Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Smart Implant vs Piec gazowy


flamast3r

Question

Hej,

 

Mam piec gazowy marki ariston

Please login or register to see this link.

 

Przyszedł okres jesienny więc jest potrzeba dogrzewania domu. Jednym przyciskiem na panelu włączam/wyłączam obieg na grzejniki. Czy dałoby rade podpiąć pod ten przycisk smart implant? 

 

Pozdrawiam,

Artur

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

smart modul bezpotencjalowo do wejscia TA1 jest lepszym pomyslem niz przerabianie elektroniki, normalnie sa tam albo termostaty pokojowe albo zworka podlaczone - jesli otwarte to wylacza sie ogrzewanie. To co ty robisz to wylaczanie lato/zima, napewno idzie tam Smart Implant podpiac, ale tak jak mowie, to przerobka systemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Hej Tinman,

     

    Pierwotnie chciałem robić tak jak mówisz sterować lato/zima. Masz racje pod TA1 mam obecnie zrobiony zworkę i jak ten smart implant miałby działać tam pod TA1? Miałbym mieć na piecu włączony cały czas "zima" a na tym TA1 jak jest zwarte to grzeje a jak nie to przestanie?

     

    Pozdro

    Arczi

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    nie jestem pewien czy TA1 naprawde jest bez potencjalu, wiec lepiej Smart Modul Single (bezpotencjalowo Q i IN do TA1). Normalnie po to jest TA1, zeby wylaczac ogrzewanie (przy wlaczonym modusie zima) jesli osignieta zostala temperatura. Proste do sprawdznia, wyciagnil zworke i musi sie ogrzewanie wylaczyc.

    Edited by tinman
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • sprawdziłem to co napisałeś, odłączyłem tą złączkę i faktycznie piec nie grzeje. Na tej zworce jest przekreślone v230... czyli jaki moduł Fibaro kupić? Proponujesz taki: FGS-214?

     

    Edited by flamast3r
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    1 minute ago, flamast3r said:

    Na tej zworce jest przekreślone v230...

     

    tak, i normalnie wystaczy Smart Implant, ale nie moge tobie powiedziec czy prad ktory tam plynie nie uszkodzi go, wiec lepiej uzyc inny modul

     

    1 minute ago, flamast3r said:

    czyli jaki moduł Fibaro kupić?

     

     

    FGS-214, Q i IN do TA1, L i N do 230V

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dodam jeszcze cos: parametry 30,31,32,33,34 ustaw na 0, nie chcesz zeby ogrzewanie zaczelo "szalec" jesli jakies inne urzydzenie alarm wysle, no chyba ze masz CO Sensor w poblizu i chesz zeby wylaczyl piec w razie alarmu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam podobny temat i jeśli można bym się podłączył. Mój piec też działa na zworkę bezpotencjałową. I szukając modułu znajduję sprzeczne informacje czy przełącznik działa na zasadzie tylko zworki czy przekazuję prąd dalej. Jak zrozumiałem z tego posta moduł FGS-214 posiada bezpotencjał.

     

    1. Obecnie posiadam przełącznik FGS-212 który wydaje mi się że jest analogiczny jak 214, ale można poprosić o potwierdzenie? Schemat wygląda identycznie.

    2. Rozumiem że wtedy z jednej strony podłączam tylko prąd L i N do 230V, a Q i IN do zworki. Żadnych dodatkowych bezpieczników itp. nie podłączam.

    3. Koło pieca nie mam puszki aby go w ścianę wrzucić, czy można go po prostu zostawić "wolnego na szafce" czy ten FGS w czymś schować? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    3 hours ago, KGStech said:

    1. Obecnie posiadam przełącznik FGS-212 który wydaje mi się że jest analogiczny jak 214, ale można poprosić o potwierdzenie? Schemat wygląda identycznie.

     

    tak, to jest wersja zwave, FGS-214 jest zwave plus.

     

    Quote

    2. Rozumiem że wtedy z jednej strony podłączam tylko prąd L i N do 230V, a Q i IN do zworki. Żadnych dodatkowych bezpieczników itp. nie podłączam.

     

    tak, mozna tez uzyc (w obydwu) 24V, plus na L a minus na N. W ten sposob tez "nie elektryk" moze fachowo instalowac ( z punktu widzenia ubbezpieczalni).

     

    Quote

    3. Koło pieca nie mam puszki aby go w ścianę wrzucić, czy można go po prostu zostawić "wolnego na szafce" czy ten FGS w czymś schować? 

     

    jesli w srodku, to musisz liczyc sie z problemem jesli przyjdzie ktos do serwisu pieca (ten modul inkludowal bym przed dodanie gdzies do metalowej obudowy pieca).

    Wiem ze puszki nadtynkowe wygladaja brzydko i nie kazdy chce miec taka puszke kolo pieca, wiec przynajmniej wrzuc w taka puszke i wtedy wloz do pieca. W ten sposob spelnisz nastepne wymaganie (jesli modul sie zapali, musi byc w obudowie niepalnej).

    Edited by tinman
    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Bardzo dziękuje, to już prawie jestem w domu. 

     

    To z 24V do mnie przemawia. Rozumiem ze mogę po prostu kupić jakiś zwykły zasilacz impulsowy 24V (musi mieć jakieś max/min dla Amperów i Woltów?), podłączam go wtedy do gniazdka a końcówkę "rozbrajam" i wkładam w FGS w L i N. 

     

    Z tym 24V zworki nadal podłączam do Q i IN? Czy wtedy zworki też do L i N? 

    Edited by KGStech
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...