącz. Harmonogram z panelu ogród będzie funkcjonował, ale jak będzie deszcz lub był opad to fizycznie nie uruchomi zraszaczy, tylko wirtualnie. Oczywiście możesz dodać jeszcze kilka scen w zależności od opadu. Jak chcesz to podeślę Ci screeny jak ja mam to zrobione w HC3

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chętnie przygarnę sceny. Ale dopiero ogarniam HC3 i nie wiem jak dodać NEATATMO w HC2 był plugin

 

EDIT

NETATMO opanowane mam odczyty. 

 

@mar

Co do scen nadal jestem zainteresowany 

Edited by raffsa'
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może da się to zrobić prościej, ja wykombinowałem w ten sposób.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Godzinę temu, Idp.bydgoszcz napisał:

Panowie jak założyć konto na netatmo ? Jestem tam zalogowany ale nie potrafię uzyskać danych potrzebnych dla fibaro 

Musisz dodać aplikację partnerską - fajnie opisane na przykładzie HC2 - musisz poszukać na forum. 

Można też dodać zraszacz do harmonogramu jeśli mamy jakiś czujnik wilgotności 

 

Czas nawadniania w harmonogramie można zmienić a podlewanie jest blokowane jeśli wilgotność jest za duża.

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lepszą opcja jest dodanie wirtualnego czujnika wilgotności i na jego podstawie sterowanie nawadanianiem. W ten sposób nie musimy fizycznie montować dodatkowego modułu do odcinania zasilania elektrozaworów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 28.06.2021 o 15:17, viperlodz napisał:

Lepszą opcja jest dodanie wirtualnego czujnika wilgotności i na jego podstawie sterowanie nawadanianiem. W ten sposób nie musimy fizycznie montować dodatkowego modułu do odcinania zasilania elektrozaworów.

 

Witam a jak konkretnie to zrobić ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...