Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Single/Double/Walli Switch jako urządzenie "wirtualne" ?


A.Lurie

Question

Witam

 

Na wstępie przepraszam jeśli temat w złym miejscu ale tyczy się więcej niż jednego produktu i w zasadzie jego konfiguracji za pomocą tej właśnie centrali dlatego wrzuciłem tutaj.

 

Czy istnieje/jest mozliwe dodać w przyszłości opcja aby podane w temcie urządzenia mogły pracować coś na kształt urządzenia wirtualnego? Przykład. Mam pomieszczenie w którym jest 5 Switchy Walli, jako że kazdy z nich potrafi sterować dwoma urządzeniami skonfigurowałem je tak że wszystkie sterują głównym światłem klawiszem S1 a klawiszem S2 sterują już oświetleniem które znajduje się w ich pobliżu. No i teraz można sobie wyobrazić co się dzieje jak włączam główne światło :P. Wszystkie switche uruchamiają przekażnik, jest to dosyć irytujące zważywszy na głośność i nieregularność wydawanych przez nie dźwięków, bo każdy ma jakiś tam swój randomowy delay. Skonfigurowałem to poprzez asocjacje i naprawdę działa świetnie, opóźnienie jest minimalne jednak efekty dzwiękowe są nieprzyjemne. Fajnie by było jakby można było poszczególnym przełącznikom, które nie są fizycznie połączone ze światłem którym sterują ustawić taką opcję żeby nie uruchamiały przekaźnika.

 

...zresztą, załączony poniżej filmik zilustruje co mam na myśli i wyjaśni lepiej niż tysiąc słów :P

 

z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualną pomoc/poradę

 

Edited by A.Lurie
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...