Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Smart Implant podłączenie 2 bram i 2 kontaktronów


xero2pc

Question

Witam serdecznie

Jestem tu nowy i zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc.

posiadam hc3 i nie ogarniam tematu z podłaczeniem smart implant pod 2 bramy i 2 kontaktrony.

Wiec tak, kazdy z napedów jest innego producenta i nie zależy mi aby podłączać je bezpośrednio pod implan, tylko osobno tzn mam 2 kontaktrony ktore sa juz zamontowane na poszczególnych bramach z wczesniejszego systemu (zamel supla)przewody od kontaktronow schodza sie w miejsce gdzie dociągniete jest zasilanie 12v dc i dwa obwody zwierne od bram wjazdowej i garażowej, zależy mi na tym abym mógł niezależnie sterować poszczególnymi bramami i jednocześnie widzieć ich stan, czy brama jest otwarta czy zamknieta, z góry dziekuje za podpowiedz.

Please login or register to see this image.

/monthly_2021_01/FGBS-222-SMART-IMPLANT-schemat1.jpg.585cf44327ca163814fda7bc88f705b7.jpg" />

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Please login or register to see this code.

    Edited by xero2pc
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hi there
    I would use an FGBS-222 for each gate.
    Since the outputs of the SmartImplant are only electronic and not relay contacts, this would be better for operational safety.
    (Cross currents from one garage door to the other can destroy the FGBS-222)
    Then the reed contacts must be potential-free (do not switch any external voltage)
    The Redd contacts must connect In1 or In2 to ground.
    Then connect the output parallel to the start button of the gate.
    You could then start the door and query the reed contacts at the same time.
    Greetings from the neighboring country
    Frank

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • hello, thanks for the answer and for your time.
    Could you explain to me in more detail on the basis
    of the above photo how to connect the 12v dc power supply,
    reed switch and short-circuiting wires from the gate to the
     smart implant? I am an amateur beginner, thank you very much
    in advance.

     

    Please login or register to see this code.

    Please login or register to see this attachment.

     

    Witam czy nikt z użytkowników nie jest w stanie pomóc w temacie? Czy też uważacie że do jednego smart implanta nie mozna podlaczyc 2 bram i 2 kontaktronow . pozdrawiam

     
    •  
    • Please login or register to see this link.

    Edited by xero2pc
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    Sprawa jest prosta:

    brama nr 1:

    kontaktron podłączasz pod GDN i IN 1 a sterowanie bramą do wyjścia OUT1

    brama nr 2:

    kontaktron podłączasz pod GND i IN2 a sterowanie bramą do wyjścia OUT2

    w ustawieniach zmieniasz wejścia jako wejścia binarne typu NC (normal close) - zakładam że kontaktron wskazuje Ci stan zamkniętej bramy (ja mam tak w Supli)

    Napędy bramowe muszą być sterowane bezpotencjałowo w przeciwnym razie uszkodzisz implanta. 

    dla wyjść zmieniasz parametr nr 156 i 157 na np 0,5 sek - chodzi o to żeby wyjście było impulsowe

    Rozłączyłem też wejścia z wyjściami w ochronie dostępu

    Niebawem będę instalował na jednym implancie otwieranie bramy garażowej i na posesje sposobem opisanym powyżej

     

    Edited by suchy
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Suchy dzieki za pomoc, jak bede mial jeszcze jakies pytania to sie odezwe.pzdro

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    zaczynam dopiero z Fibaro i zaczyna od bramy garażowej, proszę mi powiedzieć gdzie znaleźć te parametry 156 i 157

    Mam centralkę Home Center Lite

    Edited by dzideknr1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Z tym sobie już poradziłem, teraz skąd wziąć ikonę z monostabilnym guzikiem która będzie pokazywała stan bramy czy jest otwarta czy zamknięta.

    I jak sprawdzić stan kontaktron, bo tak naprawdę nie wiem czy dział, może coś źle ustawiłem? nie wiem co robić

    Edited by dzideknr1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam

    Jak wróci prąd po zaniku, otwiera mi się brama garażowa a brama wjazdowa nie. Są sterowane przez Smart Implant.

    Wcześniej tak nie było. Co robić?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć, zmieniłem centralkę na HC3 i pojawił się problem z przyciskiem, a mianowicie nie można ustawić przycisku na monostabilny.

    Wprawdzie można dodać parametr 20 ale nie można ustawić w nim tej funkcji. I nie widzi stanu kontaktrona  

    Miał ktoś podobny problem?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

     

    Please login or register to see this attachment.

    Ustawiłem parametr 20 na 0 jako wejście binarne a działa mi jak przycisk monostabilny. Jak miałem centralkę Home center lite to działało dobrze

    Co jest nie tak?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Parametry te zakładam zmienisz w zakładce "Zaawansowane".

    Sam mam inny problem - podłączyłem zewnętrzny kontaktron KN-CA52D wg instrukcji, tj. do In1 oraz GND, jednak nie zmienia się w żaden sposób stan wejścia po zwarciu/rozwarciu kontraktronu. Czy jest tutaj jakaś zależność konfiguracji lub specjalny typ kontaktronu, które to urządzenie obsługuje? Ktoś poleci urządzenie, które współpracuje?

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this image.

    Edited by mdrazek
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Please login or register to see this link.

     

     

    Mam dokładnie to samo i ten sam kontaktron i dupa, umarłem w tym samym pkt.

     

    Po wszystkich ustawieniach opisanych wyżej pojawiło mi się "kilka" dodatkowych ikon które kompletnie się nie zmieniają. Brama obecnie otwiera mi sie z pilota, fibaro, oraz włącznika na ścianie garażu. więc samo działanie bramy super ( na wiosnę będe montował silnik do bramy wjazdowej więc dołączę sterowanie do tego smar implanta ) pozostaje tylko kwestia pokazywania kiedy brama jest otwarta a kiedy zamknięta

     

    ps: edit. zaplikacji na telefonie po kliknięciu w ikonę "brama garażowa - z ikonką bramy wjazdowej " otwiera mi się brama garażowa ale już z poziomu telefonu nie mogę jej zatrzymać ani zamknąć, muszę już to zrobić albo z laptopa ( po zalogowaniu się do fibaro ) albo z pilota do bramy albo z włącznika na ścianie. Jakieś pomysły jak to zmienić ?

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by matush
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    1. Trzeba odseparować wejścia od wyjść

    2. Kontaktron to wejście binarne NC

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2023_12/image.png.a9dad7688c228922f35aadaf63f33918.png" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    nie wiem czemu ale jak zmienie z "wejście binarne NO" na "wejście binarne NC" to rozłącza mi smart implanta... generalnie wszystko działa tylko brak pokazywania czy brama aktualnie jest otwarta czy zamknięta, szkoda ze nie jest to tak proste jak przy sterowaniu  roletami :) Chyba dam sobie spokój z tym bo kompletnie sobie z tym nie radzę

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 12/31/2023 at 3:30 PM, viperlodz said:

    1. Trzeba odseparować wejścia od wyjść

    2. Kontaktron to wejście binarne NC

     

    Dokładnie tak też ustawiłem. Sprawdzałem również multimetrem i ciągłość. Stan się zmienia po zwarciu kontaktronu na multimetrze natomiast w Smart Implant mam zawsze "Nigdy nie naruszony".

     

    PS> OK, poradziłem sobie. Usunąłem urządzenie, zresetowałem wg instrukcji, dodałem ponownie i sparametryzowałem. Teraz działa. Nie mam zielonego pojęcia co go bolało...

    Edited by mdrazek
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...