Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

czujnik kolizji dla bramy garazowej


garizz

Question

Witam,

mam podłączony rollershutter do rolety wjazdowej w garaży; roleta (zwykła tarasowa) nie ma swojej elektroniki (tylko krańcówki); dlatego montuje barierę podczerwieni na wjezdzie; jej stan NC/NO przekazuję do implantu. jednak mam problem ze scena... w momencie stanu kolizyjnego na implancie roleta nie powinna ruszyc w dół; a gdy jest już w ruchu powinna sie zatrzymać lub nawet otworzyć.

akcja powinna być podjęta zarówno gdy użyto klawisza jak i apk. czy innej sceny zamykającej garaż o danej godzinie.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam ,a po co ten smart implant  ?powinieneś podpiąć fotokomórki bezpośrednio do roller schuter poprzez dodatkowy przekaźnik  ze względu bezpieczeństwa czyli separacji napięć i wtedy powinno wszystko grać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • ...chyba nie dostaje promptów o odp....

     

    implant konieczny jest niestety, bo pomieszczenie jest wykonczone, a nie mam jak dodac kabelkow.

     

    stworzylem scene 1 - dziala; wada gdy mam przymknieta brame i wchodze schylajac sie brama sie otwiera :)

     

    natomiast scena 2 - wg mnie zrobiona jest ok, a nie dziala ?

    kombinowałem z kolejnością urządzeń w warunku i z urządzeniami wyzwalajacymi - zero reakcji

    Please login or register to see this attachment.

     

     

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by garizz
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To pociąg w korytku  to tylko garaż bezpieczeństwo to podstawa. A sceny to różnie działają raz zadziała raz nie albo z opóźnieniem .A reakcja powinna być natychmiastowa w przypadku kolizji.Pozdrawiam

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • ...no ok, merytorycznie rozumiem o co Ci chodzi - chcialbym jednak zrozumiec co jest nie tak w tej scenie?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • ok... udalo sie:

     

    Please login or register to see this attachment.

    ...ale scena dokladnie wyglada tak samo jak na poczatku.... dziwne

    moze to kwestia ilości instancji?

     

    nie to nie kwestia instancji a tego co inicjuje zamykanie bramy;

    jesli brama zamykana jest przez www/gsm to scena dziala; jesli zamykam przyciskiem podlaczonym do shutera to scena nie dziala.... - ktos wie dlaczego :)? ochrona lokalna jest wyłaczona

    Edited by garizz
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...