Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Sterowanie piecem gazowym - scena


KGStech

Question

Witam, posiadam HCL. Obecnie buduję swój (prywatnie) pierwszy model. Chciałbym sterować temperaturą w domu.

 

  • Do pieca na zasadzie ON/OFF mam podłączony przełącznik FGS212 - czyli mam jak zdalnie włączyć i wyłączyć grzanie
  • W pomieszczeniu które mnie interesuje mam czujnik temperatury FGMS-001 - więc wiem jaka jest temperatura w pomieszczeniu.

 

Nie mogę jednak poradzić sobie z ustawieniem tego aby sterować temperaturą. Gdybym chciał na sztywno wpisać że ma być zawsze 22 stopnie, to było by prosto bo daje dwie sceny gdzie warunkiem jest temperatura z czujnika. Ale chciałbym mieć możliwość w wygodny sposób móc jedną tą temperaturę regulować, na podobnej zasadzie jak temp. na głowicach.

 

Schemat chciałbym aby wyglądał tak jak poniżej, i abym mógł w aplikacji mobilnej zamiast XX wpisać temperaturę oczekiwana:

 

1. IF temperatura > XX Then Switch OFF Piec

2. IF temperatura <= XX Then Switch ON Piec

 

Czytałem sporo wpisów na forum w sprawie pieca i widzę że dużo osób korzysta właśnie z czujnika temp i przełącznika do tego celu, ale nie znalazłem żadnego opisu jak to softwarowo ustawić. :(

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Panele -> Powiazania -> Sterowanie ogrzewaniem -> Dodaj -> Nazwa -> Pomieszczenie (najlepiej to samo w ktorym jest FGMS-001 i  FGS212) -> Wybierz czujnik -> Dodaj urzadzenie -> Wybierz wlacznik -> Zapisz

 

Paanele -> Ogrzewanie -> Dodaj strefe -> Wybierz to pomieszczenie w ktorym jest ten powiazany termostat  -> Zapisz

 

no i juz mozesz i w starej i nowej apce sterowac obrzewaniem zmieniajac temperature, mode i czas

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...